CNN Prima News stíhačka

stíhačka

Výpis příspěvků ke štítku „stíhačka“

Řehka: Nákup letounů F-35 neomezí jiné projekty modernizace armády. Zmínil i českou prioritu

Nákup letounů F-35 podle náčelníka generálního štábu Karla Řehky neoslabí žádný jiný projekt modernizace armády, prioritou číslo jedna podle něj zůstává výstavba těžké brigády. Uvedl to ve středu na odborném semináři k nákupu letounů F-35, který krátce předtím schválila vláda. Zástupci ministerstva na semináři představili podrobnější informace o průmyslové spolupráci, se 14 projekty se zapojí 13 českých podniků a univerzit, přičemž celková hodnota projektů má dosáhnout částky 15,3 miliardy korun.

Bizarní okolnosti zmizelé stíhačky F-35. Muž volal, že mu na dvorku přistál katapultovaný pilot

Případ nejmodernější americké stíhačky F-35, která se ztratila u Pentagonu, má pokračování. Trosky našla armáda až s pomocí civilistů. Na internetu se nyní objevil i záznam z tísňové linky, na kterém se majitel domu snaží operátorce vysvětlit, že mu na dvorku přistál katapultovaný pilot. Zmatené ženě trvá určitou chvíli, než se v celé situaci zorientuje. Okolnosti pádu letadla jsou věcí vyšetřování americké armády.

USA ztratily stíhačku F-35 za miliardy. Pátrání trvalo dva dny, ze stroje se nalezly jen trosky

Aktualizováno

Američané v pondělí večer nalezli trosky supermoderní stíhačky F-35, která se jim v neděli odpoledne ztratila. Stroj měl nehodu, pilot se z něj dokázal včas katapultovat, letoun však následně zmizel. Příslušná letecká základna požádala při pátrání o pomoc i veřejnost. Ta si však z incidentu na sociálních sítích převážně utahovala.

Návštěvníci Dnů NATO si prohlédli letouny F-35 zblízka. Ovládání je lehké, říká pilotka

V Ostravě v sobotu začaly dny NATO. Lidé si mohli prohlédnout například nové vrtulníky z výbavy české armády i nejmodernější americké stíhačky F-35, jejichž koupi ministerstvo obrany plánuje. Návštěvníkům se představila také vojenská technika spojenců. Podle premiéra se se stíhačkami F-35 zvýší bojeschopnost české armády. Na místě se nacházel také štáb CNN Prima NEWS.

V Mošnově začaly dny NATO. Představí unikátní stíhačky F-35 i z Ukrajiny proslulý HIMARS

Na letišti v Mošnově odstartovaly dny NATO. Asi největším lákadlem na přehlídce techniky je pětice stíhacích letounů F-35 Lightning II, které se v tomto počtu ve střední a východní Evropě doposud neobjevily. Jeden z nich je navíc nejvzácnější verzí stroje, určenou ke službě na letadlových lodích. Návštěvníci si mimo jiné mohou prohlédnout i salvový raketomet HIMARS, který dramaticky pomohl Ukrajincům v boji proti ruským okupantům.

Zelenskyj v Aténách žádal o pomoc při výcviku pilotů letounů F-16. Řecko vyhoví

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondělí přiletěl do Atén, kde jednal s premiérem Kyriakosem Mitsotakisem. Řecko požádal o pomoc s výcvikem pilotů letounů F-16, to vyhoví. Letecké ukrajinské síly provedly sérii útoků na ruské pozice, zasáhly také velitelské kontrolní stanoviště. Útoky Ukrajinců v týlových oblastech Ruska mohou vést ke zhoršení morálky ruských jednotek a destabilizaci armády v kritických oblastech fronty, vyplývá ze studie amerického Institutu pro studium války (ISW). Nizozemsko a Dánsko se zavázaly Ukrajině dodat letouny F-16.