CNN Prima News Smartwings

Smartwings

Výpis příspěvků ke štítku „Smartwings“

Startují mezinárodní lety z Českých Budějovic. Lidé se z jihu Čech dostanou do Turecka i Řecka

Odletová hala v Českých Budějovicích se zaplnila cestujícími, v Jihočeském kraji totiž ve středu večer 2. srpna 2023 startuje provoz regionálního letiště. Cestovní kancelář Čedok zahajuje první charterové lety do turecké Antalye kompletně vyprodaným letem s leteckou společností Smartwings, která je tak první aerolinkou na tomto letišti. Čedok během inauguračního letu oznámil, že příští léto bude z Českých Budějovic létat do pěti destinací po celou sezónu, nově na tuniskou pevninu do Enfindhy a do bulharského Burgasu, letošní destinace budou v příštím roce pokračovat. Slavnostního aktu při spuštění letiště se zúčastnil ministr dopravy Martin Kupka, hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba, generální ředitel Čedoku Stanislav Zeman a další hosté z Řízení letového provozu ČR, letecké společnosti Smartwings či přímo z vedení Jihočeského letiště České Budějovice.

PŘEHLEDNĚ: Tohle Praha ještě nezažila. Manévry kvůli fanouškům zkomplikují obyvatelům život

Pražané se kvůli finále fotbalové Evropské konferenční ligy mezi anglickým West Hamem a italskou Fiorentinou musí připravit na řadu policejních omezení. Další pak nastanou zvýšeným počtem lidí okolo fanouškovských zón. Uzavřeny budou například některé ulice v okolí arény v Edenu, zvláštní spoje vypraví České dráhy nebo letecká společnost Smartwings. Zápas se odehraje ve středu v domovském svatostánku Slavie od devíti hodin večer.

Ceny letenek letí vzhůru kvůli válce. Lidé si připlatí i za dovolenou v Chorvatsku

Počátkem roku se celá Evropa těšila na turistický boom, který měl nastat po konci pandemie covidu, situaci však zkomplikovala válka na Ukrajině. Ceny letenek kvůli drahým palivům stouply až o 30 procent. Čechům se výrazně prodraží také tradiční dovolená v Chorvatsku. Jenom za cestu autem na Jadran si připlatíme přibližně 1 700 korun. Co všechno nás v létě vyjde dráž?

Bez turistů je to špatné. Potřebujeme jejich peníze, přiznává podnikatel z Turecka

Bez turistů se nemáme lépe, chybí nám, říká CNN Prima NEWS 29letý podnikatel Abdul, když rybaří na břehu moře u centra tureckého města Side. Za časů před pandemií bývala promenáda plná turistů. Zároveň Abdul přiznává, že si užívá, že v celém zálivu rybaří jen on s kamarádem a moc dalších lidí se okolo břehu nepotuluje. Přesto se celá země na turisty těší, potřebuje totiž jejich peníze.