Soči

Výpis příspěvků ke štítku „Soči“

„Paranoidní“ Putin má problém. Uniklé plány jeho paláce ukazují i tajný bunkr a podzemní výtah

18. května 2023 19:09

Nepřekvapí, že ruský autoritářský prezident Vladimir Putin má mimo Kreml svoji vlastní rezidenci, kam jezdí za odpočinkem. Nachází se na pobřeží Černého moře a mimo luxus obsahuje například i tajný bunkr, který má vládce Ruska ochránit před jakýmkoliv ohrožením. Tým kolem opozičního předáka Alexeje Navalného, toho času v trestanecké koloni, nyní zveřejnil plány a snímky tajuplného paláce. Podívejte se, co všechno obsahuje.

Adamczyková vyrovnala svůj letošní nejlepší výkon. Ve Španělsku skončila čtvrtá

11. března 2023 12:31

Snowboardcrossařka Eva Adamczyková skončila v prvním závodě po zisku titulu mistryně světa čtvrtá na Světovém poháru v Sierra Nevadě a vyrovnala svoje letošní maximum v seriálu. Potřetí za sebou vyhrála Britka Charlotte Bankesová. Mezi muži triumfoval Španěl Lucas Eguibar, jediný český zástupce Radek Houser vypadl po pádu v osmifinále.

Putin se hrbil a cukal sebou. Video s Lukašenkem přiživilo spekulace o rakovině

26. května 2022 05:32

Nejnovější záběry z jednání Vladimíra Putina s běloruským prezidentem Alexandrem Lukašenkem v Soči zachycují ruského prezidenta, jak se ošívá a protahuje levou nohu, jako by se snažil bránit křečím. Video opět rozvířilo spekulace o jeho zdravotním stavu, a to poté, co opoziční kanál na sociální síti Telegram informoval o Putinově údajné operaci. Ta měla souviset s léčbou rakoviny, o níž mluvil v médiích také šéf ukrajinské rozvědky Kyrylo Budanov. Putin měl také přežít pokus o atentát, o který se údajně pokoušeli na Kavkaze zhruba před dvěma měsíci.

Českým biatlonistkám patří bronz z olympiády v Soči, rozhodl olympijský výbor

19. května 2022 20:25

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) definitivně rozhodl o tom, že české biatlonistky Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková dostanou po diskvalifikaci Ruska za doping dodatečně bronz ze štafety na zimní olympiádě v Soči 2014. Češky skončily v závodě při vítězství Ukrajiny čtvrté, na druhou pozici místo Rusek se posunou původně třetí Norky.

Finále Ligy mistrů i závod formule 1. Sport se distancuje od Ruska, Neusser chce tresty

25. února 2022 10:51
Aktualizováno

Finále fotbalové Ligy mistrů se místo v Petrohradu odehraje 28. května v Paříži. UEFA změnou pořadatele zareagovala na ruskou invazi na Ukrajinu. Formule 1 následně zrušila ze stejného důvodu zářijový závod v Soči. Předseda české Národní sportovní agentury Filip Neusser vyzval k vyloučení ruských sportovců z evropských a světových šampionátů.

Olympiáda jako maskovací manévr? Rusko hry využilo k útoku na Gruzii i anexi Krymu

13. února 2022 05:44

Využít olympijské hry jako zastírací manévr pro válečný konflikt by nebylo pro Rusko nic nového. Prezident Vladimir Putin se totiž v uplynulých letech odhodlal ke konfliktu s jinou zemí právě v době konání turnaje pod pěti kruhy. V roce 2008 využil letní olympiádu v čínském Pekingu k válce s Gruzií. O šest let později pak v den skončení turnaje v Soči začala i ruská anexe Krymu. USA nyní varují, že Putin by tento tah mohl použít i v případě Ukrajiny.