CNN Prima News Sicílie

Sicílie

Výpis příspěvků ke štítku „Sicílie“

Evropa se děsí zamoření ohnivými mravenci. Jejich bolestivé kousnutí může vést ke smrti

Vědci bijí na poplach. Na Sicílii se objevil červený ohnivý mravenec (Solenopsis invicta), „jeden z nejinvazivnějších druhů na světě“. V reálu to znamená, že by se tento druh mohl rozšířit po celém kontinentu. „Šíří se extrémně rychle. To, že se objevil v Itálii, bylo na jednu stranu překvapení, na druhou jsme ale věděli, že tento den přijde,“ řekl Mattia Menchetti z Institutu evoluční biologie ve Španělsku.

Hasičů je málo, hořet má týdny. Dobrovolníci likvidují oheň lopatami, popsal reportér z Řecka

Kromě počasí v Řecku komplikuje situaci i nedostatek lidí, upozornil ve vysílání CNN Prima NEWS Patrik Kaizr, zpravodaj momentálně působící na Rhodu. Popsal, jak dobrovolníci chodí do hor s lopatami a krumpáči, aby plamenům zatarasili cestu, přestože je již nyní jasné, že škody pro místní budou nedozírné, protože většina z nich žije z toho, co si vydělají v turistické sezoně. Požáry podle dalšího hosta v pořadu Nový den, zahraničního reportéra Jakuba Kůše, mohou trvat i několik týdnů.

Rekordní zájem o Sicílii, může za to i seriál Bílý lotus

Největší ostrov Itálie láká turisty z celého světa. Není divu, na Sicílii si přijdou na své milovníci krásných pláží, dobrého jídla, přírody, ale i historie a kultury. Už od starověku se tu střetávají různé civilizace ze všech stran Středozemního moře. Budete se tu cítit trochu jako v jiném světě, přesto ale neztratíte pohodlí cestování v rámci Evropské unie.

Hlavní město mafie ovládla gastronomie

Palermo, největší město Sicílie je plné majestátních historických budov, rozmanitých obchůdků a dobrého jídla. Nejen časopis Forbes ho označil za páté nejlepší místo na světě, kde si můžete mimo jiné vychutnat úžasné street food, neboli pouliční občerstvení. Palermská kuchyně je dokonce součástí národního dědictví. Co byste určitě měli vyzkoušet, pokud tuto část Itálie navštívíte?

O Madonnu můžeme přijít, taková byla realita. Rodina poprvé promluvila o kolapsu zpěvačky

Všichni jsme se obávali, že o ni můžeme přijít. Tak o hospitalizaci popové hvězdy Madonny mluví její příbuzní. Zpěvačka skončila na jednotce intenzivní péče (JIP) a byla nucena odložit celosvětové turné Celebration. Ve čtvrtek se z nemocnice vrátila domů. Důvodem jejího pobytu na JIP byla podle BBC vážná bakteriální infekce. Práce byla u zpěvačky sice na prvním místě, teď ale musí jít stranou, shodli se podle webu Daily Mail členové rodiny.

Test odvahy nad propastí: Visutý most z trávy musí ročně obnovovat. Roli hrají víly i šaman

Vysoko nad soutěskou řeky Apurimac domorodí obyvatelé Peru rok co rok opravují ručně tkaný visutý most, poslední svého druhu na světě. Břehy tu spojuje po několik staletí už od dob Inků. Lidé z kmene Kečuů se každoročně v červnu scházejí a obnovují most Q'eswachaka, který tvoří pouze silná lana svázaná z andské trávy, a testují svou odvahu vysoko nad propastí, když po roce vyměňují opotřebovaný materiál, napsala agentura AFP.