CNN Prima News silnice

silnice

Výpis příspěvků ke štítku „silnice“

Stavba nových dálničních úseků skomírá. Letos jich v Česku přibude dvakrát méně než loni

4. prosince 2022 10:17

Letos bude v Česku otevřeno celkem 21,2 kilometru nových dálnic. Zprovoznit se má i 14,2 kilometru silnic první třídy, uvedla analytická společnost CEEC Research s odkazem na data ministerstva dopravy. Je to přibližně dvakrát méně než loni, kdy stát zprovoznil 46,5 kilometru nových dálnic a zhruba 23 kilometrů silnic první třídy.

Dokázali byste pomoci: Navigace záchranářů na místo

1. prosince 2022 22:25

Při zásazích profesionálních záchranářů jde často o každou vteřinu. Boj s časem ale někdy výrazně stíží hledání pacienta. Ne vždy dokážou volající určitě přesně svoji pozici a záchranáře tak správně navigovat přímo na místo. Jak se v také situaci orientovat, když voláte pomoc z místa, které neznáte? A co všechno vám v takové chvíli může pomoct? Čtěte dál a budete to vědět.

Dokázali byste pomoci: Jak poskytnout první pomoc při autonehodě

1. prosince 2022 17:44

Nehody, a to i ty vážné, se na českých silnicích stávají každý den. Dnes a denně jsou tak i absolutní laici mezi prvními, kteří mohou pomoci méně či vážně zraněným. Často tak rozhodnou o dalším bytí a nebytí jiných. Víte, co udělat jako první a jak pomáhat do příjezdu záchranářů? Čtěte dál a budete to vědět.

Řidiči zpozorněte, na silnicích hrozí náledí. Kdy a kde se k mrazu připojí i sníh?

23. listopadu 2022 07:55

Ve středu bude podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) zataženo až oblačno, může být i mlhavo. Ve východní části území se během dne očekává déšť nebo mrholení, kvůli nízkým teplotám se může následně proměnit ve slabou ledovku či náledí. Sněhu se dočkají zejména lidé na horách. Co přinesou následující dny?

Za nedodržení bezpečné vzdálenosti body nebudou. Ministerstvo dopravy teď čelí kritice

22. listopadu 2022 08:21

Ledovka na silnici – beze sporu okolnost, která si žádá zvýšenou pozornost řidičů, přičemž velkou roli hraje nejen rychlost, ale také rozestupy mezi vozidly. A právě nedostatečný odstup je jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod v Česku. Kontroverze proto budí změna ustanovení, dle které nově nebude porušování pravidla bezpečné vzdálenosti mezi vozidly sankcionováno trestnými body. O úpravě rozhodlo ministerstvo dopravy.

Tragická bilance: Letos už na silnicích zemřelo 410 lidí. Expert radí, jak řídit bezpečně

21. listopadu 2022 13:01

Třetí listopadovou neděli lidé každoročně vzpomínají na ty, kteří zemřeli při autonehodách. Každý rok jsou to desítky až stovky zmařených životů a podle expertů to vypadá, že se bezpečnostní situace jen tak nezlepší. I kvůli krizi se bude stavět méně úseků dálnic, které jsou bezpečnější, a zřejmě bude také nadále stárnout vozový park.

Opilý řidič naboural v Písku do policejního auta. Poškodil navíc několik dalších vozů

20. listopadu 2022 10:21

Opilý řidič narazil v neděli po půlnoci v Písku čelně do vozu projíždějící policejní hlídky. Na kluzké silnici s vozem přejel do protisměru, uvedla policie na Twitteru. Muž byl zadržen, podle dechové zkoušky měl skoro dvě promile alkoholu. Při nehodě byl lehce zraněný policista, řekl jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Dva Poláci si to namířili po D1 pěšky do Brna. Poberte je, volal překvapený řidič policistům

20. listopadu 2022 08:56

Řidiče na dálnicích občas překvapí ledacos. Chodce nebo cyklisty v provozu ale člověk obvykle nečeká. Přesto v Česku k takovým případům dochází. Naposledy museli policisté řešit dva polsky mluvící turisty. Ti se pěšky po dálnici D1 vypravili do Brna. Výjimkou nejsou ani cyklisté, kteří si dálnici pletou s cyklostezkou.

Rychleji na severní Moravu či do Polska. Do Vánoc se otevřou dvě nové části dálnic

20. listopadu 2022 07:32

Řidiči se ještě do konce roku dočkají několika předvánočních dárečků v podobě dvou nových úseků dálnic a jedné silnice první třídy. Lidem se tak znovu výrazně zkrátí cesta z Čech na Moravu díky novému úseku dálnice D35, která bude nově končit již téměř před Vysokým Mýtem. Uleví se také obyvatelům Frýdku-Místku díky částečnému dokončení dálničního obchvatu.

Sledujte Hlavní zprávy: Sníh zaskočil řidiče, policisté měli plné ruce práce

19. listopadu 2022 18:40

Od pátečního odpoledne na většině míst v republice mrzne a sněží. Právě sníh a námraza zaskočily hlavně řidiče. Policisté měli plné ruce práce, bouralo se mnohonásobně více než normálně. To a další aktuální informace z domova i zahraničí se dozvíte v Hlavních zprávách, které na Primě a CNN Prima NEWS začínají v 18:55.