SPD

Výpis příspěvků ke štítku „SPD“

Neuvěřitelné, co všechno vláda porušila, zuřil Nacher. Bernard mu vmetl „superhrubku“ ANO

30. května 2023 23:19

Vláda vlastně porušila všechno, co lidem slibovala. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl poslanec Patrik Nacher (za ANO). Reagoval tak na obsah konsolidačního balíčku, pomocí něhož chce kabinet ozdravovat veřejné finance. Poslanec Josef Bernard (za STAN) ve studiu uvedl, že za největší „superhrubku“ považuje zrušení superhrubé mzdy. Na tomto kroku se koncem roku 2020 podíleli zákonodárci z hnutí ANO, ODS a SPD.

Experti: Opozice osedlá zuřící veřejnost. Jarní obstrukce? Slabý odvar. Teď budou po celý rok

22. května 2023 07:44

Česko zažije třaskavý politický rok. Kvůli vládním zásahům do daní a penzí hrozí, že opět dojde na několikadenní zablokování Poslanecké sněmovny, jako tomu bylo během projednávání snížené valorizace důchodů. Tentokrát by se ale obstrukce ze strany opozice mohly dít o poznání častěji než kdy dříve. Hnutí ANO a SPD podle expertů využije nejen naštvanou veřejnost, ale také bývalé voliče vládní koalice. „Očekávám bojovné léto a velmi konfliktní podzim,“ řekl například politolog Jan Kubáček redakci CNN Prima NEWS.

Spolupráce s Trikolorou nás mrzí. Pravičákovi v Česku zbýváme už jen my, míní šéf Svobodných

21. května 2023 20:32

Spolupráce s Trikolorou před sněmovními volbami 2021 nás mrzí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl předseda Svobodných Libor Vondráček. Poté, co vláda v rámci konsolidačního balíčku oznámila zvyšování některých daní, mají Svobodní zřejmě jedinečnou šanci přetáhnout část pravicově orientovaných podporovatelů pětikoalice na svou stranu. V posledních parlamentních volbách získali se zmíněnou Trikolorou a Soukromníky 2,8 procenta. Podle Vondráčka vláda postupuje v absolutním rozporu s tím, co dříve slibovala. Mladý politik však v některých případech kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) i pochválil.

Spor Černochové a Okamury kvůli smlouvě s USA. Řídíte SPD vy, nebo Rajchl? rýpla si ministryně

17. května 2023 22:15

Předseda SPD Tomio Okamura se pustil do ministryně obrany Jany Černochové (ODS). Nelíbí se mu chystaná smlouva o spolupráci mezi Spojenými státy a Českou republikou, která by podle šéfky resortu obrany měla americkým vojákům poskytnout zařízení i prostory potřebné pro plnění konkrétních úkolů, na nichž se obě země dohodnou. Černochová na Okamurovu kritiku rázně reagovala.

Okamura slibuje obstrukční peklo. Dokážu mluvit přes 7 hodin, pokořím Castrův rekord, vzkázal

16. května 2023 07:42

V Poslanecké sněmovně se schyluje k dalšímu „obstrukčnímu peklu“. Důchodová reforma a konsolidační balíček z pera vládní pětikoalice pobouřily zástupce opozice. Zatímco hnutí ANO chce vyčkat, jak bude vypadat legislativní verze řezů do daní a důchodů, předseda SPD Tomio Okamura už nyní slibuje další zablokování Sněmovny. Redakci CNN Prima NEWS vzkázal, že chce překonat svůj rekord z března, kdy řečnický pultík obsadil na více než sedm hodin. „Byl jsem prostě zapálený do svého boje za důchodce. Mluvil bych dál, ale došly mi poznámky,“ vysvětlil, proč řečnil tak dlouho a bez přestávky na toaletu.

Podpora ODS a vládních stran klesá. Volby by vyhrálo Babišovo ANO, ukazuje průzkum

14. května 2023 13:08

Strany vládní koalice v čele s ODS si u veřejnosti pohoršily natolik, že v případě voleb by dnes nedaly dohromady potřebnou většinu v Poslanecké sněmovně. Vyplývá to z čerstvého průzkumu agentury Kantar TNS pro ČT. Volby by podle analýzy vyhrálo hnutí ANO expremiéra Andreje Babiše s 31 procenty. ODS současného předsedy vlády Petra Fialy by samostatně získala 17 procent, v případě koalice Spolu činí její podpora kolem 25 procent. Do Sněmovny by se mimo současných politických stran probila rovněž ČSSD.

Mír na Ukrajině? Nebudu obchodovat s cizí krví. Když jste mrtví, neubráníte nic, míní Kobza

30. dubna 2023 11:50

Válka je zmar, nebudu obchodovat s cizí krví. Když jste mrtvý, neubráníte vůbec nic, řekl poslanec za SPD Jiří Kobza v Partii Terezie Tománkové. Podle něj každá válka skončí dřív nebo později u jednacího stolu. Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) nicméně připomněl, že celý konflikt začal ruskou invazí a imperialistickými sklony Moskvy. „Kam přišli ruští vojáci, tam byly čistky. Došlo na zabíjení civilistů a únosy dětí,“ řekl šéf resortu ve vysílání CNN Prima NEWS. Varoval také před Čínou a její pozicí na poli diplomacie i spolupráce s Ruskem.

Smažení cvrčci? Ne, radši krevety nebo stejk, brojí SPD proti hmyzu. Hysterie, vzkazuje koalice

30. dubna 2023 06:59

Debata nad pojídáním hmyzu pokračuje. Zatímco hnutí ANO a SPD brojí proti cvrčkům v jídle a volají po vzdoru proti „zeleným džihádistům z Bruselu“, zástupci vládní pětikoalice kroutí hlavou. Předseda zemědělského výboru Michal Kučera z TOP 09 uvedl, že lidé, kteří šíří nepravdy v souvislosti s konzumací hmyzu, ještě nedávno „doporučovali kloktat savo“. Europoslanec Tomáš Zdechovský podotkl, že hmyz je mnohdy zdravější než potraviny, které „vyšly z koncernu expremiéra Andreje Babiše (ANO)“. Zákonodárce SPD Jiří Kobza konstatoval, že „při konzumaci bezobratlých“ dává přednost krevetám. Jak se k tématu staví další poslanci a europoslanci?

Kupte si kšiltovku či model sídla. Trump na voličích vydělává, a co politici v Česku?

19. dubna 2023 09:47

Bývalý americký prezident Donald Trump usiluje o návrat do Bílého domu a mezi své fanoušky proto distribuuje obrovské množství předmětů. Typické červené kšiltovky s nápisem „Make America Great Again“ jsou samozřejmostí, ale k sehnání jsou na jeho e-shopu také trička, župany či žabky s nápisem „TRUMP“. Zaujmou až neuvěřitelné ceny, které si Trumpův tým za předměty účtuje. Podle amerických médií na nich solidně vydělává. Ovšem i prezident Joe Biden a jeho demokraté prodávají obdobný materiál. A své o tom vědí i čeští politici. Politolog Jan Kubáček pro CNN Prima NEWS popsal, proč ale u nás nejsou reklamní předměty zdrojem příjmů stran.