reklama

sklad

Výpis příspěvků ke štítku „sklad“

Rok od exploze v Bejrútu: Libanonci stále cítí vztek a marně žádají spravedlnost

9. srpna 2021 15:27

Ztichlým přístavem v libanonském Bejrútu otřásla loni 4. srpna ohlušující exploze. Ve skladní budově vybuchlo 2 750 tun ledku. Později vyšlo najevo, že dusičnan amonný se v přístavu skladoval šest let. Přeživší tragédie, která si vyžádala 215 obětí, stále cítí zlost a hledají spravedlnost ve složité pavučině potenciálních viníků.

Rusáci mi dluží milion, říká farmářka z Vrbětic. Odškodnění od Putina chtějí i další

18. dubna 2021 19:36

Téměř sedm let čekali lidé z Vlachovic-Vrbětic, až vyšetřovatelé najdou viníka výbuchů v muničních skladech za obcí. „Teď už ho konečně máme, tak ať platí. Rusáci mi dluží nejméně milion, a to jen za ztracené dotace na naše pole,“ rozčiluje se farmářka Renata Pekařová. Podnikatel v lesnictví Dalibor Olšák zase v areálu muničních skladů koupil 117 hektarů lesa, škody jdou do desítek milionů. „Rád bych, aby stát s Ruskem nějaké odškodnění vyjednal, ale půjde to těžko. Tohle je příliš velká hra s globálními rozměry,“ přemítá.

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček

18. dubna 2021 00:50

Musíme si dupnout, vztahy s Rusy se zhorší, ale nemůžeme s nimi přestat komunikovat. Bývalí ministři zahraničí Tomáš Petříček a Cyril Svoboda se shodují, že Česko by mělo kontaktovat spojence v Evropské unii nebo NATO. Reagovali tak na podezření, že Rusko stojí za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích. Petříček přiznal, že jako šéf diplomacie o ruských aktivitách věděl. Podle dalšího exministra zahraničí Karla Schwarzenberga si „musíme dupnout“.

reklama