reklama
CNN Prima News Sicílie

Sicílie

Výpis příspěvků ke štítku „Sicílie“

Loď plná zachráněných migrantů zakotvila na Sicílii. Další čeká na povolení

18. srpna 2021 07:50

Loď italské neziskové organizace ResQ se 166 zachráněnými migranty dostala povolení zakotvit a dorazila do přístavu Augusta na Sicílii. Na twitteru o tom informoval mluvčí Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). Další loď Geo Barents humanitární organizace Lékaři bez hranic (MSF), která na palubě veze 322 migrantů, zatím na přidělení bezpečného přístavu čeká, uvedla agentura DPA.

Na Sicílii zakotvila loď s 570 migranty. Do Itálie jich oproti loňsku připlulo třikrát víc

9. července 2021 15:04

Loď Ocean Viking s 570 migranty na palubě přistála v pátek dopoledne na Sicílii. Po několika dnech čekání na moři jí italské úřady určily přístav, oznámila v noci na dnešek francouzská nevládní organizace Sos Méditerranée, která plavidlo provozuje. Podle představitelů organizace se situace na palubě v posledních dnech rychle zhoršovala.

Etna začala chrlit lávu. Kvůli mohutnému kouři uzavřeli na Sicílii letiště

16. února 2021 23:42

Na jihoitalské Sicílii se opět probudila k životu sopka Etna, která v úterý odpoledne začala chrlit proud lávy. Kvůli hustému kouři, který stoupal do výše až jednoho kilometru, bylo dočasně uzavřeno místní letiště v Katánii. Místní úřady nicméně uvedly, že obyvatelům blízkých vesnic nebezpečí nehrozí, informovala televize SkyTG24.

Italská vláda posílá na Lampedusu karanténní loď. Ostrov se potýká s množstvím migrantů

31. července 2020 16:45

Italská vláda vysílá karanténní loď k ostrovu Lampedusa, který se potýká s obrovským množstvím připlouvajících migrantů. Na lodi bude k dispozici až 700 míst pro běžence, kteří musí po překročení italských hranic absolvovat povinnou dvoutýdenní izolaci kvůli současné pandemii, napsala agentura APA. Italský ministr zahraničí Luigi Di Maio si předvolal tuniského velvyslance a vyzval tuniské úřady, aby aktivněji zasahovaly proti lidem, kteří ve stále vyšších počtech z Tuniska vyplouvají k italským břehům.

Ze dvou uprchlických středisek na Sicílii uteklo několik stovek migrantů

27. července 2020 20:48

Italský ministr zahraničí Luigi di Maio vyzval v pondělí Italy, turisty i běžence, aby respektovali pravidla proti šíření koronaviru. Podle místních médií tak reagoval na útěk asi tří stovek migrantů, kteří od víkendu opustili dvě migrační střediska na Sicílii. Podle agentury ANSA se už většinu uprchlých migrantů podařilo policii najít.

Cynická Evropo, probuď se, volají kvůli uprchlíkům premiéři Kalábrie a Sicílie

13. července 2020 22:31

Premiéři regionů Kalábrie a Sicílie na jihu Itálie vyzvali centrální vládu v Římě, aby urychleně řešila situaci s migranty, kteří připlouvají z Afriky do těchto oblastí. V prvním pololetí se oproti loňsku počet migrantů, kteří dorazili do Itálie přes Středomoří, více než zdvojnásobil, vyplývá ze zveřejněné zprávy unijní agentury pro pohraniční a pobřežní stráž Frontex.

Německá loď se zachráněnými migranty smí zakotvit na Sicílii

8. května 2020 17:07

Německá obchodní loď MV Marina, která před týdnem ve Středozemním moři zachránila 79 migrantů, bude smět zakotvit na Sicílii. Informoval o tom dnes podle agentury DPA vlastník firmy, která loď provozuje. Plavidlo se pohybuje už několik dní v blízkosti ostrova Lampedusa a ocitlo se v obtížné situaci, protože nedostalo povolení zakotvit v Itálii ani na blízké Maltě.

reklama