sklad

Výpis příspěvků ke štítku „sklad“

Ukrajinci rozdrtili ruské velitelství. Dron zachytil okupanty prchající na kradené motorce

3. února 2023 11:48

Ukrajincům se povedlo zničit další ruské velitelství i sklad vojenského materiálu. Ze záběrů, které nyní kolují po sociálních sítích, je patrné, že ukrajinský dělostřelecký úder okupanty očividně zaskočil. Přeživší ruští vojáci z místa uprchli, k čemuž využili i kradenou motorku s postranním vozíkem. Incident neunikl pozornosti ukrajinského generálního štábu či tamního ministerstva obrany.

Záběry mohutné exploze v Soledaru. Ukrajinci srovnali se zemí velitelství a sklad vagnerovců

23. ledna 2023 05:51

I když se Ukrajinci ze Soledaru již stáhli, na jejich odhodlání vzdorovat ruskému agresorovi to nic nemění. Ukrajinská 45. dělostřelecká brigáda provedla na ruské cíle v tomto doněckém městě několik úderů. Podle všeho se jí podařilo zničit ruské velitelství i sklad munice patřící žoldnéřské Vagnerově skupině. Záběry explozí nyní kolují po sociálních sítích.

Další záhadná exploze v Rusku daleko od ukrajinských hranic. Gubernátor mluví o útoku dronu

16. listopadu 2022 17:18

U ruské vesnice Stalnoj Kon došlo ve středu k explozi. Výbuch zasáhl místní ropné skladiště. Podle gubernátora oblasti Andreje Klyčkova byl za incidentem „útok bezpilotního letounu“. Ukrajinci o explozi rafinérie, která se nachází zhruba 180 kilometrů od hranic Ruska s Ukrajinou, hojně informují, ale zodpovědnost za výbuch nepřiznávají.

Další masivní požár skladu v Rusku. Ohnivé peklo v Petrohradě likviduje přes 120 hasičů

25. října 2022 23:58

V Rusku vypukl další podivný požár, u jehož vzniku jsou okolnosti nejasné. Místní média uvádějí, že tentokrát hoří sklad logistické firmy v Petrohradě. Na sociálních sítích přibývají videa, na nichž lze vidět skutečně masivní plameny. Ve skladu měly vzplanout barvy a laky či paliva. Plocha požáru přesáhla 12 tisíc metrů čtverečních, uvedlo tamní ministerstvo pro mimořádné situace. Budova se postupně hroutí.

Další záběry přesného ukrajinského útoku. Ruský sklad zbraní na jihu se změnil v ohňostroj

2. září 2022 19:49

Ukrajinci pokračují v útocích na jižní frontě, kde začátkem týdne vyhlásili ofenzivu. Součástí masivního protiútoku je ostřelování ruských strategických cílů včetně skladů zbraní, munice a dalšího materiálu. Jedním z posledních cílů byl velký ruský vojenský sklad ve městečku Vysokopillya ne severu Chersonské oblasti. Několik pravděpodobně dělostřeleckých úderů vedlo k fatálnímu poničení budovy i obrovskému požáru.

Záběry další přesné trefy raketometů z USA. Ukrajinci zničili ruský muniční sklad u Chersonu

12. července 2022 19:24

Ukrajinci dělají dál vše pro to, aby osvobodili okupovanou Chersonskou oblast. V pondělí večer znovu využili obávané americké raketomety HIMARS a zaútočili na obrovský muniční sklad ve městě Nova Kachovka. Na internetu se objevují záběry mohutné exploze. Šlo o několikátý výbuch v tomto městě za poslední dny. Podle šéfa místní ruské okupační správy Vladimira Leontěva při něm zemřelo nejméně sedm lidí a dalších 60 utrpělo zranění. Tuto zprávu nelze nezávisle ověřit.

Zničili jsme sklad západních zbraní, chlubí se Rusové. K útoku použili své nejlepší rakety

12. června 2022 13:46

Při raketovém útoku na město Čortkiv v Ternopilské oblasti na západě Ukrajiny utrpělo v sobotu zranění 22 lidí. Informovala o tom v neděli agentura Reuters s odvoláním na místní úřady, podle nichž jsou mezi zraněnými i ženy a 12leté dítě. Ruské ministerstvo obrany podle agentury Interfax uvedlo, že ruská armáda v Ternopilské oblasti řízenými střelami Kalibr zlikvidovala velký sklad západních zbraní.

Ohnivé peklo v ruském Brjansku. Po explozích hoří ropný sklad u hranic s Ukrajinou

25. dubna 2022 09:49

Exploze a následný mohutný požár vypukl v noci na pondělí v ropném skladu v ruském městě Brjansk. Informovaly o tom ruské tiskové agentury s odvoláním na ministerstvo pro mimořádné situace. Není jasné, zda masivní požár souvisí s válkou na Ukrajině. V Kurské oblasti, která rovněž sousedí s Ukrajinou, protiletecká obrana sestřelila dva ukrajinské drony, tvrdí tamní gubernátor Roman Starovojtov.

Polsko pošle Ukrajincům tanky. Techniku nabízí i německé firmy

25. dubna 2022 06:13

V ruském Brjansku nedaleko hranic s Ukrajinou hoří ropný sklad. Americký ministr zahraničí Antony Blinken po návštěvě Kyjeva prohlásil, že Rusko selhává ve svých válečných cílech. S Ruskem podle Ukrajiny nebylo dosaženo dohody o koridoru pro evakuaci civilistů z ocelárny Azovstal v Mariupolu. Vladimir Putin tvrdí, že ruské tajné služby zmařily pokus Kyjeva a Západu zavraždit známého televizního moderátora pokládaného za tvář kremelské propagandy. Polsko oznámilo, že Ukrajině poskytne své tanky.

Ukrajinský útok přímo v ruském Bělgorodu? Vybombardovali sklad ropy, tvrdí úřady

1. dubna 2022 14:35

V západoruském městě Bělgorod, ležícím asi 30 až 40 kilometrů od ukrajinských hranic, ve čtvrtek vypukl požár ve skladu pohonných hmot. Podle gubernátora Bělgorodské oblasti Vjačeslava Gladkova na sklad zaútočily dva vrtulníky ukrajinské armády, které v nízké výšce přeletěly hranice. Toto tvrzení nelze ověřit z nezávislých zdrojů. Ukrajinská strana útok nepotvrdila.