reklama

Šarlatán: Ivan Trojan má ve filmu své mladší já. Hraje ho jeho syn Josef

V kině Lucerna proběhla v pondělí slavnostní premiéra dlouho očekávaného filmu Šarlatán. V životopisném dramatu se poprvé před kamerami objevují herci Ivan a Josef Trojanovi. Nehrají v něm ovšem otce a syna, ale oba tutéž postavu, jen s malým rozdílem, kterým je 40 let.

reklama

Pro herce Ivana Trojana byla filmová role léčitele jedna vůbec z nejnáročnějších v životě. „Ještě jsem nehrál člověka, který je starší než já sám. Tak to samozřejmě bylo obtížný a musel jsem si k tomu najít nejenom tu cestu vnitřní, ale i vnější,“ svěřil se Ivan Trojan.

Jedna scéna se dokonce točila na 28 klapek. „Ano, točili jsme to na jeden záběr. Taky jsem neměl úplně svůj den. Ještě nikdy se mi tohle nestalo,“ řekl zkušený herec.

Ve filmu se objevují i milostné scény, a ani Trojan si po letech hereckých zkušeností na natáčení takových scén nezvykl.

Já patřím mezi ty ostýchavý herce a myslím si, že většině herců nedělá zrovna dobře točit takový scény a asi nikdo se na to netěší

Syn Ivana Trojana Josef hraje ve filmu jeho mladší já. O tom, že spolu budou natáčet, Ivan do poslední chvíle nevěděl. Josef totiž přišel na casting bez jeho vědomí. „Opravdu jsem to nevěděl, přihlásil se do castingové agentury, ta ho ukázala Agniezce a vybrali ho, no a až pak jsem se to dozvěděl,“ přiznal Ivan Trojan.

K tématu

Josef to ale prý nemusel ani tajit. „Ono to přišlo tak samovolně. Bylo mi 15, byl jsem na chalupě a rozhodl jsem se, že se chci definitivně věnovat herectví. A řekl jsem si, že nejlepší bude vyzkoušet si to profesionálně u nějakého filmu, a tak jsem se přihlásil do castingové agentury,“ vysvětlil, jak to bylo, mladý Trojan.

Mladý Trojan si ve filmu sáhl i na psychické dno, a to ve scéně, kde zabije člověka.To se mi poprvé v mé krátké herecké kariéře stalo, že jsem se vzbudil a ta situace, to, co mě čeká, mnou prostoupilo a uvědomil jsem si, že budu muset zabít člověka. Ale pak jsem byl za tenhle zvláštní pocit rád, protože mi hodně pomohl při tom natáčení,“ svěřil se s děsivými pocity.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Šíření covidu zrychluje, Česko pokořilo další hranici. Vzrostlo i skóre PES

Šíření covidu zrychluje, Česko pokořilo další hranici. Vzrostlo i skóre PES

  • Aktualizováno

Index protiepidemického rizika PES ve středu po třech dnech stagnace stoupl ze 70 na 73 bodů. Nadále ale zůstává ve čtvrtém z pěti stupňů rizika. Důvodem zhoršení indexu je nárůst reprodukčního čísla, stouplo na 0,82. Ostatní tři sledovaná kritéria se naopak zlepšila. Koronavirem se v ČR od začátku epidemie prokazatelně nakazilo přes 900 000 lidí. V úterý přibylo 9 558 potvrzených případů, o 1 239 méně než před týdnem.

Rozhovor

Flegr: Vydržme lockdown tři týdny, jinak je vše zbytečné a lékaři se zblázní

Flegr: Vydržme lockdown tři týdny, jinak je vše zbytečné a lékaři se zblázní

Česko musí ještě tři týdny zůstat ve tvrdém lockdownu, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS evoluční biolog Jaroslav Flegr s tím, že je třeba se dostat maximálně na 2000 nakažených denně. V březnu podle něj přijde čtvrtá vlna koronaviru a pokud nebudou dostatečně prázdné nemocnice, lékaři se se z toho zblázní. Zdůraznil také, že za úbytek nakažených může vysoký počet zemřelých.

Přepište dějiny. Půjčky na bydlení opět zlevnily a Češi vytvořili hypoteční rekord
Kalousek pochopil, že jeho éra skončila, říká komentátor Šídlo
Vydělávají desítky miliard dolarů. Kam plynou zisky největších farmaceutických firem
Průzkum: Naočkovat už by se nechala téměř polovina Čechů. Větší zájem mají muži
Distribuce vakcín je nespravedlivá, tvrdí kraje. Praha a Brno mají přes polovinu
Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně
Hrozí další odklad olympiády? Izolace před Australian Open jako varování
reklama
reklama
Nezapomenutelný Kalousek. S Babišem se vsadil o 10 milionů, profackoval mladíka

Politika

Domácí zpravodajství

Blatný se kvůli hašteření poslanců ANO téměř nedostal ke slovu. Plán očkování neukázal
Odborník: PES nepočítal s novou mutací koronaviru. Je třeba připravit šestý stupeň
Další články
reklama
reklama