semifinále

Výpis příspěvků ke štítku „semifinále“

Wimbledon: Plíšková smetla Golubicovou a je v semifinále. Tažení Muchové skončilo

Aktualizováno

Tenistka Karolína Plíšková smetla ve čtvrtfinále Wimbledonu Švýcarku Viktoriji Golubicovou dvakrát 6:2 a poprvé v kariéře okusí semifinále slavného grandslamového turnaje. Postoupit premiérově mezi čtyři nejlepší na travnatém majoru chtěla také jiná Karolína – Muchová. Ta na rozdíl od své jmenovkyně nejde dál. Na centrálním dvorci podlehla Angelique Kerberové 2:6 a 3:6 a německá tenistka tak může v Londýně navázat na zisk trofeje z roku 2018.

Duel superfavoritů ovládla Itálie a v semifinále půjde na Španěly. Belgie jede domů

Druhými semifinalisty letošního Eura jsou Italové, kteří si ve čtvrtfinálovém souboji poradili 2:1 s Belgií. Všechny góly padly v prvním poločase, vítěznou branku zaznamenal ve 44. minutě parádní ranou Lorenzo Insigne. Italové zvítězili ve 13. zápase po sobě. Od září 2018 neprohráli už 32 utkání. V semifinále je v úterý 6. července čekají v anglickém Wembley Španělé.

Španělé jsou prvními semifinalisty. Na Euru zlomili Švýcary v penaltové loterii

Prvními semifinalisty letošního Eura jsou fotbalisté Španělska. Ve čtvrtfinále si poměrem 2:1 po penaltovém rozstřelu poradili se Švýcary, kteří se kvůli červené kartě Rema Freulera od 77. minuty hlavně bránili. Zejména v prodloužení spálili Španělé velké množství šancí. V penaltovém rozstřelu uspěli čtyři střelci z devíti, utkání otevřel desátý vlastní gól probíhajícího šampionátu.

Senzace po tříhodinovém dramatu pokračuje. Krejčíková v Paříži doletěla až do finále

Neuvěřitelná jízda Barbory Krejčíkové na Roland Garros pokračuje a je jen jeden zápas od trofejové tečky. Česká tenistka si ve vysoce kvalitní řežbě trvající přes tři hodiny poradila s Řekyní Marií Sakkariovou. První set vyhrála 7:5, ve druhém padla 4:6, ale rozhodující dějství opět zvládla. I když dlouho byla brejk dole, v nejdůležitějším okamžiku zvládla soupeřce sebrat podání. Nakonec si finále zajistila po vítězství 9:7. Poslední překážkou pro 25letou hráčku je Anastasija Pavljučenkovová.

Manchester City pokračuje na vítězné venkovní vlně. Po triumfu v Paříži je blíž finále

Fotbalisté Manchesteru City vyhráli po obratu úvodní semifinále Ligy mistrů na hřišti Paris St. Germain 2:1. Domácí poslal do vedení po čtvrthodině hry Marquinhos, ale v 64. a 71. minutě Kevin De Bruyne a Rijád Mahriz otočili skóre. Od 77. minuty navíc francouzský celek hrál bez vyloučeného Idrissy Gueyeho. Odveta se uskuteční příští úterý v Anglii. Manchester City vyhrál venku už 18. soutěžní duel za sebou, čímž vylepšil anglický rekord.

Třinec jde za Libercem do finále extraligy. Sedmý zápas s Boleslaví rozsekl Růžička

S Libercem se ve finále play-off hokejové extraligy střetne Třinec. Stejně jako semifinále mezi Bílými Tygry a Spartou Praha musel i sérii mezi Oceláři a Mladou Boleslaví rozhodnout sedmý duel. Třinečtí slaví postup do přímého souboje o Masarykův pohár poté, co doma porazili „Bruslaře“ 3:0. Kardinální trefu obstaral ve 47. minutě z přesilovky Martin Růžička, další dvě branky padly ve Werk Areně do prázdné brány.

Sparta velký obrat nedokonala. Do finále hokejové extraligy míří liberečtí Bílí Tygři

Vítěz základní části hokejové extraligy Sparta Praha nepřeměnila svoji stíhačku v semifinále play-off ve fantastický obrat. V sérii s Bílými Tygry z Liberce zvládla vymazat vedení Severočechů 3:0 na zápasy a vynutila si sedmé utkání. Rozhodující klání v pražské O2 Areně ale dopadlo lépe pro svěřence trenéra Patrika Augusty, kteří postupují do finále po výhře 2:1. O vítěznou trefu se ve druhé třetině postaral Adam Najman.