reklama
CNN Prima News Smartwings

Smartwings

Výpis příspěvků ke štítku „Smartwings“

ČSA bojují o život: Podaly k soudu návrh reorganizace. Stát nám nepomohl, tvrdí

26. února 2021 13:01

České aerolinie podaly v pátek u Městského soudu v Praze návrh na reorganizaci podle insolvenčního zákona. Učinily tak kvůli ukončení mimořádného moratoria, které vyprší v sobotu 27. února. Letecká společnost prý vyčerpala všechny možnosti řešení složité finanční situace způsobené celosvětovou krizí v letecké dopravě kvůli šíření koronaviru.

Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět

24. února 2021 07:52
Aktualizováno

Tuzemské letecké společnosti Smartwings končí o víkendu mimořádné úvěrové moratorium. Skupina tak zřejmě bude vydána napospas věřitelům, kteří s prodloužením odkladu splátek dluhů nejspíše nebudou souhlasit. Smartwings od státu požadují podporu na principu sedačkovného. Z vlády ale zní, že pro poskytnutí pomoci neexistuje potřebný nástroj. České aerolinie (ČSA) oznámily Úřadu práce, že se chystají propustit až 430 všech zaměstnanců, píší Hospodářské noviny.

Papíry na boeing? Nejméně tři roky tvrdé práce, říká kapitán „sedmtřisedmičky“

31. srpna 2020 07:04

Devět z deseti leteckých nehod pramení z lidské chyby. Srážka s ptákem, zaseknuté klapky nebo vibrace na motoru jsou pro zkušené piloty zvládnutelné záležitosti. Pokud někam letí poprvé, v kokpitu vždy musí sedět kolega, jenž má s danou oblastí nebo letištěm zkušenosti. „Letu na Madeiru nebo do Innsbrucku musí předcházet trénink na simulátoru,“ říká Jan Zemánek, kapitán letounu Boeing 737, který létá u společnosti Smartwings.

Na Smartwings a ČSA teď nelze vyhlásit úpadek, soud oznámil mimořádné moratorium

27. srpna 2020 18:40

Městský soud v Praze vyhověl žádosti Českých aerolinií a Smartwings a vyhlásil mimořádné moratorium, tedy odložení splatnosti dluhů, kvůli koronaviru. Mimořádné moratorium platí na maximálně tři měsíce, lze ho ještě za mimořádných okolností o čtvrt roku prodloužit. Vyplývá to z dokumentů, které soud zveřejnil v insolvenčním rejstříku. Jako první o tom informoval server Zdopravy.cz. Letadla obou firem budou dál létat.

Posečkejte se splatností našich závazků, žádají Smartwings. O moratoriu rozhodne soud

26. srpna 2020 16:53

Společnosti skupiny Smartwings Group, tedy Smartwings a ČSA, podaly ve středu u Městského soudu v Praze návrh na vyhlášení mimořádného moratoria na splatnost svých závazků. Učinily tak na základě zákona označovaného jako lex COVID ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru. Redakci CNN Prima NEWS to sdělila mluvčí společnosti Smartwings Vladimíra Dufková v tiskové zprávě.

Já si nezačal. Hamáček kritizuje armádu, že má místo letectva technické muzeum

6. srpna 2020 16:03

Ministr vnitra a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) se na Twitteru podivil tomu, proč se na sociální síti řeší, že český tým záchranářů přepravoval do libanonského Bejrútu soukromý dopravce Smartwings, a nikoliv Armáda ČR. A jako jedno z vysvětlení si od něj uživatelé mohou přečíst, že armáda provozuje „letecké muzeum”. Ve stupňující se debatě se od vicepremiéra na Twitteru také objevilo, že „on si nezačal”.

reklama