Šarlatán: Ivan Trojan má ve filmu své mladší já. Hraje ho jeho syn Josef

Ivan Trojan může být na svého syna pyšný.

V kině Lucerna proběhla v pondělí slavnostní premiéra dlouho očekávaného filmu Šarlatán. V životopisném dramatu se poprvé před kamerami objevují herci Ivan a Josef Trojanovi. Nehrají v něm ovšem otce a syna, ale oba tutéž postavu, jen s malým rozdílem, kterým je 40 let.

Pro herce Ivana Trojana byla filmová role léčitele jedna vůbec z nejnáročnějších v životě. „Ještě jsem nehrál člověka, který je starší než já sám. Tak to samozřejmě bylo obtížný a musel jsem si k tomu najít nejenom tu cestu vnitřní, ale i vnější,“ svěřil se Ivan Trojan.

Jedna scéna se dokonce točila na 28 klapek. „Ano, točili jsme to na jeden záběr. Taky jsem neměl úplně svůj den. Ještě nikdy se mi tohle nestalo,“ řekl zkušený herec.

Ve filmu se objevují i milostné scény, a ani Trojan si po letech hereckých zkušeností na natáčení takových scén nezvykl.

Já patřím mezi ty ostýchavý herce a myslím si, že většině herců nedělá zrovna dobře točit takový scény a asi nikdo se na to netěší

Syn Ivana Trojana Josef hraje ve filmu jeho mladší já. O tom, že spolu budou natáčet, Ivan do poslední chvíle nevěděl. Josef totiž přišel na casting bez jeho vědomí. „Opravdu jsem to nevěděl, přihlásil se do castingové agentury, ta ho ukázala Agniezce a vybrali ho, no a až pak jsem se to dozvěděl,“ přiznal Ivan Trojan.

Josef to ale prý nemusel ani tajit. „Ono to přišlo tak samovolně. Bylo mi 15, byl jsem na chalupě a rozhodl jsem se, že se chci definitivně věnovat herectví. A řekl jsem si, že nejlepší bude vyzkoušet si to profesionálně u nějakého filmu, a tak jsem se přihlásil do castingové agentury,“ vysvětlil, jak to bylo, mladý Trojan.

Mladý Trojan si ve filmu sáhl i na psychické dno, a to ve scéně, kde zabije člověka.To se mi poprvé v mé krátké herecké kariéře stalo, že jsem se vzbudil a ta situace, to, co mě čeká, mnou prostoupilo a uvědomil jsem si, že budu muset zabít člověka. Ale pak jsem byl za tenhle zvláštní pocit rád, protože mi hodně pomohl při tom natáčení,“ svěřil se s děsivými pocity.

Tagy: