CNN Prima News Škoda Octavia

Škoda Octavia

Výpis příspěvků ke štítku „Škoda Octavia“

KVÍZ: Co všechno víte o historii české automobilky Škoda a jejích slavných modelech?

Tak jako je každý český hospodský štamgast schopným trenérem národního fotbalového týmu, je také neomylným odborníkem na auta, zejména na ta domácí. Jenže není „ovce v kombíku v tédéíčku“ jako „Embucho“ či „Fáčko“. Zdaleka nejen o modelech mládí dnešní střední generace je dnešní kvíz. Zkuste tedy projednou vynechat Google a podívejte se pravdě do očí.

Škoda představila interiér nové generace vozů Kodiaq a Superb. Důležitá tlačítka zůstala

Premiéra velkého faceliftu obou nejluxusnějších modelů mladoboleslavské automobilky se blíží mílovými kroky. Nastávající generace Kodiaqu a Superbu bude podle plánů výrobce poslední, ve které bude ještě možné koupit klasické benzinové a naftové motory. Po zamaskovaných prototypech, jejichž tvary jsou prakticky shodné se stávajícími modely, Škoda zveřejnila také snímky interiéru obou vozů.

Brutální napadení Ukrajinek na Plzeňsku: Jedna skončila v bezvědomí, útočit měl řidič auta

Aktualizováno

Policie vyšetřuje incident z neděle 13. srpna, který se odehrál během poutě v Plasích na severním Plzeňsku. Dvě Ukrajinky, 34letá Lilia a její 44letá kamarádka Tetiana seděly na chodníku a povídaly si, když u nich zastavilo auto. Řidič se jich měl zeptat, zda jsou z Ukrajiny. Když řekly, že ano, poodjel, ale po chvíli se k ženám, s nimiž byly na místě i jejich děti, vrátil a zaútočil na ně. Lilia skončila po útoku s rozbitým obličejem v nemocnici. Napadení žen a převoz do Plzeňské fakultní nemocnice potvrdily CNN Prima NEWS policejní mluvčí Eva Červenková a mluvčí Záchranné zdravotní služby Andrea Divišová. Na případ upozornil web Novinky.cz.

Mohl Braňo ještě žít? Igor popsal mrazivé detaily nehody. Řidič se zachoval otřesně

Okolnosti, při kterých přišel o život 45letý Braňo, jsou těžko pochopitelné. Vyšlo totiž najevo, že teprve 18letý řidič na slovenské silnici „závodil“ a po tragické nehodě ani nezavolal sraženému muži záchranku, informoval web Pluska. Ke střetu došlo poslední lednovou sobotu na trase mezi slovenskými obcemi Predmier a Bytča. Řidič je podle informací policie obviněn z usmrcení.

Tragická nehoda u Levic. Muž se druhého potomka nedožil, těhotná přítelkyně prosí o pomoc

Letošní rok měl být pro Alonu Kryvolotovou šťastný, protože má za necelé dva měsíce porodit svého druhého potomka. Jenže tyto pocity se v několika okamžicích rozpadly na prach. Auto jejího partnera se 25. ledna na silnici mezi slovenskými obcemi Bátovce a Bohunice v okrese Levice dostalo do smyku a narazilo do stromu. Muž svým zraněním na místě podlehl.

Osobní auta už zřejmě nebudou pro každého. Nad lacinějšími modely zlomí hůl i Škodovka

Zesilující tlak na elektromobilitu a čím dál komplikovanější protiemisní systémy u spalovacích motorů ústí v nerentabilní výrobu malých modelů aut. Tento problém zákonitě postihuje především producenty, u nichž cenově dostupné menší modely tvořily páteř nebo přinejmenším důležitou součást výrobního programu. Podle nového předsedy představenstva koncernu Volkswagen Olivera Blumeho opustí laciná auta v blízké budoucnosti také česká Škoda Auto.