Soči

Výpis příspěvků ke štítku „Soči“

Putin se hrbil a cukal sebou. Video s Lukašenkem přiživilo spekulace o rakovině

26. května 2022 05:32

Nejnovější záběry z jednání Vladimíra Putina s běloruským prezidentem Alexandrem Lukašenkem v Soči zachycují ruského prezidenta, jak se ošívá a protahuje levou nohu, jako by se snažil bránit křečím. Video opět rozvířilo spekulace o jeho zdravotním stavu, a to poté, co opoziční kanál na sociální síti Telegram informoval o Putinově údajné operaci. Ta měla souviset s léčbou rakoviny, o níž mluvil v médiích také šéf ukrajinské rozvědky Kyrylo Budanov. Putin měl také přežít pokus o atentát, o který se údajně pokoušeli na Kavkaze zhruba před dvěma měsíci.

Českým biatlonistkám patří bronz z olympiády v Soči, rozhodl olympijský výbor

19. května 2022 20:25

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) definitivně rozhodl o tom, že české biatlonistky Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková dostanou po diskvalifikaci Ruska za doping dodatečně bronz ze štafety na zimní olympiádě v Soči 2014. Češky skončily v závodě při vítězství Ukrajiny čtvrté, na druhou pozici místo Rusek se posunou původně třetí Norky.

Finále Ligy mistrů i závod formule 1. Sport se distancuje od Ruska, Neusser chce tresty

25. února 2022 10:51
Aktualizováno

Finále fotbalové Ligy mistrů se místo v Petrohradu odehraje 28. května v Paříži. UEFA změnou pořadatele zareagovala na ruskou invazi na Ukrajinu. Formule 1 následně zrušila ze stejného důvodu zářijový závod v Soči. Předseda české Národní sportovní agentury Filip Neusser vyzval k vyloučení ruských sportovců z evropských a světových šampionátů.

Olympiáda jako maskovací manévr? Rusko hry využilo k útoku na Gruzii i anexi Krymu

13. února 2022 05:44

Využít olympijské hry jako zastírací manévr pro válečný konflikt by nebylo pro Rusko nic nového. Prezident Vladimir Putin se totiž v uplynulých letech odhodlal ke konfliktu s jinou zemí právě v době konání turnaje pod pěti kruhy. V roce 2008 využil letní olympiádu v čínském Pekingu k válce s Gruzií. O šest let později pak v den skončení turnaje v Soči začala i ruská anexe Krymu. USA nyní varují, že Putin by tento tah mohl použít i v případě Ukrajiny.

ANKETA: Lyžařští gladiátoři si dali sraz v Pekingu. Vyberte hrdinu olympijských svahů

5. února 2022 06:18

Nazout se do přezkáčů, zapnout kombinézu, nasadit helmu, nacvaknout lyže a vyrazit na trať. Zdá se to být jednoduché. Jenže alpské disciplíny vyžadují odvahu, ochotu jít na samotnou hranu rizika a počítat s tím, že se závod o olympijskou medaili může změnit v boj o zdraví. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila anketu, ve které můžete hlasovat pro největšího hrdinu svahů zimní olympiády v Pekingu.

Pachuť olympijského snu: Od ničení habitatů po zabíjení psů

4. února 2022 12:30

Proti olympiádě v Číně nebrojí jen aktivisté za lidská práva, ale i ochránci přírody. Podle nich za sebou totiž sportovní veselí pokaždé zanechává nevratnou ekologickou stopu. Olympiáda v Číně, která dnes oficiálně začíná, přitom byla Mezinárodní olympijskou komisí vychvalována jako „dosud nejzelenější a nejčistší“.