reklama

Šarlatán: Ivan Trojan má ve filmu své mladší já. Hraje ho jeho syn Josef

V kině Lucerna proběhla v pondělí slavnostní premiéra dlouho očekávaného filmu Šarlatán. V životopisném dramatu se poprvé před kamerami objevují herci Ivan a Josef Trojanovi. Nehrají v něm ovšem otce a syna, ale oba tutéž postavu, jen s malým rozdílem, kterým je 40 let.

reklama

Pro herce Ivana Trojana byla filmová role léčitele jedna vůbec z nejnáročnějších v životě. „Ještě jsem nehrál člověka, který je starší než já sám. Tak to samozřejmě bylo obtížný a musel jsem si k tomu najít nejenom tu cestu vnitřní, ale i vnější,“ svěřil se Ivan Trojan.

Jedna scéna se dokonce točila na 28 klapek. „Ano, točili jsme to na jeden záběr. Taky jsem neměl úplně svůj den. Ještě nikdy se mi tohle nestalo,“ řekl zkušený herec.

Ve filmu se objevují i milostné scény, a ani Trojan si po letech hereckých zkušeností na natáčení takových scén nezvykl.

Já patřím mezi ty ostýchavý herce a myslím si, že většině herců nedělá zrovna dobře točit takový scény a asi nikdo se na to netěší

Syn Ivana Trojana Josef hraje ve filmu jeho mladší já. O tom, že spolu budou natáčet, Ivan do poslední chvíle nevěděl. Josef totiž přišel na casting bez jeho vědomí. „Opravdu jsem to nevěděl, přihlásil se do castingové agentury, ta ho ukázala Agniezce a vybrali ho, no a až pak jsem se to dozvěděl,“ přiznal Ivan Trojan.

K tématu

Josef to ale prý nemusel ani tajit. „Ono to přišlo tak samovolně. Bylo mi 15, byl jsem na chalupě a rozhodl jsem se, že se chci definitivně věnovat herectví. A řekl jsem si, že nejlepší bude vyzkoušet si to profesionálně u nějakého filmu, a tak jsem se přihlásil do castingové agentury,“ vysvětlil, jak to bylo, mladý Trojan.

Mladý Trojan si ve filmu sáhl i na psychické dno, a to ve scéně, kde zabije člověka.To se mi poprvé v mé krátké herecké kariéře stalo, že jsem se vzbudil a ta situace, to, co mě čeká, mnou prostoupilo a uvědomil jsem si, že budu muset zabít člověka. Ale pak jsem byl za tenhle zvláštní pocit rád, protože mi hodně pomohl při tom natáčení,“ svěřil se s děsivými pocity.

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Obama ostře kritizoval Trumpa: Neochrání nás, vždyť ani nedokáže ochránit sám sebe

Obama ostře kritizoval Trumpa: Neochrání nás, vždyť ani nedokáže ochránit sám sebe

Že do rozhodujícího dne amerických prezidentských voleb zbývá už jen týden a půl, připomněla i politicky rušná sobota, v níž o sobě dali vědět současný prezident Donald Trump i bývalý prezident Barack Obama. Oba tak učinili ve státě, který tradičně hraje ve volebním klání naprosto zásadní roli – na Floridě. Zatímco současný šéf Bílého domu v předčasném termínu odvolil (a pochlubil se tím, že zvolil sám sebe), ten bývalý se proti němu silně vymezil. Emocemi nabitá předvolební kampaň v nebývale rozdělených Spojených státech se blíží do svého dramatického finále. A my pro vás situaci sledujeme přímo na místě.

reklama
Většina Čechů se koronaviru bojí. Skoro polovina obyvatel se už s nemocí setkala
Ozbrojenci v Kamerunu zaútočili na školu, zabili nejméně osm dětí
reklama
reklama
Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá

Vláda

Domácí zpravodajství

Je to komické. K porušení nařízení nedošlo, hájí ombudsman Křeček Prymulu
Pražané vzali náplavku útokem. Navzdory vládním opatřením jich stovky vyrazily na trhy
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Další články
reklama
reklama