CNN Prima News silnice

silnice

Výpis příspěvků ke štítku „silnice“

MAPA: Podívejte se, kde jsou největší kalamity na silnicích. Přívaly sněhu ochromily republiku

Aktualizováno

Na dálnici D1 na kilometru 90,5 ve směru na Prahu je po nehodě omezený provoz, auta jezdí jedním pruhem. Při nehodě osobního auta s přívěsem, jež kolem 12:30 narazilo do svodidel, se dva lidé lehce zranili, sdělila novinářům krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. D1 byla v sobotu neprůjezdná několik hodin po ranní nehodě kamionu u Humpolce na 97. kilometru směrem na Brno. Problémy spojené s intenzivním sněžením ochromily dopravu, hlásili ráno silničáři v jižní části Plzeňského kraje či na jižní i východní Moravě. Komplikace na pozemních komunikacích se nevyhnuly ani motoristům ve středních Čechách či v Pardubickému kraji.

Sněžení komplikuje dopravu v Česku. Na Plzeňsku sjel do příkopu autobus s dětmi

Aktualizováno

Česko v pátek zasypal sníh. Chumelenice komplikuje dopravu ve všech regionech. Obtížná je situace na jihu Čech. Neprůjezdný byl večer téměř tři hodiny hlavní tah na Rakousko I/3 ve směru z Velešína na Dolní Dvořiště. Na Vysočině jsou některé hlavní tahy zablokované kamiony. V pátek havaroval autobus plný dětí, další auto po smyku skončilo v rybníku. Na silnici bohužel vyhasl i jeden lidský život. Sněžení a mráz má navíc pokračovat i v dalších dnech.

Zbourat část „hlaváku“? Nová hala je kulturní památkou, ohradilo se ministerstvo

Nová odbavovací hala pražského hlavního nádraží, která by podle nově zveřejněného návrhu měla být částečně zbourána, je kulturní památkou. Zdůraznila to mluvčí ministerstva kultury Ivana Awwadová. Návrh, který uspěl v architektonické soutěži vypsané Správou železnic (SŽ), Prahou a pražským dopravním podnikem, počítá s tím, že přední část haly zmizí a místo ní vznikne prostranství zastřešené dřevěnou konstrukcí. Proti návrhu již vznikla on-line petice.

MHD na kraji Prahy a ve středních Čechách kolabovala. Sněžení zpožďovalo autobusy i vlaky

Aktualizováno

Provoz MHD ve Středočeském kraji i v některých částech Prahy zkomplikovalo v úterý odpoledne a večer husté sněžení, námraza na trolejích či výhybky zapadané sněhem. Autobusy, tramvaje a vlaky nabíraly zpoždění, hlavně příměstské linky jezdily odklonem nebo byly úplně zrušeny. Řada komunikací byla kvůli sněhové kalamitě nesjízdná, uvedla Pražská integrovaná doprava (PID) na síti X.

Mokrý sníh komplikuje dopravu, část vlaků stojí. V regionech jsou tisíce lidí bez proudu

Aktualizováno

V noci z pondělka na úterý v Česku padal převážně mokrý sníh, který následně přimrzl a zkomplikoval dopravu na řadě míst. Například v Karlovarském kraji napadlo místy až 20 centimetrů sněhu. Na severu Čech uvízly sypače, na Vysočině je ujetý sníh. Hasiči na Mladoboleslavsku zasahovali u autobusu, který sjel do příkopu. Napříč republikou pak požárníky zaměstnaly hlavně popadané stromy. V regionech jsou tisíce lidí bez proudu

Česko pod sněhem: Přinesla ho bouře z Německa. Radar prozradí, kde o víkendu napadne nejvíc

V noci z pátku na sobotou vstoupil na území Česka přírodní jev jménem Comma, informoval Český hydrometeorologický úřad. Na severozápadě a ve středu Čech se místy během krátké doby vytvářely až třícentimetrové pokrývky nového sněhu. Jev přicházející z Německa se s prudkými nárazy větru a intenzivním sněžením šíří od severozápadu dál k jihovýchodu. Místy bude v sobotu sněžit dál.