CNN Prima News skála

skála

Výpis příspěvků ke štítku „skála“

Seniorka se v Británii před očima manžela zřítila do „filmového“ lomu. Pád z 20 metrů nepřežila

Před očima manžela se zřítila 80letá žena ze srázu opuštěného lomu na britském ostrově Purbeck. Pád z výšky 20 metrů nepřežila, přivolaní záchranáři ji v sobotu na místě prohlásili za mrtvou. Lom Winspit v minulosti sloužil jako kulisa pro natáčení populárních seriálů Doctor Who nebo Star Wars, napsal deník Daily Mail.

Na dům v Řecku se zřítila skála. Žena, která zemřela, nebyla Češka, vyvrátilo ministerstvo

Na řeckém ostrově Kréta v noci na neděli zemřela 45letá žena. Na dům v letovisku Agia Fotia na jihovýchodě Kréty se zřítila skála, uvedla agentura AFP s odkazem na hasiče a policii. Ta spolu s řeckou televizí ERT předtím informovala o české oběti a dvou zraněných, to však české ministerstvo zahraničí na základě informací od řeckých úřadů vyvrátilo. Manžel a syn přežili, záchranáři je vyprostili ze sutin domu. Devítileté dítě má poraněné nohy a je v nemocnici.

Po útoku žraloka zachránil kamarádovi život. Dva kilometry ho nesl přes skály na zádech

Lov s harpunou se pro 17letého Luka Pascoeho změnil v boj o život. Když v pondělí v americkém Albany zastřelil rybu, netušil, že k sobě přiláká žraloka. Zvíře jej napadlo, zpět na pevninu mu pomohl jeho nejlepší přítel Conner Shirley. Dva kilometry ho následně nesl na zádech přes skály až k autu, odkud ho odvezl do nemocnice. Ze zařízení, kde se z útoku zotavuje, vzpomínal na záchranu svého života.

Nehoda u Karlštejna: Rychlík se 150 lidmi narazil do skály, doprava mezi Prahou a Plzní stojí

Aktualizováno

Mezi Karlštejnem a Zadní Třebaní narazil rychlík do spadlé skály na kolejích, lokomotiva a první vagon vykolejily. Informaci potvrdil mluvčí Českých drah (ČD) Lukáš Kubát. Provoz na trati mezi Berounem a Prahou je přerušený, ČD zajišťují náhradní autobusovou dopravu. Jde o část koridoru na Plzeň. Podle mluvčí krajských hasičů Dagmar Zemanové ve vlaku cestovalo zhruba 150 lidí. Mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková řekla, že pět z nich utrpělo lehké zranění.