stany

Výpis příspěvků ke štítku „stany“

Ošetřovna, dětské herny i zázemí pro ostrahu. Jak vypadá stanové městečko pro uprchlíky?

Stanové městečko v pražské Troji je zřejmě nejsledovanější místo v Česku za posledních několik dní. Dočasné útočiště pro ubytování až 150 romských uprchlíků je podle hasičů připravené už od čtvrtka, do ostrého provozu se ho ale magistrát chystá uvést až o víkendu. Je třeba ještě zajistit zásobování nebo pracovníky, kteří se o jeho chod budou starat. Naše kamera už areál prozkoumala.

Rakušan chce vracet uprchlíky s maďarským pasem. Stany mají být hlavně pro matky s dětmi

Vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) při čtvrtečním telefonickém hovoru upozornil maďarského ministra vnitra Sándora Pintéra, že uprchlíkům s maďarským pasem bude Česko nabízet odvoz vlaky do Maďarska. Požádal o rychlou a důkladnou lustraci. Rakušan to řekl novinářům ve Sněmovně. Uvedl také, že v nově postaveném stanovém městečku v Praze-Troji budou lidé moci být ubytováni maximálně 30 dní, což je nejzazší termín pro lustraci.

Slavnou pláž Venice Beach zabrali bezdomovci. Radní jsou zoufalí, připravují noclehárny

Jedna z nejznámějších pláží na světě – proslulá Venice Beach v kalifornském Los Angeles – se během posledního roku změnila k nepoznání. Luxusní letovisko se stalo útočištěm pro lidi bez střechy nad hlavou, kterých během koronavirové krize skokem přibylo. S navracejícími se turisty teď město hledá řešení, jak zase udělat z pláže příjemné místo k odpočinku.