SPD

Výpis příspěvků ke štítku „SPD“

Okamura: Nepřizpůsobivé Ukrajince bych naložil do autobusu, odvezl na hranici a vyhostil

20. května 2022 15:53

Od začátku ruské invaze na Ukrajinu uprchlo do Česka již více než 340 tisíc Ukrajinců. Některé regiony hlásí kapacitní limity, vyskytují se také problémy se zástupci ukrajinských Romů. Podle šéfa SPD Tomia Okamury by se vláda měla více zabývat tím, z jakých míst přesně uprchlíci pocházejí. U těch nepřizpůsobivých Okamura navrhnul okamžitou deportaci.

Sledujte superdebatu s Jurečkou i Schillerovou. Jak bojovat proti drtivé inflaci?

19. května 2022 17:11

Česko čelí největšímu zdražování od devadesátých let. Inflace by však v budoucnu mohla vystoupat ještě výš. Co by měla vláda udělat, aby krizi co nejefektivněji čelila? O tomto tématu budou diskutovat v superdebatě na CNN Prima NEWS ministři Marian Jurečka (KDU-ČSL) a Martin Kupka (ODS) i šéfové opozičních poslaneckých klubů Alena Schillerová (ANO) a Radim Fiala (SPD). Speciál za přítomnosti diváků ve studiu můžete sledovat ve čtvrtek 26. května od 21 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Sledujte ŽIVĚ: Nouzový stav chceme prodloužit naposled, slíbil Rakušan. Kývnou poslanci?

19. května 2022 13:44

Sněmovna ve čtvrtek posoudí vládní žádost o souhlas s prodloužením nouzového stavu, který platí kvůli uprchlické vlně z Ukrajiny po ruské invazi. Kabinet chce, aby pokračoval dalších 30 dnů, tedy do konce června. Podle ministra Víta Rakušana (STAN) chce vláda prodloužit stav nouze naposled. Jednání Sněmovny sledujte živě v tomto článku.

Konec obstrukcím? Ve Sněmovně vznikne pracovní skupina, která jim má zabránit

19. května 2022 12:07

Ve Sněmovně vznikne pracovní skupina, která by měla bránit paralýze dolní komory obstrukcemi, řekla Deníku N předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Řídit by ji měl místopředseda Sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL). Skupina by se měla zabývat i potenciálními změnami jednacího řádu. V posledních měsících opoziční obstrukce několikrát zcela zablokovaly činnost Sněmovny.

Kettner: Že je SPD nejhorší? Kolega z pětikoalice říkal, že mi přibouchne hlavu do dveří

15. května 2022 16:12

Téměř hodinový projev Tomia Okamury byl v pořádku, opozice k demokracii patří, ze strany SPD nepadají do rozpravy nejhorší výrazy. To vše řekl v Partii Terezie Tománkové opoziční poslanec Zdeněk Kettner. Podotkl, že i politik z vládní pětikoalice zmínil na půdě dolní komory, „že by mu měl přibouchnout hlavou do dveří“. „Urážky, které nejsou k věci, jsou napříč politickým spektrem,“ postěžoval si ve vysílání.

Jurečka: Mají Ukrajinci prodat drahé auto a přijet žigulíkem, aby se Okamura cítil líp?

12. května 2022 13:13

Ukrajinští uprchlíci v Česku musí respektovat pravidla, která tamní systém nastavil. Na tom se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS shodl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) s šéfem poslaneckého klubu SPD Radimem Fialou. Lidovecký předseda naopak během vysílání ostře kritizoval šéfa SPD Tomia Okamuru. Jeho výroky ve Sněmovně označil za neslušné a nekorektní.

Vláda trestá opozici, rozčiluje se Nacher. Zameťte si před svým prahem, opáčil Munzar

11. května 2022 19:11

Úterní vystoupení šéfa SPD Tomia Okamury opět rozdmýchalo emoce ve Sněmovně. Ve středečních Zprávách PLUS se kvůli tomu pohádali poslanci Patrik Nacher (za ANO) a Vojtěch Munzar (ODS). Zástupce vlády tvrdil, že Okamurova slova byla za hranou, proto odešli ze sálu. Nacher ale varoval, že odchod všech ministrů může být precedens pro další chování kabinetu.

Nenecháme nikoho na mizině. Z uprchlíků se brzy stanou čeští občané, upozorňuje Kolář

10. května 2022 15:06

Co se týče uprchlíků z Ukrajiny a českých občanů, budeme muset začít měřit stejným metrem, řekl ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS místopředseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti a poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Zdůraznil, že vláda rozhodně nenechá nikoho na holičkách. Místopředseda sněmovního rozpočtového výboru a poslanec SPD Jan Hrnčíř ale oponoval, že kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) pro české občany v době krize nic nedělá.

Jste snad z Marsu? Berete 200 tisíc, soptil Okamura na Bendu kvůli vysokým cenám energií

8. května 2022 11:49

Konflikt na Ukrajině bude táhlý a čeští občané na to doplácí, uvedl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Zástupce vlády Petra Fialy Marka Bendu (ODS) osočil, že jako poslanec s vysokým platem pro potíže s vysokými cenami energií nemůže mít pochopení. Benda kontroval, že Okamura konflikt na Ukrajině relativizuje.