reklama
CNN Prima News společnost

společnost

Výpis příspěvků ke štítku „společnost“

Už žádné gify na Facebooku? Meta musí prodat službu Giphy, rozhodl britský úřad

30. listopadu 2021 12:11

Britský antimonopolní úřad (CMA) nařídil americké firmě Meta Platforms, která je provozovatelem Facebooku, aby prodala platformu pro animované obrázky Giphy. Zdůvodnila to obavami z dopadů na konkurenční prostředí, a to jak na uživatele sociálních médií, tak na zadavatele reklamy. Úřad o tom informoval ve svém úterním sdělení. Facebook s nařízením nesouhlasí.

Klíma: Vytváříme kult očkování. Zjednodušujete složitý problém, odporoval mu Cikrt

23. listopadu 2021 06:40

Politolog a rektor pražské Metropolitní univerzitní Michal Klíma v pořadu 360° kritizoval rozdělování společnosti. Zejména se mu příčí jednání s neočkovanými. „Část populace je označena za lidi horší kategorie a nemají přístup do veřejného prostoru. Vytváří se kult očkování,“ mínil. Šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt s tím ale zásadně nesouhlasí, podle něj to neodráží realitu a politolog si jen zjednodušuje život.

Balšínek: Odpor společnosti plyne z toho, že vláda neříká pravdu a neumí komunikovat

21. listopadu 2021 15:50

Šéfredaktor webu Echo24 Dalibor Balšínek ve vysílání CNN Prima NEWS sdělil, že odpor společnosti pramení z toho, že vláda neříká pravdu a nekomunikuje důvěryhodně. „Musí zde být opatření, kterým budou lidé rozumět. Není to otázka restrikcí, ale důvěryhodnosti. Veškerý odpor společnosti, který vzniká, plyne z toho, že jí vláda Andreje Babiše neříkala pravdu,“ podotkl.

Před 105 lety se narodila autorka panenky Barbie. Co jste o ikonické hračce nevěděli?

4. listopadu 2021 06:57

Ruth Handlerová, která se narodila přesně před 105 lety, vytvořila jednu z nejúspěšnějších hračkářských společností na světě – Mattel. Její panenka Barbie je stále jednou z nejoblíbenějších a nejikoničtějších hraček. Za příběhem a popularitou Barbie stojí mnoho práce a úsilí. Po kom panenka dostala své jméno? Proč se Handlerová zabývala také prsní protetikou?

Pirk o zápase Slavie s Plzní: Co se děje na stadionech, svědčí o naší morálce

2. listopadu 2021 19:23

Tři červené karty, obviněný z rasismu a také zdramatizování boje o ligový titul. Nedělní zápas mezi Slavií Praha a Viktorií Plzeň nenabídl moc fotbalové krásy, přesto se o duelu vášnivě mluví napříč celou společností. Kardiochirurg Jan Pirk, dlouholetý fanoušek Slavie, řekl v Novém dni na CNN Prima NEWS, že Češi by si měli vzít příklad z Angličanů. Proč? Hráči se tam zkrátka nechtějí zabít.

Babiš: Kromě covidu nás trápí i nemoc duše. Věřím, že nová vláda bude hájit české zájmy

28. října 2021 20:20

Kromě nemoci těla nás trápí také nemoc duše. Ve svém projevu u příležitosti 103. výročí vzniku samostatného Československa to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Nemocí těla měl na mysli stále probíhající pandemii koronaviru, ale postěžoval si také na to, že budoucnost v řadě odvětví se nejeví příliš dobře. Doufá také, že nová vláda, o které jednají koalice Spolu a PirSTAN, bude i nadále zastupovat české zájmy.

Facebook na prahu kolapsu? Obří skandál může firmě zlomit vaz, prošetří ho Kongres

26. října 2021 06:20

Pod technologickou společností Facebook se znovu třese zem – americká média v rámci investigativního projektu The Facebook Papers odhalila analýzy interních firemních dokumentů. Z nich vyplývá, že Facebook úmyslně na vlastních platformách přehlíží závažné problémy včetně šíření nenávisti. Zprávu dostal k pročtení i americký Kongres.

PŘEHLEDNĚ o Pandora Papers: V hlavní roli Babiš, Putin či Shakira a praní špinavých peněz

5. října 2021 07:06

Největší únik dat a nejmohutnější mezinárodní novinářská spolupráce v historii – v rámci projektu Pandora Papers odhalili žurnalisté celého světa podezřelou a pravděpodobně též nezákonnou finanční historii u 35 světových lídrů a dalších 330 politiků a celebrit. Investigativci jmenují mimo jiné i českého premiéra Andreje Babiše.

reklama