Soči

Výpis příspěvků ke štítku „Soči“

Válka na Ukrajině ve stínu Izraele eskaluje. Zlikvidovali jsme tisíc Rusů za den, hlásí obránci

Zatímco se pozornost většiny světa přesunula na drastický průběh izraelsko-palestinského konfliktu, boje na Ukrajině eskalují. Obránci země hlásí, že ztráty ruských okupantů dosahují okolo tisíce mužů za den. Ještě začátkem týdne přitom informovaly o zhruba polovičních číslech. Rusové se ve svých útočných operacích poblíž Avdijivky potýkají s problémy, uvedl Institut pro studium války (ISW). Rusko informovalo o dalších dronových útocích na svém území.

Erdogan s Ruskem nepohnul. K obilné dohodě se vrátíme, až Západ zruší omezení, řekl Putin

Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí v černomořském letovisku Soči jednal s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem. Jedním z hlavních bodů jejich schůzky bylo obnovení dohody o vývozu ukrajinského obilí přes Černé moře nebo situace na Ukrajině, kterou Rusko před rokem a půl napadlo. Jednání obou prezidentů skončilo po třech hodinách, z čehož polovina připadla na jednání za přítomnosti delegací, uvedla agentura TASS. Putin po jednání podle agentury Reuters zopakoval, že Moskva je ochotna se vrátit k obilné dohodě, ale až poté, co budou splněny ruské požadavky.

„Paranoidní“ Putin má problém. Uniklé plány jeho paláce ukazují i tajný bunkr a podzemní výtah

Nepřekvapí, že ruský autoritářský prezident Vladimir Putin má mimo Kreml svoji vlastní rezidenci, kam jezdí za odpočinkem. Nachází se na pobřeží Černého moře a mimo luxus obsahuje například i tajný bunkr, který má vládce Ruska ochránit před jakýmkoliv ohrožením. Tým kolem opozičního předáka Alexeje Navalného, toho času v trestanecké koloni, nyní zveřejnil plány a snímky tajuplného paláce. Podívejte se, co všechno obsahuje.

Alou do války. Rusko povolává i stříbrného olympionika, ten se marně snaží vykroutit

Částečná mobilizace vyhlášená Vladimirem Putinem měla mít nějaká pravidla. Původní zpráva byla taková, že se týká jen vybrané skupiny mužů s předchozími vojenskými zkušenostmi, aby armáda získala efektivní bojovou sílu. Ale čas ukazuje, že Rusko si s výběrem rekrutů příliš neláme hlavu. Povolávací rozkaz dostal i sáňkařský mistr světa Vladislav Antonov.

Zemřela česká medailistka z Vancouveru Hubačová. Kolegyně poslala bolestný vzkaz

Byla nedílnou součástí posledního českého medailového úspěchu ze zimních paralympiád. Michaela Hubačová dělala dlouhé roky trasérku zrakově postižené lyžařce Anně Peškové, za svobodna Kulíškové, a z her ve Vancouveru v roce 2010 přivezlo plzeňské duo bronz. Tuzemský parasport teď zasáhla smutná zpráva – Hubačová ve 46 letech po těžké nemoci zemřela.