sklad

Výpis příspěvků ke štítku „sklad“

Záběry další přesné trefy raketometů z USA. Ukrajinci zničili ruský muniční sklad u Chersonu

12. července 2022 19:24

Ukrajinci dělají dál vše pro to, aby osvobodili okupovanou Chersonskou oblast. V pondělí večer znovu využili obávané americké raketomety HIMARS a zaútočili na obrovský muniční sklad ve městě Nova Kachovka. Na internetu se objevují záběry mohutné exploze. Šlo o několikátý výbuch v tomto městě za poslední dny. Podle šéfa místní ruské okupační správy Vladimira Leontěva při něm zemřelo nejméně sedm lidí a dalších 60 utrpělo zranění. Tuto zprávu nelze nezávisle ověřit.

Zničili jsme sklad západních zbraní, chlubí se Rusové. K útoku použili své nejlepší rakety

12. června 2022 13:46

Při raketovém útoku na město Čortkiv v Ternopilské oblasti na západě Ukrajiny utrpělo v sobotu zranění 22 lidí. Informovala o tom v neděli agentura Reuters s odvoláním na místní úřady, podle nichž jsou mezi zraněnými i ženy a 12leté dítě. Ruské ministerstvo obrany podle agentury Interfax uvedlo, že ruská armáda v Ternopilské oblasti řízenými střelami Kalibr zlikvidovala velký sklad západních zbraní.

Ohnivé peklo v ruském Brjansku. Po explozích hoří ropný sklad u hranic s Ukrajinou

25. dubna 2022 09:49

Exploze a následný mohutný požár vypukl v noci na pondělí v ropném skladu v ruském městě Brjansk. Informovaly o tom ruské tiskové agentury s odvoláním na ministerstvo pro mimořádné situace. Není jasné, zda masivní požár souvisí s válkou na Ukrajině. V Kurské oblasti, která rovněž sousedí s Ukrajinou, protiletecká obrana sestřelila dva ukrajinské drony, tvrdí tamní gubernátor Roman Starovojtov.

Polsko pošle Ukrajincům tanky. Techniku nabízí i německé firmy

25. dubna 2022 06:13

V ruském Brjansku nedaleko hranic s Ukrajinou hoří ropný sklad. Americký ministr zahraničí Antony Blinken po návštěvě Kyjeva prohlásil, že Rusko selhává ve svých válečných cílech. S Ruskem podle Ukrajiny nebylo dosaženo dohody o koridoru pro evakuaci civilistů z ocelárny Azovstal v Mariupolu. Vladimir Putin tvrdí, že ruské tajné služby zmařily pokus Kyjeva a Západu zavraždit známého televizního moderátora pokládaného za tvář kremelské propagandy. Polsko oznámilo, že Ukrajině poskytne své tanky.

Ukrajinský útok přímo v ruském Bělgorodu? Vybombardovali sklad ropy, tvrdí úřady

1. dubna 2022 14:35

V západoruském městě Bělgorod, ležícím asi 30 až 40 kilometrů od ukrajinských hranic, ve čtvrtek vypukl požár ve skladu pohonných hmot. Podle gubernátora Bělgorodské oblasti Vjačeslava Gladkova na sklad zaútočily dva vrtulníky ukrajinské armády, které v nízké výšce přeletěly hranice. Toto tvrzení nelze ověřit z nezávislých zdrojů. Ukrajinská strana útok nepotvrdila.

Ruské rakety zasáhly ropný sklad v Dnipru a sklad červeného kříže v Mariupolu

31. března 2022 07:11

Podle ukrajinské samosprávy ruské rakety v noci na čtvrtek zcela zničily sklad ropy v ukrajinském městě Dnipro, další dvě cisterny poškodily úlomky raket. Zasažený sklad byl zcela plný, při útoku nikdo nebyl nikdo zraněn. Ruské rakety také zasáhly opuštěné skladiště Červeného kříže v okupovaném Mariupolu na jihu země. O útocích informovaly zpravodajské portály The Kyiv Independent a Ukrajinska pravda.

Expert popsal použití hypersonické střely. Bránit se proti ní Ukrajinci mohou jen těžko

19. března 2022 19:56

Údajné použití hypersonické střely Kinžal na Ukrajině žádný průlom neznamená, vysvětlil ve vysílání CNN Prima NEWS vojenský analytik Lukáš Visingr. Rusové tvrdí, že střelou zničili velký podzemní sklad ukrajinských raket a munice v Ivano-Frankivské oblasti na jihozápadě země. Podle vojenských expertů proti nim v současné době neexistuje účinná obrana.

Družinářka Táňa o podivném vystěhování: Život mám v pytlích, ztratily se peníze

4. února 2022 11:39

Před dvěma týdny musela rodina Štěpánských jen bezmocně sledovat, jak jejich dům vyklízí exekutoři. O nemovitost v pražských Dolních Chabrech se totiž soudí paní Táňa s bývalým manželem Viktorem. Dosud v něm bydlela se dvěma dospělými dětmi. Bezpečnostní agentura ji prý vyhnala ven v pyžamu a celý život má sbalený v pytlích. V těch navíc nemůže najít šperky a peníze. Exmanžel tvrdí, že má na vystěhování právo. Exekuce ale podle dostupných informací není vedena proti rodině Štěpánských, nýbrž proti firmě, kterou do jejich domu fiktivně „nastěhoval“ bývalý švagr.

Rok od exploze v Bejrútu: Libanonci stále cítí vztek a marně žádají spravedlnost

9. srpna 2021 15:27

Ztichlým přístavem v libanonském Bejrútu otřásla loni 4. srpna ohlušující exploze. Ve skladní budově vybuchlo 2 750 tun ledku. Později vyšlo najevo, že dusičnan amonný se v přístavu skladoval šest let. Přeživší tragédie, která si vyžádala 215 obětí, stále cítí zlost a hledají spravedlnost ve složité pavučině potenciálních viníků.