CNN Prima News sexuální obtěžování

sexuální obtěžování

Výpis příspěvků ke štítku „sexuální obtěžování“

Proces s Cimickým musel být odročen. Líčení ztroskotalo na chybě, soud nepředvolal znalce

Kauzu psychiatra Jana Cimického, který čelí obžalobě ze čtyř znásilnění a 35 případů vydírání, ve čtvrtek projednával Obvodní soud pro Prahu 8. Líčení mělo pokračovat odpoledne výpověďmi znalců, soud je však kvůli chybě nepředvolal. Jednání je tak odročeno na 16. ledna. Cimického obvinilo ze sexuálního obtěžování či přímo napadení několik jeho pacientek před více než dvěma lety. Podle obžaloby se měl psychiatr obvykle dopouštět sexuálního nátlaku po aplikování terapeutické akupunktury, kdy měl osahávat svlečené pacientky. Pětasedmdesátiletý lékař během své řeči vinu důrazně odmítl.

USA hýbou svědectví zneužívání „problémových“ dětí. Soukromý byznys saje ze státu miliardy

Zneužívání, fyzický a psychický nátlak, sexuální obtěžování i pokusy o sebevraždu. Amerikou otřásají děsivá svědectví z kempů na nápravu problémové mládeže. V soukromých zařízeních se podle odhadů neziskových organizací nachází až 200 tisíc amerických teenagerů. Praktiky organizátorů však stát nijak nekontroluje, a to přesto, že ročně dostávají desítky miliard dolarů z veřejných fondů. Kongres USA však připravuje zákon, který by měl státu umožnit na ně dohlížet. Jednou z nejhlasitějších bojovnic pro přijetí zákona je dědička hotelového impéria Paris Hilton. Ta si totiž v dospívání sama těmito školami prošla a dnes otevřeně mluví o traumatech a zneužívání, jakým v nich čelila.

Mistr ligy z Baníku jde sedět za sexuální vydírání nezletilých dívek. Z jeho doznání mrazí

Josef H., který v sezoně 2003/2004 vyhrál českou fotbalovou ligu s Baníkem Ostrava, uzavřel ve středu se státním zástupcem dohodu o vině a trestu. Muž po dobu několika let komunikoval s nezletilými školačkami na sociálních sítích, kdy si s nimi vyměňoval intimní fotografie a následně je s nimi vydíral. Hrozilo mu až dvanáct let odnětí svobody, nakonec nastoupí k pětiletému vězení a protialkoholní léčbě. O případu informoval Moravskoslezský deník.

Skandál ve Francii: Senátor měl kvůli sexu zdrogovat političku. Policie u něj našla extázi

Šestašedesátiletého francouzského senátora Joëla Guerriaua zadržela policie a při razii v jeho bydlišti nalezla extázi. Politik čelí vyšetřování z údajného zdrogování 48leté poslankyně Sandrine Jossové s cílem sexuálního zneužití, uvedla agentura Reuters. Hrozí mu až pět let ve vězení a pokuta ve výši 75 tisíc eur (1,8 milionu korun). Sám nařčení odmítá. Jeho strana jej suspendovala s „okamžitou platností“ a rozhodne o jeho trvalém vyloučení.

Cimický: Můj organismus je nyní křehký. Stát opět před soudem by mě ohrozilo na životě

Představa, že se octnu u soudu ve výrazném stresu, je pro mě život ohrožující, sdělil pro web Expres psychiatr a prozaik Jan Cimický. Soud v pátek nevyhověl jeho žádosti o odročení hlavního líčení. Proces proto začne podle plánu, tedy příští týden v úterý. Cimický webu také sdělil, že se jednání nevyhýbá a že je vyčerpaný. Známý psychiatr je obžalovaný z téměř čtyřiceti skutků včetně vydírání a znásilnění.

Nečekaný vývoj v kauze Cimický: Navzdory jeho kolapsu začne soud už v příštích dnech

Navzdory předchozím očekáváním nakonec nedojde k odročení soudu s psychiatrem Janem Cimickým, který čelí žalobě kvůli několika znásilněním a vydírání. Pro CNN Prima NEWS to potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 8 Jana Humeni. Hlavní líčení by mělo začít příští týden v úterý. Cimického převezla 21. října sanitka do Ústřední vojenské nemocnice v Praze-Střešovicích. Později s advokátem podal kvůli hospitalizaci žádost o odročení soudu.

Policie zapečetí domov a ordinaci Cimického, chce ho vyslýchat. Jeho tým mluví o „honu“

Bydliště a zároveň ordinaci obžalovaného psychiatra Jana Cimického střežili policisté a chystají se ho zapečetit, sdělil redakci CNN Prima NEWS policejní mluvčí Jan Daněk. Právě v pražském centru duševního zdraví Modrá laguna ho měla podle deníku Blesk v bezvědomí po údajném předávkování léky najít sekretářka. Soudní líčení, které mělo začít zhruba za dva týdny, bude nejspíše odročeno, uvedl pro CNN Prima NEWS advokát Jan Černý.