sklad

Výpis příspěvků ke štítku „sklad“

Ukrajinci rozdrtili ruské velitelství. Dron zachytil okupanty prchající na kradené motorce

Ukrajincům se povedlo zničit další ruské velitelství i sklad vojenského materiálu. Ze záběrů, které nyní kolují po sociálních sítích, je patrné, že ukrajinský dělostřelecký úder okupanty očividně zaskočil. Přeživší ruští vojáci z místa uprchli, k čemuž využili i kradenou motorku s postranním vozíkem. Incident neunikl pozornosti ukrajinského generálního štábu či tamního ministerstva obrany.

Záběry mohutné exploze v Soledaru. Ukrajinci srovnali se zemí velitelství a sklad vagnerovců

I když se Ukrajinci ze Soledaru již stáhli, na jejich odhodlání vzdorovat ruskému agresorovi to nic nemění. Ukrajinská 45. dělostřelecká brigáda provedla na ruské cíle v tomto doněckém městě několik úderů. Podle všeho se jí podařilo zničit ruské velitelství i sklad munice patřící žoldnéřské Vagnerově skupině. Záběry explozí nyní kolují po sociálních sítích.

Další masivní požár skladu v Rusku. Ohnivé peklo v Petrohradě likviduje přes 120 hasičů

V Rusku vypukl další podivný požár, u jehož vzniku jsou okolnosti nejasné. Místní média uvádějí, že tentokrát hoří sklad logistické firmy v Petrohradě. Na sociálních sítích přibývají videa, na nichž lze vidět skutečně masivní plameny. Ve skladu měly vzplanout barvy a laky či paliva. Plocha požáru přesáhla 12 tisíc metrů čtverečních, uvedlo tamní ministerstvo pro mimořádné situace. Budova se postupně hroutí.

Další záběry přesného ukrajinského útoku. Ruský sklad zbraní na jihu se změnil v ohňostroj

Ukrajinci pokračují v útocích na jižní frontě, kde začátkem týdne vyhlásili ofenzivu. Součástí masivního protiútoku je ostřelování ruských strategických cílů včetně skladů zbraní, munice a dalšího materiálu. Jedním z posledních cílů byl velký ruský vojenský sklad ve městečku Vysokopillya ne severu Chersonské oblasti. Několik pravděpodobně dělostřeleckých úderů vedlo k fatálnímu poničení budovy i obrovskému požáru.

Záběry další přesné trefy raketometů z USA. Ukrajinci zničili ruský muniční sklad u Chersonu

Ukrajinci dělají dál vše pro to, aby osvobodili okupovanou Chersonskou oblast. V pondělí večer znovu využili obávané americké raketomety HIMARS a zaútočili na obrovský muniční sklad ve městě Nova Kachovka. Na internetu se objevují záběry mohutné exploze. Šlo o několikátý výbuch v tomto městě za poslední dny. Podle šéfa místní ruské okupační správy Vladimira Leontěva při něm zemřelo nejméně sedm lidí a dalších 60 utrpělo zranění. Tuto zprávu nelze nezávisle ověřit.

Zničili jsme sklad západních zbraní, chlubí se Rusové. K útoku použili své nejlepší rakety

Při raketovém útoku na město Čortkiv v Ternopilské oblasti na západě Ukrajiny utrpělo v sobotu zranění 22 lidí. Informovala o tom v neděli agentura Reuters s odvoláním na místní úřady, podle nichž jsou mezi zraněnými i ženy a 12leté dítě. Ruské ministerstvo obrany podle agentury Interfax uvedlo, že ruská armáda v Ternopilské oblasti řízenými střelami Kalibr zlikvidovala velký sklad západních zbraní.