reklama
CNN Prima News sexuální obtěžování

sexuální obtěžování

Výpis příspěvků ke štítku „sexuální obtěžování“

Překvapivé rozdíly a těžko uvěřitelné výjimky. V jakém věku je sex v Evropě legální?

18. října 2021 23:54

Legální věk způsobilosti k pohlavnímu styku je věková hranice, od které můžete mít sex. V různých státech se pro liší. V České republice je to 15 let, v Irsku 17 let a v Turecku dokonce 18 let. Český lingvista, matematik a infografik Jakub Marian zpracoval zajímavou mapu, ve které ukazuje, jak jsou na tom s legálním věkem způsobilosti k pohlavnímu styku jednotlivé evropské země.

Obcházejí zátoky jako hladoví psi. Chorvatsko terorizují sexuální predátoři

9. října 2021 08:37

Ženy na plážích chorvatského ostrova Murter čelí častým útokům sexuálních predátorů. „Někteří muži obcházejí zátoky jako hladoví psi. Před ženami se poté svlékají a masturbují,“ svěřila se jedna z obětí. Místní starosta ve svém prohlášení odsoudil nejen sexuální devianty, ale i ženino tvrzení, že za útoky stojí obyvatelé ostrova.

Boží dopuštění ve Francii: Kněží sexuálně zneužili přes 200 tisíc dětí, tvrdí komise

5. října 2021 11:14
Aktualizováno

Představitelé francouzské katolické církve od roku 1950 sexuálně zneužili 216 tisíc dětí, většinou chlapců, uvedla nezávislá vyšetřovací komise. Počet obětí se zvýší na 330 tisíc, pokud se mezi ně započtou i trestné činy laiků, kteří pracovali pro církev, jako jsou učitelé v náboženských školách nebo v charitách. Výsledky dvouletého vyšetřování v pondělí představil předseda komise Jean-Marc Sauvé na tiskové konferenci.

Tři tisíce kněží zneužívaly ve Francii děti. Případů může být více, upozorňuje páter

3. října 2021 19:29

Tři tisíce kněží a řeholníků zneužívaly ve Francii od roku 1950 děti. Francouzský katolický kněz Jean Philippe Huet v našem vysílání uvedl, že takových případů by mohlo být mnohem víc. Nezávislá komise pověřená vyšetřováním sexuálních zločinů v církvi v úterý vydá 2,5tisícistránkovou zprávu. Vyšetřovatelé přijdou i s konkrétními návrhy na zlepšení situace.

Znásilnil a zavraždil několik dívek, 30 let policii unikal. Strážníka odhalila DNA

2. října 2021 22:09

Více než 30 let francouzští policisté marně pátrali po muži, který v 80. a 90. letech znásilnil a zavraždil několik žen a děvčat. Když teď pozvali k výslechu stovky bývalých strážníků, jeden z nich se nedostavil. Místo toho se oběsil v domě na jihu Francie. Jeho DNA se podle vyšetřovatelů shoduje se vzorky nalezenými na tělech obětí.

Nejhorší sexuální predátor. Zpěvák R. Kelly zneužíval a vydíral nezletilé, rozhodl soud

27. září 2021 23:47

Jeho píseň „I Believe I Can Fly“ se stala celosvětovým hitem, zpěvák R. Kelly s ní však před publikem zřejmě ještě dlouho nevystoupí. Federální soud v New Yorku totiž po šestidenním procesu rozhodl, že je vinen ve všech bodech obžaloby v případu vydírání a sexuálního zneužívání. A to jak mladých žen, tak nezletilých dívek. Advokátka tří obětí Gloria Allredová ho označila za nejhoršího sexuálního predátora, s jakým se kdy setkala.

reklama