CNN Prima News Staroměstské náměstí

Staroměstské náměstí

Výpis příspěvků ke štítku „Staroměstské náměstí“

U Staroměstského náměstí hořelo. Pod Týnským chrámem vzplála střecha jednoho z domů

Aktualizováno

Pražští hasiči zasahovali v pondělí odpoledne u požáru střechy domu v Celetné ulici v historickém centru města. Nedaleko Staroměstského náměstí likvidovali oheň vnitřkem budovy i z automobilových žebříků, hořelo podle nich ve střešním meziprostoru, uvedli na síti X. Nikdo nebyl zraněn, asi 20 lidí se evakuovalo. Policie uvedla, že podle prvotních zjištění vznikl požár nedbalostí při rekonstrukci domu. Výši škody zjišťuje vyšetřovatel hasičů.

Nečekaný zvrat. Cizinci zadržení v Praze kvůli rvačce s podporovateli Ukrajiny jsou na svobodě

Nečekaný zvrat nastal v případu agresivních ruskojazyčných cizinců, kteří v sobotu fyzicky napadli stánek s ukrajinskými dobrovolníky na Staroměstském náměstí v Praze. Zatímco v pondělí policie informovala o zadržení podezřelých agresorů na Letišti Václava Havla v Praze, podle úterního vyjádření státního zastupitelství se trestné činy nepotvrdily a všichni zadržení byli v úterý propuštěni na svobodu.

Rvačka na Staromáku má dohru: Policisté prověřují čtyři cizince, zadrželi je na letišti

Policie kvůli sobotní potyčce na Staroměstském náměstí v Praze začala prověřovat čtyři cizince. Podezírá je z několika trestných činů. Policisté zadrželi čtveřici na pražském letišti, uvedli v pondělí na sociální síti X. Podle dřívějších informací médií napadla v centru metropole skupinka rusky mluvících lidí dobrovolníky vybírající peníze na pomoc Ukrajině.

Rvačka na Staromáku. Lidi vybírající peníze pro Ukrajinu měla napadnout rusky hovořící skupina

Aktualizováno

V sobotu se na Staroměstském náměstí v Praze odehrál konflikt, při němž měla skupina rusky mluvících lidí napadnout dobrovolníky, kteří u stánku vybírali peníze pro Ukrajinu. Případem se nyní zabývají kriminalisté, potvrdila pro CNN Prima NEWS policejní mluvčí Eva Kropáčová. Na incident upozornila jedna z dobrovolnic, která záběry konfliktu zveřejnila na sociální síti X.

Vladimír Růžička: Ve zlato jsem nevěřil. Čeští fanoušci ukázali, že jsou nejlepší na světě

Vladimír Růžička jako trenér dokázal s českým národním týmem na MS v ledním hokeji získat dvě zlaté medaile. Po senzačním triumfu v Německu v roce 2010 se na další triumf muselo čekat dlouhých čtrnáct let. Co říká na famózní úspěch našich hokejistů, kteří na domácím šampionátu vybojovali nejcennější kov a stali se mistry světa?

Vampola: Hokejisté by za zlato měli dostat miliony. Před 14 lety byla euforie větší

Petr Vampola byl v roce 2010 v českém hokejovém týmu, který pod vedením trenéra Vladimíra Růžičky přivezl z mistrovství světa v Německu nečekané zlato. Na další se muselo čekat dlouhých 14 let. „Euforie byla tehdy obrovská. Troufám si tvrdit, že i o něco větší než letos,“ porovnal elitní útočník poslední dva tituly v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Společná hymna, sledující na toaletách i okenních římsách. Staromák žil opět hokejem

Napříč Českou republikou vybuchla 26. května 2024 před 23. hodinou večer hokejová euforie. Národnímu týmu se na domácím šampionátu povedlo vybojovat zlaté medaile a po 14 letech se hokejisté stali mistry světa. Navíc doma. Zřejmě největším centrem veřejných oslav bylo dle tradice Staroměstské náměstí v Praze. Jak fanoušci zlatý zápas prožívali?

Znovu na Staromák. Fanoušci budou finále MS v hokeji opět sledovat v centru Prahy

Souboj Česka o zlaté medaile budou moci hokejoví fanoušci opět sledovat v centru Prahy. Oba nedělní zápasy o medaile budou k vidění na velkoplošné obrazovce na Staroměstském náměstí. Organizaci zajistí společnost Taiko, na místě bude kromě obrazovky také pódium a stánky s občerstvením. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman. Obrazovky město instaluje během soboty.