CNN Prima News šelma

šelma

Výpis příspěvků ke štítku „šelma“

Nebezpečnou šelmu, jež se toulala po Praze, strážníci našli. Zvíře převezli k veterináři

19. září 2022 09:51
Aktualizováno

Pražská městská policie vypátrala půlroční kotě servala stepního, které uteklo chovateli v Praze 4. Strážníci ho společně s pracovníkem odchytové služby chytili pomocí sítě na pozemku střední a mateřské školy v Horáčkově ulic. Zvíře nyní míří na prohlídku k veterináři, informovali na Twitteru.

Psí hrdinka: Fenka se vrhla na divokou pumu. Své majitelce zachránila život, sama zemřela

10. června 2022 06:58

Čtyřiadvacetiletá Erin Wilsonová se 16. května jen o vlásek vyhnula tomu, že ji na turistické stezce v severní Kalifornii neroztrhala puma. Za záchranu života vděčí své fence Evě, která ji bránila a na divokou šelmu zaútočila. Belgický ovčák utrpěl vážná zranění lebky. Její majitelka na svém Instagramu oznámila, že fenka následkům zranění podlehla.

Bakterie ve střevech se pandám mění podle ročního období, to jim umožňuje přežít

25. ledna 2022 11:00

Pandy jsou známé tím, že jsou to vybíravými strávníky a i trochu podivíny. Jsou to sice šelmy, ale konzumují z 99 % bambus. Je to s podivem, protože to zrovna není nejkvalitnější strava, bambus je spíš taková zelená dieta. Obsahuje sice vlákninu, bílkoviny a cukr, ale ty jsou uvězněny v těžce stravitelných cukrech, k jejichž získání trávící trakt pand není nijak uzpůsobený. Pro vědce bylo jejich stravování tak trochu záhadou. Podle nové studie to ale vypadá, že organismus pandy dokáže z bambusu vytěžit maximu a mohou za to bakterie v jejich střevech.