reklama
CNN Prima News silnice

silnice

Výpis příspěvků ke štítku „silnice“

Husté sněžení způsobilo na některých místech dopravní kalamitu. A potíže budou i v pondělí

28. listopadu 2021 17:13

Kvůli hustému sněžení v neděli na některých místech České republiky silně kolabovala doprava. Kalamitu způsobil sníh například v Jihomoravském či Olomouckém kraji. A ani v pondělí na tom nebudeme o moc lépe. Na většině území Česka stále hrozí náledí a zmrazky, pokud zmrzne roztátý sníh, kterého do večera napadne někde až 15 centimetrů. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do pondělního poledne, netýká se západu země.

Policisté na Břeclavsku nevěřili svým očím. Kamion ujel stovky metrů v protisměru

23. listopadu 2021 14:26

Policisté u Mikulova na Břeclavsku zpozorovali kamion, který při předjíždění dalšího nákladního vozu na hlavním tahu na Brno ujel stovky metrů v protisměru. Strážci zákona riskantní manévr natočili. Řidič cizího původu hned na místě zaplatil kauci 10 tisíc korun. Za nebezpečné předjíždění mu hrozí až roční zákaz řízení, uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Tragická srážka čtyř aut na Olomoucku: Jeden člověk zemřel, silnice byla uzavřena

14. listopadu 2021 21:50

Na silnici II/435 u Nemilan, místní části Olomouce, se v neděli večer srazila čtyři osobní auta. Jeden člověk zemřel, několik dalších lidí utrpělo zranění, sdělila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Krajští hasiči na Twitteru uvedli, že zdravotníkům asistovali v péči u tří zraněných osob. Silnice i blízký nájezd a sjezd z dálnice D35 jsou uzavřeny.

Silnice jako omalovánky. Cyklopruhy v Praze jsou nebezpečné a matoucí, kritizuje expert

14. listopadu 2021 09:34

Cyklostezky a cyklopruhy plní hlavní město. Někdy i na místech, kde byste je nečekali, například při sjezdu z Rozvadovské spojky. Už v minulém roce měla Praha celkem 304 kilometrů cykloúseků na silnicích. Další desítky kilometrů mají přibýt letos. Místo aby opatření, která každoročně vyjdou na stovky milionů, kolaře chránila, je podle experta naopak posílají přímo do nebezpečných míst s hustou dopravou.

D35 mezi Olomoucí a Lipníkem nad Bečvou stála téměř 28 hodin. Už je opět průjezdná

1. listopadu 2021 17:39
Aktualizováno

Na dálnici D35 u Velkého Týnce na Olomoucku byl v úterý téměř po 28 hodinách obnoven provoz v obou směrech, který tam byl zastaven v pondělí odpoledne kvůli nahnutému stožáru s elektrickým vedením. Do stožáru u D35 v pondělí narazil traktorem muž, který pracoval na poli, nárazem při tom poškodil i další sloup elektrického vedení. Dráty vedou nad dálnicí a poškozené stožáry bylo nutné bezpečně zajistit.

reklama