reklama

Šarlatán: Ivan Trojan má ve filmu své mladší já. Hraje ho jeho syn Josef

V kině Lucerna proběhla v pondělí slavnostní premiéra dlouho očekávaného filmu Šarlatán. V životopisném dramatu se poprvé před kamerami objevují herci Ivan a Josef Trojanovi. Nehrají v něm ovšem otce a syna, ale oba tutéž postavu, jen s malým rozdílem, kterým je 40 let.

reklama

Pro herce Ivana Trojana byla filmová role léčitele jedna vůbec z nejnáročnějších v životě. „Ještě jsem nehrál člověka, který je starší než já sám. Tak to samozřejmě bylo obtížný a musel jsem si k tomu najít nejenom tu cestu vnitřní, ale i vnější,“ svěřil se Ivan Trojan.

Jedna scéna se dokonce točila na 28 klapek. „Ano, točili jsme to na jeden záběr. Taky jsem neměl úplně svůj den. Ještě nikdy se mi tohle nestalo,“ řekl zkušený herec.

Ve filmu se objevují i milostné scény, a ani Trojan si po letech hereckých zkušeností na natáčení takových scén nezvykl.

Já patřím mezi ty ostýchavý herce a myslím si, že většině herců nedělá zrovna dobře točit takový scény a asi nikdo se na to netěší

Syn Ivana Trojana Josef hraje ve filmu jeho mladší já. O tom, že spolu budou natáčet, Ivan do poslední chvíle nevěděl. Josef totiž přišel na casting bez jeho vědomí. „Opravdu jsem to nevěděl, přihlásil se do castingové agentury, ta ho ukázala Agniezce a vybrali ho, no a až pak jsem se to dozvěděl,“ přiznal Ivan Trojan.

Josef to ale prý nemusel ani tajit. „Ono to přišlo tak samovolně. Bylo mi 15, byl jsem na chalupě a rozhodl jsem se, že se chci definitivně věnovat herectví. A řekl jsem si, že nejlepší bude vyzkoušet si to profesionálně u nějakého filmu, a tak jsem se přihlásil do castingové agentury,“ vysvětlil, jak to bylo, mladý Trojan.

Mladý Trojan si ve filmu sáhl i na psychické dno, a to ve scéně, kde zabije člověka.To se mi poprvé v mé krátké herecké kariéře stalo, že jsem se vzbudil a ta situace, to, co mě čeká, mnou prostoupilo a uvědomil jsem si, že budu muset zabít člověka. Ale pak jsem byl za tenhle zvláštní pocit rád, protože mi hodně pomohl při tom natáčení,“ svěřil se s děsivými pocity.

Tagy:

Hlavní zprávy

Víkend ve znamení sněhu a silného větru. Meteorologové varují před poškozením stromů
Počasí

Víkend ve znamení sněhu a silného větru. Meteorologové varují před poškozením stromů

Na severovýchodě České republiky a ve Frýdlantském výběžku bude v sobotu foukat silný vítr, který v nárazech přesáhne rychlost přes 65 kilometrů v hodině. Na opačné straně republiky, zejména v oblasti Českomoravské vrchoviny a Jihomoravského kraje se při mrznoucím dešti bude do nedělního rána místy tvořit ledovka. Sdělil to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů
Koronavirus

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate, kteří jsou známí pro svou spolupráci s antivaxerskou komunitou, podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Nedostatek lékařů. Lze je nahradit ambulantními specialisty?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Nedostatek lékařů. Lze je nahradit ambulantními specialisty?

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Praha dopisem požádala ambulantní specialisty, aby pomohli v nemocnicích. Primátor Zdeněk Hřib se odvolává na ředitele pražských fakultních nemocnic a tvrdí, že na konci prosince bude chybět 150 lékařů a 150 sester. Myslí si šéf specialistů, že je možno lékaře nahradit? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Jurečka: Bezdětní si budou muset výrazně víc spořit na důchod. Stát je hodlá motivovat

Prosadit změny důchodů v Česku v příštích dvou letech. O to se bude snažit kandidát na ministra práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) v nové vládě, kterou utvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Jurečka zmínil zavedení minimální zaručené penze ve výši nejméně 10 tisíc korun pro všechny či zvýšení penzí za výchovu dětí. Své plány v resortu práce představil v pátek prezidentovi Miloši Zemanovi na zámku v Lánech. Novinářům řekl, že hlava státu k jeho vizím neměla výhrady.

Záhadná smrt mladé fotbalistky: V Praze se jí udělalo špatně, zemřela v nemocnici

Devětadvacetiletá Daire Ni Heidhinová z irského Dundalku si užívala dovolenou v Praze se svým přítelem. Mladé učitelce ze školky se však během výletu udělalo nevolno, a tak musela být odvezena do nemocnice, kde minulou sobotu zemřela. Přátelé zesnulé ženy založili sbírku, která má pomoci přepravit její tělo zpět do rodné země. Dosud se vybralo přes 20 tisíc liber.

Hrozí nám britská cesta vývoje epidemie? Pro české zdravotnictví by byla zničující

Stále častěji zaznívají hlasy odborníků, že by se aktuální vlna epidemie mohla začít v nejbližší době lámat. Experti však zároveň varují, že to nemusí znamenat řešení problémů, které aktuálně padají především na bedra českých zdravotníků. Přestože by se vlna mohla přehoupnout přes svůj vrchol, může nás potkat období stagnace na vysokých číslech, jako lze pozorovat například ve Velké Británii. Znamenalo by to ale nesnesitelnou zátěž pro české zdravotnictví.

reklama

Domácí zpravodajství

Válek se pustil do Vojtěcha a spol. kvůli povinnému očkování: Neposílají mi, co připravují

První kroky nové vlády směrem k epidemii covidu budou podle kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) vycházet z aktuální situace v nemocnicích. Někteří odborníci očekávají dosažení nebo i překročení maximálních počtů hospitalizovaných z letošního jara. Válek chce také co nejdříve naočkovat lidi posilující dávkou a také děti. Zároveň zkritizoval současného šéfa resortu Adama Vojtěch (za ANO) za nedostatečnou komunikaci.

Pane kolego, do toho vám nic není. Hnízdil se chytil s Mounajjedem kvůli očkování

Ostrá debata kvůli očkování se strhla mezi lékařem Janem Hnízdilem a zastánci očkování Milanem Kubkem a Radkem Mounajjedem v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Hnízdil má totiž výrazné pochybnosti o vyvinuté vakcíně, poukazuje na krátké trvání protilátek. Prezident České lékařské komory Milan Kubek a stomatolog Radek Mounajjed jsou naopak přesvědčeni, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak pandemii tlumit.

reklama