reklama
CNN Prima News Sibiř

Sibiř

Výpis příspěvků ke štítku „Sibiř“

V Rusku se do hustého lesa zřítil menší letoun. Čtyři lidé zemřeli, píší tamní média

12. září 2021 21:05
Aktualizováno

V neděli po 17. hodině havaroval v Irkutské oblasti na jižní Sibiři letoun. Na palubě bylo 16 cestujících včetně dvou pilotů. Podle informací ruského webu RIA Novosti a dalších zdrojů si nehoda vyžádala nejméně čtyři oběti, zbylých 12 osob utrpělo různě závažná poranění. Letoun musel nouzově přistát v hustě zalesněné oblasti.

Pochodoval tisíce kilometrů, aby vyhnal Putina. Sibiřského šamana poslal soud na léčení

26. července 2021 14:48

Soud v Rusku v pondělí poslal do psychiatrické léčebny sibiřského šamana Alexandra Gabyševa, který proslul svým záměrem vyhnat z Kremlu ruského prezidenta Vladimira Putina a nastolit vládu lidu. S odvoláním na jeho právníka o tom informují média. Gabyšev čelí obvinění, že v lednu mečem zranil člena ruské Národní gardy, uvedla agentura Interfax.

Nad Sibiří zmizelo z radarů dopravní letadlo, muselo absolvovat tvrdé přistání

16. července 2021 12:56
Aktualizováno

Pátrací týmy objevily dopravní letadlo An-28, které v pátek zmizelo z radarů v Tomské oblasti na Sibiři, všichni lidé na palubě přežili, informují agentury TASS a Ria Novosti s odvoláním na ministerstvo pro mimořádné situace. Stroj podle nich absolvoval tvrdé přistání. Letounem, jenž mířil z města Kedrovyj do regionální metropole Tomsku, cestovaly necelé dvě desítky lidí.

Havárie letadla české výroby má nejméně čtyři oběti. Na palubě byl i známý podnikatel

19. června 2021 12:50

Nejméně čtyři lidé zahynuli při havárii letadla s parašutisty v Kemerovské oblasti na jihozápadě Sibiře, další jsou zraněni. S odvoláním na místní úřady o tom v sobotu informovaly ruské agentury. Letoun, na jehož palubě podle dostupných informací bylo 19 lidí, havaroval nedaleko letiště Tanaj. Původní informace o devíti mrtvých se nepotvrdily.

Transsibiřská magistrála: mejdan s lovci medvědů, bajkalské čáry i stopy legionářů

31. května 2021 19:07

Přesně před 130 lety byl položen základní kámen ke stavbě transsibiřské magistrály. Nejdelší železniční trať světa byla od té doby symbolem ruské pýchy i mnohého válečného utrpení. Překonává osm časových pásem, její vagony vydrží letní pařáky i mráz −60 °C. Při cestě z Vladivostoku do Moskvy jde hlava kolem nejen z bezpočtu litrů vypité vodky, ale i ze spousty historek od družných spolucestujících.

Zmizelý lékař, který se staral o Navalného, se našel. Tři dny bloudil lesem na Sibiři

10. května 2021 10:33
Aktualizováno

Doktor Alexandr Murachovskij, který léčil opozičního politika Alexeje Navalného po jeho údajné otravě novičokem, byl od pátku nezvěstný. 46letý lékař zmizel v sibiřském lese ve vzdálené Omské oblasti, po třech dnech bloudění však z lesa vyšel. Mnozí se obávali, že Murachovského napadli medvědi, kteří se v oblasti nacházejí. V únoru navíc nečekaně zemřel jiný lékař ošetřující Navalného.

reklama