Sampi, nebo eSuba? Experti tipují šance účastníků Samsung MČR v Brawl Stars

Vrchol premiérové sezóny Samsung MČR v Brawl Stars se blíží a my už brzy poznáme šampiona pro tento rok. Favorita má každý svého, tak se pojďme podívat na to, jaké jsou predikce komentátorské trojice ve složení Lexi, Pepis a Skeri.

Než se pustíme do předpovědí, pojďme si projít fakta, aby i neznalý fanoušek mohl tipovat s námi. Sezónu zcela jednoznačně ovládli hráči týmu Sampi.Tipsport, jejich náskok před druhými v pořadí, tedy reprezentanty eSuba, odpovídá zhruba šesti vyhraným turnajům. Se zhruba stejným odstupem následuje dvojice stálých sestav týmů Sazka.BRUTE a Online Vision Gaming, které své postavení získaly především díky stálosti svých sestav a konzistentním umístěním. Zbylá čtveřice týmů už na špičku scény ztrácí bodově více, ovšem často vinou personálních rošád nebo nestálostí svých výsledků.

Lexi

 • Šampion: eSuba
 • 2. místo: Sampi.Tipsport
 • 3.–⁠4. místo: Sazka.BRUTE a ENTERPRISE esports
 • 5.–⁠6. místo: Inaequalis a GLORE
 • 7.–⁠⁠8. místo: Inside Games a Online Vision Gaming

„Já si dovolím o mistrovi pochybovat. Myslím, že celou sezónu dávalo Sampi jasně najevo svou dominanci, a právě proto by eSuba mohla svého největšího rivala konečně porazit přímo na MČR. Času na přípravu měli víc než dost. V semifinále bych chtěla vidět BRUTE a ENTERPRISE, protože BRUTE všichni dobře známe a jejich úspěchy včetně posledního Last Callu nejde zapomenout. Enterprise nejen pro jejich úspěchy, ale taky proto, že fandím Makabuovi, který s námi spolupracoval jako s komentátory, a vím, jak se v té hře snaží, proto by podle mě bylo hezké, aby ho zrovna MČR odměnilo takovým úspěchem.

GLORE se pro mě dostává na vyšší pozice než Inside Games nebo OVG hlavně díky jejich výkonu na Last Callu, kde jsem jim moc nevěřila a následně jsem toho litovala, protože kluci hráli fakt skvěle. OVG a IG jsou pro mne spíše outsideři, Inaequalis věřím více, ale u OVG ani IG zatím nemám pocit, že by nám ukázali takovou hru jako ostatní, nicméně pořád nás mohou překvapit, a proto bych ani za tuto predikci nedala ruku do ohně a fandím všem, kteří se nám letos na MČR dostali.“

Skeri

 • Šampion: Sampi.Tipsport
 • 2. místo: eSuba
 • 3.–⁠4. místo: Sazka.BRUTE a ENTERPRISE esports
 • 5.–⁠6. místo: Inaequalis a GLORE
 • 7.–⁠8. místo: Inside Games a Online Vision Gaming

„O letošním mistrovi nepochybuje skoro nikdo. Sampi si celý rok hráli svou vlastní ligu a budou v tom pokračovat i na Samsung MČR. Nechci dělat divoké predikce ve stylu, že neztratí jediný mód, ale dílčí prohry asi půjdou spočítat na prstech jedné ruky. Podobný, i když ne tak extrémní případ, je i eSuba, která krom jediné série podává velice stabilní výkony. V roli semifinalistů pak uvidíme BRUTE a ENTERPRISE, celky dostatečně silné na to, aby za nimi zůstal zbytek startovního pole, ale na TOP 2 prostě zatím nemají.

To samé v bleděmodrém se dá říci i o čtvrtfinalistech z této predikce, kvalitní celky, které ovšem zatím na vyšší příčky nejspíš nedosáhnou. No a na závěr tu máme týmy, které vypadnou ve skupinách. Inside Games (dříve Velmi Epické Gaming) jsou možná černým koněm turnaje, ale to na úspěch stačit nebude. A Online Vision Gaming už na Last Callu ukázali, že velké turnaje ještě nejsou jejich silnou stránkou, i když jejich herní skill jim zajistil postup.“

Pepis

 • Šampion: eSuba
 • 2. místo: Sampi.Tipsport
 • 3.–⁠4. místo: Sazka.BRUTE a Online Vision Gaming
 • 5.–⁠6. místo: ENTERPRISE esports a GLORE
 • 7.–⁠8. místo: Inaequalis a Inside Games

„Šance týmů je celkem vyrovnaná. Během posledních měsíců všichni určitě tvrdě trénovali, jelikož už se připravují na ten největší turnaj za celý rok! Bohužel nevidím přípravu všech týmů, ale jako kapitán týmu eSuba musím říct, že kluci trénují každý den a jejich šance jsou vysoké. Podle dosavadních statistik všech turnajů bych si dokázal nastínit, že by se mohly týmy eSuba a Sampi utkat tradičně ve finále, o 3. a 4. místo by se mohly utkat BRUTE a Online Vision Gaming.

Hodnocení dělám na základě již odehraných turnajů, kde týmy získaly zkušenosti a skill. Jejich trophy ve hře tomu také odpovídají, všichni hráči těchto týmu patří mezi top v žebříčku v Česku a na Slovensku. Samozřejmě, jak jsme mohli vidět v Last Callu, trophy nehrají roli v turnajích, jelikož všichni mají stejné podmínky. Jediné, na čem pak vše závisí, jsou individuální skilly hráčů za dané brawlery a to nejdůležitější – team play. Stát se může všechno, například nás překvapí nějaký černý kůň a vyhraje celý turnaj, takže se určitě máme na co těšit.“

Takové jsou tedy předpovědi tří komentátorů, znalců scény, kteří celý rok týmy sledovali a nejednou komentovali jejich vrcholné zápasy. Kdo z expertů bude mít nejpřesnější predikce, se dozvíme už tento pátek kolem desáté hodiny večer. Kdo je favorit vašeho srdce a komu byste titul přisoudili na základě statistik? Ať už ale fandíte komukoli, nezapomeňte sledovat finálové klání na Twitch kanále PLAYzoneCZ nebo v naší HbbTV aplikaci.

Tagy: