CNN Prima News společnost

společnost

Výpis příspěvků ke štítku „společnost“

Oblíbený drink Alžběty je beznadějně vyprodaný. Lidé tak chtějí uctít královninu památku

19. září 2022 17:00

Koktejl z ginu a Dubonnetu, který byl oblíbeným drinkem královny Alžběty, je ve Velké Británii prakticky k nesehnání. Britové z regálů obchodů Dubonnet, jednu z ingrediencí královského drinku, hromadně vykoupili, nejspíš proto, aby na počest zemřelé královny pozvedli sklenku v jejím stylu. Informoval o tom britský web The Mirror.

Bolest Heidi Janků: Manžel jí chybí i po pěti letech. Je ale připravená udělat velký krok

5. srpna 2022 10:48

Před pěti lety se Heidi Janků zhroutil svět. Smrt její životní lásky, o třicet let staršího manžela Ivo Pavlíka, který jí byl v každé situaci velkou oporou, pro ni znamenala obrovský šok. Odešel náhle bez rozloučení, když ho zradilo nemocné srdce. Bylo mu 84 let. Ještě nedávno zpěvačka tvrdila, že žádného muže nechce, nyní ale názor změnila. Koho by si vedle sebe přála mít?

Lidé se nemusí bát, že by mrzli, ujistil premiér. Promluvil o vyhrocených reakcích

25. července 2022 22:11

Lidé se nemusí bát, že by během zimy neměli dostatek energií na topení, ujistil v pořadu 360°: Soukromí politiků na CNN Prima NEWS premiér Petr Fiala (ODS). Promluvil také o narůstajících obavách ve společnosti kvůli zdražování i válce na Ukrajině. Přesto podle něj lidé kroky vlády podporují a sám se nesetkává s negativními reakcemi.

Putin uklidnil odběratele plynu. Gazprom bude plnit své závazky, prohlásil

20. července 2022 00:00

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý prohlásil, že ruská státní plynárenská společnost Gazprom je připravena dostát svým závazkům ve vývozu plynu. Informovala o tom agentura Reuters. Před novináři po své návštěvě Teheránu šéf Kremlu rovněž uvedl, že Gazprom nenese vinu za snížení tranzitní kapacity plynu, včetně uzavření jedné z tras přes Ukrajinu do Evropy Kyjevem.

Začne se obchodovat kryptoměna navázaná na euro. Jak firmy zvládají skepsi na trhu?

22. června 2022 16:00

Už na konci června spatří světlo světa stablecoin EUROC, tedy kryptoměna, která bude cenově kopírovat jedno euro. Stablecoinů navázaných na dolar už existuje hned několik. Co dalšího se děje v kryptoměnovém prostoru a jaká tam vládne nálada? Nejen o tom v dalším díle pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.

Rozhodnuto. Nová pražská filharmonie bude stát 6 miliard. Podívejte se, jak bude vypadat

17. května 2022 20:59

Vítězem mezinárodní architektonické soutěže na podobu nové budovy filharmonie v Praze se stalo dánské studio Bjarke Ingels Group. Výsledky v úterý vyhlásili zástupci hlavního města a jeho Institutu plánování a rozvoje. Budova by podle plánů vedení města měla být hotová v roce 2032, náklady se odhadují asi na šest miliard korun. Nové kulturní centrum s několika sály, které by mělo být i sídlem České filharmonie, má stát u stanice metra Vltavská.