SERIÁL o financích (5. díl): RPSN a spol. aneb Na co se zaměřit při hledání úvěru

Prima Rádce 2014 (5)

Další díl seriálu o financích... Jak vybrat půjčku, abyste "neprodělali kalhoty".

Dnes pokračujeme tam, kde minulý díl skončil. Marta s Karlem potřebují koupit auto. Už vědí, že ač je jednoduché si půjčit i na dražší, je to velmi nebezpečné z hlediska následného financování.

V jejich případě platí, že když už auto, tak rozhodně za nižší cenu, než je 200 či 300 tisíc korun. Záleží na tom, kolik mají naspořeno a kolik si mohou dovolit utratit (rodinné úspory jsou v tomto případě 100 tisíc korun). Neseženou-li takové auto, na které mají, aniž by si brali úvěr (cca v hodnotě 70 tisíc korun), zbytek si mohou půjčit. Ale musí jim zůstat finanční rezerva.

Takže dohodnuto. A Marta hned s jistotou sahá po telefonu a chce volat do autobazaru, kde jim kromě auta slíbili i jakoukoliv částku na jeho pořízení půjčit. A prima Rádce se zděšením v očích Martě bere telefon od ucha... Podívejte se, jak příběh pokračuje dál. :-)

Na předcházející díl se můžete podívat tady:

Máme za sebou už celou sérii o platebních kartách. Všechny tři díly, kde se s debetní i kreditní kartou učí mladý pár zacházet, najdete v tomto SPECIÁLU.

Je pro vás náš seriál o financích přínosný? Líbí se vám nebo mu máte co vytknout? Napište nám na Facebook. Děkujeme za každý názor.

Mohlo by vás ještě zajímat:

Tagy: