CNN Prima News Smartwings

Smartwings

Výpis příspěvků ke štítku „Smartwings“

Nová destinace pro cestovatele. Čedok otevře od června přímé lety z Prahy na ostrov La Palma

Kanárské ostrovy mají turisté dlouhodobě v oblibě, ale teprve od letošní letní sezony mohou objevit také menší a méně známý vulkanický ostrov La Palma. Novou destinaci pro český trh se rozhodla otevřít cestovní kancelář Čedok ve spolupráci s leteckou společností Smartwings. Přímé lety zamíří z Letiště Václava Havla Praha do hlavního města Santa Cruz de La Palma jednou týdně od června do začátku října. Novinka láká na zátoky s černým pískem, přírodu v národních parcích, vodopády, ale i na noční pozorování hvězd nebo autentickou španělskou kuchyni.

Čeští turisté jsou v bezpečí. Lety z Egypta s evakuovanými občany dorazily do Prahy a Brna

Na pražském Letišti Václava Havla před 01:00 přistála obě letadla s českými turisty z egyptského letoviska Taba u Rudého moře, další pak dorazilo do Brna. Zhruba 500 lidí letovisko opustilo poté, co v něm v noci na pátek zasáhla raketa zdravotnické zařízení. Podle Izraele ji vypálili jemenští šíitští povstalci Húsíové a původně směřovala na jeho území.

Nechápu, že mě Lipavský nevzal do letadla, říká Březinová. Zavolala pozdě, tvrdí ministerstvo

Bývalá kapitánka české basketbalové reprezentace Renáta Březinová je stále v Izraeli. S návratem se jí snaží pomoct i předseda České basketbalové federace a šéf České unie sportu Miroslav Jansta. Podle něj měla Březinová již odletět, ale Izrael na poslední chvíli let zrušil. Do českého speciálu, který v noci na středu vyzvedl v Izraeli 34 českých občanů, se už nevešla. Ministerstvo zahraničí tvrdí, že ambasádu kvůli odletu kontaktovala pozdě.

Startují mezinárodní lety z Českých Budějovic. Lidé se z jihu Čech dostanou do Turecka i Řecka

Odletová hala v Českých Budějovicích se zaplnila cestujícími, v Jihočeském kraji totiž ve středu večer 2. srpna 2023 startuje provoz regionálního letiště. Cestovní kancelář Čedok zahajuje první charterové lety do turecké Antalye kompletně vyprodaným letem s leteckou společností Smartwings, která je tak první aerolinkou na tomto letišti. Čedok během inauguračního letu oznámil, že příští léto bude z Českých Budějovic létat do pěti destinací po celou sezónu, nově na tuniskou pevninu do Enfindhy a do bulharského Burgasu, letošní destinace budou v příštím roce pokračovat. Slavnostního aktu při spuštění letiště se zúčastnil ministr dopravy Martin Kupka, hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba, generální ředitel Čedoku Stanislav Zeman a další hosté z Řízení letového provozu ČR, letecké společnosti Smartwings či přímo z vedení Jihočeského letiště České Budějovice.

PŘEHLEDNĚ: Tohle Praha ještě nezažila. Manévry kvůli fanouškům zkomplikují obyvatelům život

Pražané se kvůli finále fotbalové Evropské konferenční ligy mezi anglickým West Hamem a italskou Fiorentinou musí připravit na řadu policejních omezení. Další pak nastanou zvýšeným počtem lidí okolo fanouškovských zón. Uzavřeny budou například některé ulice v okolí arény v Edenu, zvláštní spoje vypraví České dráhy nebo letecká společnost Smartwings. Zápas se odehraje ve středu v domovském svatostánku Slavie od devíti hodin večer.

Ceny letenek letí vzhůru kvůli válce. Lidé si připlatí i za dovolenou v Chorvatsku

Počátkem roku se celá Evropa těšila na turistický boom, který měl nastat po konci pandemie covidu, situaci však zkomplikovala válka na Ukrajině. Ceny letenek kvůli drahým palivům stouply až o 30 procent. Čechům se výrazně prodraží také tradiční dovolená v Chorvatsku. Jenom za cestu autem na Jadran si připlatíme přibližně 1 700 korun. Co všechno nás v létě vyjde dráž?