Janžurová o dokumentu své dcery: Neskutečně si na mě vymýšlí, lidé mě ani nepoznají

Herečka Iva Janžurová má letos pěkně nabitý pracovní program. Ještě před tím, než zamířila do divadla, zastavila se coby patronka nové výstavy orchidejí v pražské botanické zahradě. Tam se mimo jiné potkala i se svými dcerami Sabinou a Theodorou. V rozhovoru pro redakci Showtime prozradila, na čem právě se svou starší dcerou pracuje.

Janžurová je i ve svých 81 letech velmi aktivní. „Mám asi sedm her, se kterými vystupuji v různých divadlech a strašně si cením lidí, kteří přijdou na mé představení. Dostávám také hodně květin a jsem do nich zamilovaná. Bývají to krásně upravené kytice,“ svěřila se Janžurová v pořadu Showtime.

K přírodě i květinám mají stejně kladný vztah také hereččiny dcery, které ji na akci doprovodily. Společného času prý nikdy není dost. „Často se scházíme právě na akcích. Vítáme to a bereme jako příležitost, kdy můžeme spolu strávit nějakou chvíli,“ řekla 81letá herečka.

ČTĚTE TAKÉ: Poslední rozloučení s Jakubiskem bude na monumentálním místě. Dorazí i exprezident

Stejně to vidí i její mladší dcera Sabina. „S maminkou bývám poměrně často, protože spolu hrajeme v divadle. Také se pravidelně scházíme na Vánoce a hlavně spolu bydlíme v jednom domě,“ prozradila Remundová.

Obě dcery Janžurové po ní zdědily také všudypřítomnou dobrou náladu. Jak redakci Showtime s úsměvem Theodora prozradila, momentálně točí o své mamince dokument. „Vymýšlí na mě neskutečné věci,“ řekla Janžurová. „Myslím si, že to bude spíš takový legrační snímek o osobě, kterou lidé ani nepoznají. Dcera si totiž vybírá momenty z mého života, které nikdy nebyly v žádném dokumentu ani tisku,“ popsala.

Theodora Remundová pak přiznala, že jí dokument dává trochu zabrat. „Je to pro mě složité, protože jsem v tom namočena osobně. Zároveň si však myslím, že díky tomu může mít dokument přidanou hodnotu,“ doufá Remundová. „Střih bychom měli mít hotový na konci roku. Uvidíme, jak to celé dopadne s financováním. Autorská práva na filmy, ve kterých maminka hrála, jsou velice drahé, takže musíme vymyslet způsob, jak je vykoupíme, abychom mohli některé ukázky prezentovat v dokumentu,“ dodala Remundová.

Tagy: