CNN Prima News sekera

sekera

Výpis příspěvků ke štítku „sekera“

Kriminalistka vzpomíná: Téměř 80letá stařenka rozsekala sestře hlavu sekerou a zapomněla na to

Psychické nemoci mohou mít fatální následky. Mnohdy se kvůli nim může stát člověk vrahem až ve vysokém věku. Respektovaná bývalá kriminalistka Jiřina Hofmanová připomněla v pořadu Fight Cast One případ téměř osmdesátileté ženy, která kvůli stařecké demenci rozsekala hlavu své sestře. O několik hodin později už o tom ale nevěděla. „Odvážela jsem ji do vazební věznice. A ona mi celou cestu tvrdila, že by sestře nedokázala nic udělat,“ zavzpomínala Hofmanová.

Obviněný muž z Teplic měl k vraždě mladé ženy použít nůž a sekeru. Soud ho poslal do vazby

Okresní soud v Teplicích v úterý dopoledne poslal do vazby 36letého Tomáše H., kterého policisté obvinili z nedělní vraždy ženy v Teplicích v komunitě narkomanů a lidí bez domova. Podle informací redakce CNN Prima NEWS měl obviněný mladou bezdomovkyni pobodat nožem a škrtit ji, následně do ní i sekat sekerou. Poté se snažil ukrýt tělo do popelnice. Za brutální zabití mu hrozí až výjimečný trest.

Zasnoubení, pak brutální útok sekerou: Spadl jsem na ni kolenem, hájil se muž. Soud neuvěřil

Muž ve slovenských Lednických Rovných brutálně zaútočil na svoji přítelkyni krátce poté, co se zasnoubili. Hrozivému útoku předcházela hádka, během níž devětadvacetiletý Jan následně udeřil svou snoubenku sekerou. Okresní soud v Trenčíně odsoudil muže k 16 letům za mřížemi, ale kvůli podmínce v době spáchání činu se mu pobyt ve vězení prodlouží.

Strach v pražských lesoparcích. Brutálního útočníka mohla inspirovat střelba na fakultě

Zadržený muž, který se přiznal k útokům v Kunratickém lese, v Hostavicích i k vraždě v Kyjích, měl mít problémy se zákonem již dříve. Na základě svých zdrojů o tom informovala MF DNES. Policie potvrdila, že domnělého agresora již znala. Fakt, že k útokům mnohdy dochází v lesích či lesoparcích, není podle exšéfa pořádkové policie Martina Hrinka náhodou, místa dle jeho slov působí jako magnet kriminality. V rozhovoru pro Lidové noviny nevyloučil ani možnou inspiraci útočníka vrahem z Filozofické fakulty UK.

Šílený útočník se sekerou v Praze. Napadl ženu s kočárkem, o den později dalších několik lidí

Aktualizováno

Pražští policisté zadrželi muže, který je podezřelý ze čtvrtečního útoku sekerou na ženu s kočárkem v Hostavicích a také z pátečního napadení několika lidí v Kunratickém lese. Zabývají se také možností, že by útok na ženu, který kvalifikovali jako pokus o těžké ublížení na zdraví, mohl souviset s vraždou u Kyjského rybníka. Přímá indicie tomu ale zatím nenasvědčuje, sdělili na sociální síti X.

Faráři zasekl Kazda do hlavy sekeru a lovil taxikáře. Později prosil o odpuštění

V jednu chvíli s vámi může mluvit jako nejbližší přítel, za okamžik na vás brutálně zaútočí. Tak popisoval Dušana Kazdu soudce, který rozhodl o jeho doživotním trestu. Porucha osobnosti, na kterou je údajně medicína krátká, dovedla tohoto mladíka až k faře v Dubu nad Moravou. Právě tam si po předchozím pokusu o vraždu nechal ošetřit krvácivé zranění a následně brutálně zavraždil pětasedmdesátiletého faráře. Ten přitom svému vrahovi sám otevřel uprostřed noci dveře. Redakce CNN Prima NEWS přináší děsivý příběh v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.