SPD

Výpis příspěvků ke štítku „SPD“

Sněmovna schválila růst příspěvků na péči pro zdravotně postižené. Návrh opozice neprošel

Aktualizováno

Sněmovna v pátek schválila zvýšení příspěvků na péči pro lidi se zdravotním postižením. Konkrétně prošel návrh pětikoalice. Úpravy opozičních hnutí ANO a SPD usilující o razantnější růst části dávek zákonodárci zamítli. Novelu, která má také zdůraznit podporu poskytování sociálních služeb potřebným lidem v jejich domácím prostředí, nyní dostanou k posouzení senátoři.

Evropské volby budou o rozumu, míní Valeš. Odhadl, kdo posílí a jak to bude s vlivem Ruska

Evropské volby budou o rozumu a informovanosti občanů. V pořadu Partie Plus to uvedl politolog Lukáš Valeš. Reagoval tím na diskuzi předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) a šéfa hnutí SPD Tomia Okamury v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Politici řešili mimo jiné i platformu Voice of Europe (VoE), kterou podle zjištění BIS provozovali prokremelští podnikatelé. VoE měla za cíl ovlivnit evropské volby.

V ANO se na vládě s SPD neshodneme, řekl Bžoch. Pochválil Babišova „nepřítele“ Lipavského

Osobně si nedokážu představit spolupráci s SPD, na rozdíl od některých členů našeho hnutí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl poslanec Jaroslav Bžoch, který je zároveň dvojkou ANO do Evropského parlamentu a ministrem zahraničí ve stínové vládě Karla Havlíčka. Kromě jiného se rozpovídal o kampani do eurovoleb či o současné roli Andreje Babiše v opozičním hnutí. Zároveň zhodnotil působení Jana Lipavského na resortu zahraničí. Za co by šéfa české diplomacie pochválil? A v čem naopak podle Bžocha vláda selhává?

Zemřel Jaroslav Bašta. Byl ministrem v Zemanově vládě, kandidoval i na prezidenta

Zemřel poslanec SPD, bývalý diplomat, ministr a politický vězeň Jaroslav Bašta. Bylo mu 75 let. Smutnou zprávu oznámil šéf poslaneckého klubu SPD Radim Fiala na sociálních sítích. Bašta v minulosti mimo jiné působil i jako velvyslanec na Ukrajině a v Rusku. Účastnil se také prezidentských voleb v roce 2023, ve kterých obsadil páté místo se ziskem 4,45 procenta hlasů.

Výborný ostře zkritizoval SPD. Návrh hnutí by stál zemědělce 40 miliard ročně, varuje ministr

Po protestech zemědělců, kterým se kromě jiného nelíbil systém evropských zemědělských dotací, včetně těch českých, se do problému vložilo i hnutí SPD. Ve svém programu do eurovoleb přišlo s plánem všechny zemědělské dotace zrušit. 
Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) je ale proti. Zemědělci by podle něj ročně přišli o desítky miliard korun. Návrh nepodporují ani další parlamentní strany. Byly by však například pro změnu systému rozdělování.

Holubová o vstupu syna do politiky: Adam nesnáší populismus, který plete hlavy slušným lidem

Eva Holubová je matkou dvojčat, Adama a Karolíny. Oba se vydali politickou cestou. Syn, který momentálně pracuje v Bruselu, letos za STAN kandiduje v evropských volbách a jeho sestra se mu stará o kampaň. Chtěla by mít herečka, jíž nejvíce proslavily filmy Pelíšky či Účastníci zájezdu, doma europoslance? Jak by reagovala, pokud by hájil barvy ANO nebo SPD? Nejen o tom promluvila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

SPD je strana jednoho muže, řekla Pekarová. Protože vy nejste osobnost, opáčil Okamura

Opoziční hnutí SPD je strana jednoho muže. Jedno chapadlo Kremlu dosáhlo na jeho kandidátku, řekla předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) v nedělní Partii Terezie Tománkové. Šéf SPD Tomio Okamura ve vysílání CNN Prima NEWS posléze opáčil, že by zástupkyně vládní pětikoalice nemohla postavit kandidátku na své osobnosti, protože patří mezi nejméně důvěryhodné političky v České republice. „Nevěří vám 73 procent lidí,“ dodal Okamura.

Bartošek: SPD chce ruský mír, prosazuje politiku zbabělosti. Jdete proti Čechům, opáčil Okamura

Po dvou letech je válka na Ukrajině zamrzlá a neposouvá se, lidé proto podle předsedy SPD Tomia Okamury chtějí mír i za cenu toho, že by Rusko získalo část ukrajinského území. Zároveň v pořadu 360° na CNN Prima NEWS upozornil, že takový mír chtějí podle průzkumu agentury STEM tři čtvrtiny Čechů. Místopředseda Sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL) oponoval, že SPD prosazuje politiku zbabělosti.

KOMENTÁŘ: Z politiky se stává cirkus bez obsahu. Můžeme za to všichni

Andrej Babiš klábosí s kohoutem, Vít Rakušan a spol. streamují debaty s obecenstvem po hospodách, Alena Schillerová řádí na TikToku a skutečně věcné politické diskuse mizí v přesyceném veřejném prostoru jako pára nad hrncem. PR, marketing a umělá sebeprezentace dávají ideologii a rozumnému dialogu na frak. Můžeme za to všichni. Politik je koneckonců pouze zrcadlem společnosti.

ANO si drží náskok, ukazuje průzkum k eurovolbám. Konečná se svou koalicí překvapila

Pokud by se nyní konaly volby do Evropského parlamentu, vítězství by připadlo hnutí ANO. Ukazuje to nejnovější model agentury Ipsos. Koalice Spolu zase svým hlavním sokem zaostává o necelých pět procentních bodů. Na třetím místě by se podle celoevropského šetření pro televizi Euronews umístili Starostové. Model ukázal i překvapivý zvrat –⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ svého europoslance by mohla získat i jedna dosud podceňovaná sestava.