CNN Prima News Smartwings

Smartwings

Výpis příspěvků ke štítku „Smartwings“

Ceny letenek letí vzhůru kvůli válce. Lidé si připlatí i za dovolenou v Chorvatsku

12. května 2022 06:59

Počátkem roku se celá Evropa těšila na turistický boom, který měl nastat po konci pandemie covidu, situaci však zkomplikovala válka na Ukrajině. Ceny letenek kvůli drahým palivům stouply až o 30 procent. Čechům se výrazně prodraží také tradiční dovolená v Chorvatsku. Jenom za cestu autem na Jadran si připlatíme přibližně 1 700 korun. Co všechno nás v létě vyjde dráž?

Světový unikát. Čeští piloti jako první přistáli s Boeingem 737 MAX na Antarktidě

26. ledna 2022 13:48

České aerolinky Smartwings ve středu přistály jako první na světě s letadlem Boeing 737 MAX na Antarktidě. Let z norského Osla si objednala společnost Aircontact pro dopravu členů Norského polárního institutu na jejich základnu za jižním polárním kruhem. Informoval o tom dopravce v tiskové zprávě. Další let dopravce plánuje v závěru února.

Bez turistů je to špatné. Potřebujeme jejich peníze, přiznává podnikatel z Turecka

27. června 2021 07:20

Bez turistů se nemáme lépe, chybí nám, říká CNN Prima NEWS 29letý podnikatel Abdul, když rybaří na břehu moře u centra tureckého města Side. Za časů před pandemií bývala promenáda plná turistů. Zároveň Abdul přiznává, že si užívá, že v celém zálivu rybaří jen on s kamarádem a moc dalších lidí se okolo břehu nepotuluje. Přesto se celá země na turisty těší, potřebuje totiž jejich peníze.

České aerolinie dluží přes 1,8 miliardy korun. Soud vyhlásil jejich úpadek

10. března 2021 15:13

Městský soud v Praze vyhlásil úpadek společnosti České aerolinie (ČSA). Návrh podal sám letecký dopravce. Insolvenčním správcem jmenoval soud karvinskou společnost Inskol. O budoucnosti firmy by měla rozhodnout červnová schůzka věřitelů. Vyplývá to z usnesení soudu, na které upozornil server zdopravy.cz. Letecká společnost má dluhy kolem 1,8 miliardy korun. Provoz zatím dál pokračuje.

ČSA bojují o život: Podaly k soudu návrh reorganizace. Stát nám nepomohl, tvrdí

26. února 2021 13:01

České aerolinie podaly v pátek u Městského soudu v Praze návrh na reorganizaci podle insolvenčního zákona. Učinily tak kvůli ukončení mimořádného moratoria, které vyprší v sobotu 27. února. Letecká společnost prý vyčerpala všechny možnosti řešení složité finanční situace způsobené celosvětovou krizí v letecké dopravě kvůli šíření koronaviru.

Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět

24. února 2021 07:52
Aktualizováno

Tuzemské letecké společnosti Smartwings končí o víkendu mimořádné úvěrové moratorium. Skupina tak zřejmě bude vydána napospas věřitelům, kteří s prodloužením odkladu splátek dluhů nejspíše nebudou souhlasit. Smartwings od státu požadují podporu na principu sedačkovného. Z vlády ale zní, že pro poskytnutí pomoci neexistuje potřebný nástroj. České aerolinie (ČSA) oznámily Úřadu práce, že se chystají propustit až 430 všech zaměstnanců, píší Hospodářské noviny.