reklama
CNN Prima News smrt dítěte

smrt dítěte

Výpis příspěvků ke štítku „smrt dítěte“

Chlapečkovi dali hodinu po narození místo kyslíku rajský plyn. Nešlo o první chybu

16. července 2021 07:18

K velkému neštěstí došlo v nemocnici v australském Sydney. Tam nemocniční personál vpustil novorozenci do plic rajský plyn namísto kyslíku. Tragický omyl, ke kterému došlo před pěti lety, připravil dítě o život pouhou hodinu po jeho narození. Za pochybením stál zaměstnanec firmy prodávající průmyslové plyny. Během nového vyšetřování se zjišťují přesné příčiny úmrtí.

Matka předávkovala novorozence kodeinem a nechala ho zemřít. Soud jí potvrdil vysoký trest

14. července 2021 10:13

Případ smrti dítěte, kterému matka dala dvě tablety kodeinu, definitivně končí desetiletým trestem vězení. Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost ženy ze Zlínského kraje. Dítě prý neplánovala zabít a ani nevěděla, že takový následek může nastat. Devítidenního novorozence chtěla údajně jen utišit a uspat. Anonymizované usnesení je dostupné v databázi ÚS.

Policista v USA zastřelil chlapce s rukama nad hlavou, ukazuje video. Měl mít zbraň

16. dubna 2021 13:54

Policie amerického města Chicago ve čtvrtek zveřejnila videozáznamy z nedávného zásahu, při kterém přišel o život 13letý chlapec latinskoamerického původu. Snímky ukazují, jak Adam Toledo utíkal 29. března před policistou, který jej poté zastřelil, když podezřelý zastavil a začal zvedat ruce. Večer se v Chicagu konaly menší protesty, starostka Lori Lightfootová zveřejněné záznamy označila za nesnesitelné, vyzvala však ke klidu.

Případ, který otřásl Českem. Před 10 lety našli policisté ostatky zavražděné Aničky

16. března 2021 10:04

Pátrání po mladičké Aničce Janatkové zasáhlo snad celé Česko. Její případ sledovaly s napětím tisíce lidí, kteří doufali, že se dívka najde živá a zdravá. Pátrání se ale protáhlo na téměř půl roku a bohužel mělo smutný konec. 16. března 2011, tedy přesně před deseti lety, policisté našli ostatky devítileté Aničky v pražské Troji. Její pravděpodobný vrah spáchal později sebevraždu.

reklama