reklama
CNN Prima News senátní volby

senátní volby

Výpis příspěvků ke štítku „senátní volby“

Není možné, abychom v Georgii prohráli, prohlašuje Trump před volbami do Senátu

5. ledna 2021 10:24

Americký prezident Donald Trump stále považuje volby za „zmanipulované“ a věří v „zásah“ od svého viceprezidenta Mikea Pence. Prohlásil to během pondělního projevu v Georgii. Do jižanského státu se vydal podpořit republikánské senátory Davida Perdua a Kelly Loefflerovou. Jejich případné úterní znovuzvolení označil za „linii poslední obrany.“ V opačném případě dojde podle Trumpa k nástupu socialismu.

Pehe: ČSSD doplatila na svou rozplizlou politiku a spolupráci s Babišem

12. října 2020 11:45

Česko zná nové složení Senátu. Z voleb vyšli nejlépe Starostové a nezávislí s osmi novými mandáty, tři získali lidovci a posílila i ODS. Debaklem skončily volby pro vládní ČSSD. Politolog Jiří Pehe v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS uvedl, že na jejích výsledcích se podepsala nejen „rozplizlá“ politika a vnitřní spory, ale i spolupráce s Andrejem Babišem, který straně převzal značnou část voličů.

Bouře v KSČM po katastrofálních volbách. Filip dá k dispozici funkci předsedy

5. října 2020 16:56

Vedení KSČM po volebním debaklu zvažuje, že dá funkce k dispozici, a to na listopadovém volebním sjezdu. V médiích to připustil předseda strany Vojtěch Filip. Počet krajských zastupitelů klesl KSČM z 86 na 13, žádný z kandidátů komunistů nepostoupil do druhého kola senátních voleb. Do sjezdu ale členové vedení strany podle Filipa ve funkcích zůstanou.

KOMENTÁŘ: Referendum o Babišovi skončilo vítězstvím premiéra. Kdo ho může porazit?

3. října 2020 21:48

Neúspěch ve volbách se nepřiznává lehce. Jenže popírání reality je pouze lhaní si do vlastní kapsy, které k žádné změně nevede a ani vést nemůže. Pokud byly krajské volby referendem o Andreji Babišovi a hnutí ANO, pak nezbývá než jasně říci, že premiér v tomto plebiscitu uspěl. K poražení ale je. Na jeho politickém hrobě však budou tančit úplně jiné strany, než se dosud zdálo.

reklama