CNN Prima News senátní volby

senátní volby

Výpis příspěvků ke štítku „senátní volby“

Kde demokracie nedává smysl. Okrsek 8013, účast 1,57 %, volilo 12 voličů ze 764

2. října 2022 07:12

Všeobecné, rovné a přímé volební právo tajným hlasováním. Přesně tak zní ústavní zásady volebního práva. V ostravském volebním okrsku číslo 8013 tyhle zásady postrádají smysl, o demokratické hlasování tam skoro nikdo nestojí. Účast u druhého kola senátních voleb byla směšná, k urnám přišlo jen 1,57 % oprávněných voličů. „Já jsem vůbec nevěděla, že jsou nějaké volby. Nikde to tu nebylo vyvěšené,“ říká 27letá Markéta Žigová z Jílové ulice v Ostravě-Přívoze.

OBRAZEM: Současný šéf, bývalá ministryně spravedlnosti i herec. Kdo se dostal do Senátu?

1. října 2022 20:15

Senátní volby jsou u konce, do horní komory Parlamentu se dostalo několik nových i staronových tváří. Neúspěšnější byla ve volbách koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), která získala dohromady 18 mandátů. Hnutí ANO obsadilo tři místa, STAN i uskupení Senátor 21 po jednom. Neuspěli Piráti ani SPD. Kdo všechno se dostal do Senátu?

KOMENTÁŘ: Referendum o vládě se změnilo v referendum o Babišovi. Hrad zřejmě pustí k vodě

1. října 2022 19:07

Hnutí ANO volby do horní komory českého Parlamentu zkrátka neumí. Přestože ve druhém kole mělo nabito sedmnácti postupujícími, dokázalo v senátorský mandát proměnit pouze tři z nich na celkových pět. Volby do Senátu mají jasného vítěze, jímž je vládní koalice v čele s ODS. Kabinet Petra Fialy (ODS) by však neměl usnout na vavřínech.

Babiš: Druhé kolo voleb jsme prohráli. Vystrčil ale lhal a na kampaň v Jihlavě pršelo

1. října 2022 18:33

Druhé kolo senátních voleb jsme prohráli, není to úspěch ANO, řekl v sobotu na tiskové konferenci šéf hnutí Andrej Babiš. Zároveň přiznal, že čekal lepší výsledek. Z ANO se totiž do horní komory Parlamentu nakonec dostali jen tři kandidáti. Neúspěch omlouval částečně tím, že když dělal kampaň s Janou Nagyovou (ANO) v Jihlavě, tak „strašně pršelo“. Současný předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) navíc podle Babiše „celou dobu lhal“.

Sledujte Hlavní zprávy: ANO a Starostové ve volbách propadli. Jak se promění Senát?

1. října 2022 18:16

Češi si definitivně zvolili nové senátory. Doplňující volby do Senátu vyhrála ve druhém kole ODS, hnutí ANO a Starostové propadli. V nejsledovanějším duelu na Jihlavsku zvítězil současný předseda horní komory parlamentu Miloš Vystrčil (ODS) nad Janou Nagyovou (ANO) obžalovanou v kauze Čapí hnízdo. Více v Hlavních zprávách od 18:55 na CNN Prima NEWS a Primě.