CNN Prima News Sicílie

Sicílie

Výpis příspěvků ke štítku „Sicílie“

Legendární videohra Mafia oslavila 20 let. Vývojáři potvrdili práci na dalším pokračování

30. srpna 2022 16:13

Zatímco od vydání legendární videohry Mafia: The City of Lost Heaven uběhlo 20 let, vývojáři ze studia Hangar 13 oficiálně potvrdili práci na novém dílu. V této chvíli není jasné, kdy si hráči další pokračování kultovní série s českými kořeny budou moci zahrát. Generální ředitel studia Roman Hladík odhaduje, že vývoj hry bude trvat několik let. Předchozí zprávy hovoří o tom, že by mělo jít o prequel zasazený do začátků 20. století na Sicílii.

Hromadné znásilnění v covidové karanténě. Migranti využili bezbrannosti nezletilých dívek

12. prosince 2021 13:53

Nemyslitelné chvíle hrůzy provázely každý večer deset dívek z migračního centra na Sicílii, které byly kvůli covidu v karanténě. Šest Egypťanů, z nichž pěti nebylo ještě osmnáct let, za nezletilými chodili uprostřed noci a hromadně dívky znásilňovali. I přes vyhrožování a vydírání se informace o jejich činech dostala k policii, která „znásilňovací gang“ zadržela.

Výbuch plynu v Itálii má dvě oběti. Mezi pohřešovanými v sutinách je i těhotná žena

12. prosince 2021 10:04

Děsivou noc prožívali obyvatelé sicilského města Ravanusa. Po výbuchu zemního plynu se zřítil čtyřpatrový obytný dům, další budovy jsou poškozené. Záchranáři dosud evidují dvě oběti, po sedmi lidech nadále pátrají. Mezi pohřešovanými je i těhotná žena, která měla brzy rodit. Z trosek se zatím podařilo vyprostit dvě ženy.

V Itálii řádilo tornádo. Vyneslo auta do vzduchu a zabíjelo, hasiči mluví o apokalypse

11. září 2021 10:33

Dva lidé zemřeli a devět se zranilo poté, co malý italský ostrov Pantelleria ve Středozemním moři zasáhlo tornádo. Obě oběti, 86letého obyvatele ostrova a hasiče mimo službu, zastihlo tornádo při řízení auta. Vír je vynesl do vzduchu a auta pak prudce dopadla na zem. Zranění, z nichž čtyři jsou ve vážném stavu, byli údajně také účastníky dopravních nehod způsobených silným větrem, píše agentura ANSA.

Loď plná zachráněných migrantů zakotvila na Sicílii. Další čeká na povolení

18. srpna 2021 07:50

Loď italské neziskové organizace ResQ se 166 zachráněnými migranty dostala povolení zakotvit a dorazila do přístavu Augusta na Sicílii. Na twitteru o tom informoval mluvčí Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). Další loď Geo Barents humanitární organizace Lékaři bez hranic (MSF), která na palubě veze 322 migrantů, zatím na přidělení bezpečného přístavu čeká, uvedla agentura DPA.