reklama

SPD

Výpis příspěvků ke štítku „SPD“

Hayato Okamura: Tomia mám rád, ale SPD je nebezpečná strana, kterou je třeba eliminovat

22. října 2021 19:53

Nově zvolený poslanec Hayato Okamura (KDU-ČSL) podpořil plán koalic Spolu a PirSTAN, které chtějí znemožnit hnutí SPD, aby mělo svého člena ve vedení Sněmovny. Přestože má jejího předsedu a svého bratra Tomia lidsky rád, SPD považuje za nebezpečnou a destruktivní stranu, kterou je třeba eliminovat. Hayato Okamura to uvedl v pořadu Interview na CNN Prima NEWS.

Nacher: Máme 72 poslanců, dostat stejně lidí ve vedení Sněmovny jako Piráti je absurdní

21. října 2021 00:28

Přestože má hnutí ANO 72 poslanců, nabízí mu ve vedení Sněmovny stejný počet lidí jako Pirátům se čtyřmi poslanci. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to kritizoval poslanec Patrik Nacher z hnutí ANO. Reagoval tak na nápad, že by ANO mohlo podstoupit SPD jednu ze dvou pozic místopředsedy. Během diskuse s dalšími politiky se také řešilo postavení SPD ve Sněmovně.

Okamura čelí exekuci. Novináře označil za mediální žumpu, k omluvě ho nedonutil ani soud

20. října 2021 13:41

Předseda SPD a poslanec Tomio Okamura čelí exekuci. Neomluvil se Ústavu nezávislé žurnalistiky za to, že označil web HlídacíPes.org za podvodný a novináře nazval „mediální žumpou“, ačkoli mu to na jaře pravomocně nařídil pražský vrchní soud. Pokud Okamura nesplní soudem uloženou povinnost, může mu exekutor dát až stotisícovou pokutu. Šéf SPD s rozsudkem nesouhlasí.

Okamura: Aktivovat článek 66? Z 12 řádků to nepůjde. Zeman dostal nejvíce hlasů v historii

19. října 2021 15:00

Chceme více informací, řekl předseda SPD Tomio Okamura před schůzkou, na které šéfové sněmovních stran jednali s vedením Senátu o postupu při předání prezidentských pravomocí. Okamura zdůraznil, že k aktivaci ústavního článku 66 není zatím důvod. Lídři koalic Spolu a Pirátů se STAN se ale shodli na tom, že by měli zbavit Miloše Zemana prezidentských pravomocí.

Kolem Zemanovy hospitalizace se rozpoutala zbytečná hysterie, říká Fiala z SPD

17. října 2021 11:40

Vyjádření předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) jsou hysterická a debaty o aktivaci článku 66 Ústavy ČR předčasné, okomentoval současnou politickou situaci poslanec Radim Fiala (SPD). Sám by sice ocenil jasnější komunikaci okolo hospitalizace prezidenta Miloše Zemana, nyní by nicméně ocenil, kdyby měla hlava státu klid na uzdravení, dodal v pořadu Partie Terezie Tománkové.

Okamura: Kdyby mě Zeman pozval do nemocnice, šel bych s tím, že jde o oficiální návštěvu

16. října 2021 18:56

Kdyby se se mnou chtěl prezident Miloš Zeman sejít, šel bych s tím, že jde o oficiální pozvání a že je vše projednané i s lékaři, řekl šéf hnutí SPD Tomio Okamura v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Reagoval tím na zprávy, že o návštěvě ze strany sněmovního předsedy Radka Vondráčka vedení Ústřední vojenské nemocnice nevědělo. Okamura by dle svých slov očekával, že podobné události bude mít Kancelář prezidenta republiky řádně domluvené.

Sledujte ZÁZNAM Partii: Předseda Senátu Vystrčil a jeho předchůdce Štěch o současné situaci

15. října 2021 20:41

Kdy budeme mít novou vládu? Nejen to bude téma nedělní Partie. Hosty budou Karel Havlíček z Hnutí ANO, Alexandr Vondra z ODS, Radim Fiala z SPD a Martin Jiránek z Pirátské strany, jeden z kandidátů na obsazení funkce ministra průmyslu a obchodu. Jakou roli sehraje zdraví prezidenta republiky? Ve druhé části diskuse se zeptáme současného a bývalého předsedy Senátu Miloše Vystrčila a Milana Štěcha. Sledujte od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

reklama