CNN Prima News Staroměstské náměstí

Staroměstské náměstí

Výpis příspěvků ke štítku „Staroměstské náměstí“

Pavel vystoupil na Staroměstském náměstí. Dorazily tisíce lidí včetně Nerudové i Fischera

25. ledna 2023 19:08

Tisíce lidí dorazily ve středu vpodvečer na závěrečnou akci prezidentského kandidáta Petra Pavla na Staroměstském náměstí v Praze. Po jeho projevu provolávali „Pavel na Hrad“. Na podporu armádního generála ve výslužbě vystoupili na náměstí i jeho neúspěšní protikandidáti z prvního kola prezidentské volby – Danuše Nerudová, Pavel Fischer a Marek Hilšer. Všichni vyzvali lidi, ať dorazí k volbám, které se uskuteční již v pátek a v sobotu.

Babiš v roli oběti může aktivizovat voliče. Experti řekli, jak debata ovlivní mínění lidí

24. ledna 2023 21:42

Kontaktní kampaně prezidentských kandidátů končí. Zatímco generál ve výslužbě Petr Pavel velkou část programu zrušit kvůli zdraví, expremiér Andrej Babiš (ANO) z důvodu údajných výhrůžek. Ovlivnit občany se tak na poslední chvíli pokusí ještě v televizních debatách. Superdebata na CNN Prima NEWS se uskuteční již ve středu večer od 20:15.

Evropské ráje kapsářů? V žebříčku 10 nejnebezpečnějších míst figuruje Praha hned dvakrát

4. ledna 2023 15:57

Návštěvu rušných turistických destinací neprovázejí jen trdelníky, zmrzlina nebo pizza, ale naneštěstí také krádeže. V blízkosti evropských památek se, jak je známo, nebývale daří kapsářům. Britská společnost zabývající se financemi vyjmenovala deset největších rájů pro zloděje. Praha na seznamu figuruje hned dvakrát.

Líbí se vám orloj? Nadšenec vybudoval jeho kopii v Šumperku, v něčem je i lepší

4. prosince 2022 16:52

Na první pohled by člověk snad ani nepoznal rozdíl. Originální orloj na Staroměstském náměstí v Praze je totiž pro laika při bližším pohledu na astroláb téměř stejný jako jeho miniaturní kopie v Šumperku, kterou na svém domě postavil zručný řemeslník Miroslav Nečas. Ta je nejen funkční, ale v něčem dokonce i o fous lepší než původní ikonický artefakt z patnáctého století.

Na Staroměstském náměstí už stojí vánoční strom. Letos bude šetřit energii

22. listopadu 2022 10:59

Na pražském Staroměstském náměstí od úterý stojí vánoční smrk. Pracovníci společnosti Technologie hlavního města Prahy (THMP) jej v noci přivezli z obce Kytlice v Ústeckém kraji. Postavení zabralo několik hodin, v následujících dnech se bude zdobit. Tradiční strom je nedílnou součástí vánočních trhů, které letos na náměstí začnou v sobotu.

Sázel ho táta, vzpomíná dárce. Vánoční strom dorazí na Staroměstské náměstí v pondělí

20. listopadu 2022 20:30

Svůj strom už má také Praha, tedy zatím jen pokácený. Do metropole by měl dorazit v pondělí v noci. Stejně jako v předchozích letech i letos kandidáty nabízeli lidé z celé České republiky. Organizátoři vánočních trhů na Staroměstském náměstí nakonec vybrali strom z Kytlice, malé obce nedaleko České Kamenice v Ústeckém kraji.

Autor pranýřované kopie na orloji: Zápasil jsem se vším. Vysvětlil, proč postavy změnil

12. června 2022 07:34

Kopie kalendářní desky na pražském Staroměstském orloji vyvolala především kvůli změně některých postav vášnivé diskuse ve společnosti v posledních dnech, přestože dílo na Staroměstském náměstí visí již čtyři roky. Autor Stanislav Jirčík se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS kritice brání s tím, že vytvářel pouze technologickou kopii kalendária, a upozorňoval rovněž na špatný stav původního díla vytvořeného slavným malířem Josefem Mánesem.

Demonstranty proti vládě rozohnila ukrajinská vlajka. Snažili se ji srazit svými prapory

3. června 2022 18:51

Zhruba tisíc demonstrantů se v pátek zúčastnilo protestního pochodu Prahou proti vládě premiéra Petra Fialy (ODS). Protestující vyrazili po 13. hodině z Letné k Úřadu vlády, kde pokřiky a pískáním žádali demisi současného kabinetu. Pokračovali na Staroměstské náměstí a poté přes Karlův most na Malostranské náměstí. Tam se dav zdržel u Poslanecké sněmovny a následně zamířil Nerudovou ulicí na Hradčanské náměstí, kde se po 16:00 rozešel. Na protest dohlížely desítky policistů.