CNN Prima News Santa Claus

Santa Claus

Výpis příspěvků ke štítku „Santa Claus“

Příliš bílý, heterosexuální a mužský, vadí podle průzkumu mladým Britům na Santovi

24. prosince 2021 22:52

Santa Claus je pro mladé Brity příliš bílý, příliš heterosexuální a příliš mužský. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, který provedla agentura YouGov. Část z nich by neměla problém, kdyby byl Otec Vánoc vyobrazován i s jasnějšími blízkovýchodními rysy, případně jako žena. Hlasování o tom, jak by měla vypadat tradiční vánoční postava, vzniklo v reakci na virální norskou reklamu, v níž se Santa Claus líbá s mužem.

Čechům bude na půdách ležet 67 km dálnic. Nakoupili zbytečné dárky za 10 miliard

24. prosince 2021 14:15

Pokud nepočítáme děti do patnácti let, Češi letos za vánoční dárky utratí zhruba 55 miliard korun. Podle ekonoma Lukáše Kovandy je to o něco méně, než by se očekávalo, kdyby nepanovala rapidní inflace. Právě ta snižuje současnou i očekávanou chuť lidí nakupovat. Přesto se i letos na půdách, ve skříních nebo v koši nahromadí dárky za zhruba deset miliard korun. To by jinak vystačilo na stavbu asi 67 kilometrů tuzemských dálnic.

Vaří se losos a Ježíšek vypadá jako světýlko nebo ježek. Jak děti vnímají Vánoce?

23. prosince 2021 06:48

Na Štědrý den se vaří losos, peče cukroví, pouští lodičky a je spolu celá rodina. Děti z první až páté třídy ze základní školy v Chlumíně CNN Prima NEWS popsaly, jak vnímají Vánoce a jak podle nich vypadá Ježíšek. Někteří si ho představují jako malého chlapce či Santa Clause, podle jiných ale vypadá třeba jako ježek nebo světýlko.