reklama
CNN Prima News Sicílie

Sicílie

Výpis příspěvků ke štítku „Sicílie“

Italská vláda posílá na Lampedusu karanténní loď. Ostrov se potýká s množstvím migrantů

Italská vláda vysílá karanténní loď k ostrovu Lampedusa, který se potýká s obrovským množstvím připlouvajících migrantů. Na lodi bude k dispozici až 700 míst pro běžence, kteří musí po překročení italských hranic absolvovat povinnou dvoutýdenní izolaci kvůli současné pandemii, napsala agentura APA. Italský ministr zahraničí Luigi Di Maio si předvolal tuniského velvyslance a vyzval tuniské úřady, aby aktivněji zasahovaly proti lidem, kteří ve stále vyšších počtech z Tuniska vyplouvají k italským břehům.

Cynická Evropo, probuď se, volají kvůli uprchlíkům premiéři Kalábrie a Sicílie

Premiéři regionů Kalábrie a Sicílie na jihu Itálie vyzvali centrální vládu v Římě, aby urychleně řešila situaci s migranty, kteří připlouvají z Afriky do těchto oblastí. V prvním pololetí se oproti loňsku počet migrantů, kteří dorazili do Itálie přes Středomoří, více než zdvojnásobil, vyplývá ze zveřejněné zprávy unijní agentury pro pohraniční a pobřežní stráž Frontex.

Německá loď se zachráněnými migranty smí zakotvit na Sicílii

Německá obchodní loď MV Marina, která před týdnem ve Středozemním moři zachránila 79 migrantů, bude smět zakotvit na Sicílii. Informoval o tom dnes podle agentury DPA vlastník firmy, která loď provozuje. Plavidlo se pohybuje už několik dní v blízkosti ostrova Lampedusa a ocitlo se v obtížné situaci, protože nedostalo povolení zakotvit v Itálii ani na blízké Maltě.

reklama