CNN Prima News stíhačka

stíhačka

Výpis příspěvků ke štítku „stíhačka“

Ukrajinci sestřelili další stíhačku. Rusové nám dodávají mnoho šrotu, glosuje Kyjev

27. října 2022 14:51

Ukrajinci od začátku ruské invaze zneškodnili už 271 nepřátelských letounů a také 248 vrtulníků. Vyplývá to alespoň ze zpráv generálního štábu ukrajinských ozbrojených sil. Tamní resort obrany nyní zveřejnil záběry z následků jednoho z nejnovějších sestřelů. Ukrajinci na videu rozebírali zničený ruský letoun. Kyjev si na adresu ruského agresora neodpustil ironickou poznámku.

Patnáct obětí kvůli dvěma rackům. Rusko zveřejnilo důvod pádu stíhačky na obytný dům

24. října 2022 09:12

Ruský bombardér Su-34 se před týdnem v Jejsku na jihu Ruska zřítil, protože se mu při vzletu do motoru dostali dva ptáci, napsala agentura TASS s odvoláním na nejmenované zdroje v bezpečnostních složkách. Bombardér se zřítil na obytný dům ve městě u Azovského moře. Oba piloti se katapultovali. Neštěstí si vyžádalo 15 mrtvých, včetně tří dětí. Další tři desítky osob utrpěly zranění při požáru, který následoval po vznícení leteckého paliva.

Drsné záběry ze stíhačky: Ruský pilot podvedl smrt, katapultoval se těsně před výbuchem

23. října 2022 22:14

Od vypuknutí ruské invaze na Ukrajinu uběhlo osm měsíců. Za tu dobu se na sociálních sítích objevil nespočet záběrů z bezprostředního boje obou armád. Po internetu nyní koluje video, na němž se ruský voják katapultoval ze stíhačky krátce poté, co letoun zasáhla ukrajinská střela. Záběry je v době válečného konfliktu složité nezávisle ověřit.

Do Česka přiletí americký ministr obrany. Bude jednat o stíhačkách a setká se s Černochovou

30. srpna 2022 19:46

Do České republiky přiletí na začátku září americký ministr obrany Lloyd Austin. Bude jednat o dodávce bojových letounů F-35 Lightning, informoval web Seznam Zprávy. Ministerstvo obrany chce pořídit 24 letadel, která by měla nahradit švédské gripeny. Podle dřívějších odhadů expertů bude hodnota zakázky ve vyšších desítkách miliard korun, což by znamenalo nejdražší armádní nákup moderní historie.

Blokáda nebo 48hodinový bleskový výpad. Čtyři varianty čínského útoku na Tchaj-wan

10. srpna 2022 05:11

Čína nadále stupňuje napětí kolem ostrova Tchaj-wan, který si nárokuje. Zahraniční diplomatické zdroje pro britský list The Telegraph sdělily, že Peking může mít teoreticky přichystané čtyři varianty útoku na Tchaj-wan. Do jisté míry přitom údajně vychází z ruské invaze na Ukrajinu, která měla odhalit slabinu Západu – nedostatek pohotovosti.

Čínské výhrůžky ji nezastrašily. Šéfka americké sněmovny Pelosiová je na Tchaj-wanu

2. srpna 2022 16:53

Letadlo s předsedkyní americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiovou v úterý odpoledne středoevropského času přistálo na Tchaj-wanu. Americká politička se na ostrov v jihočínském moři, který je už dekády trnem v oku pevninské Číně, vydala i přes hrozby Pekingu. Její letoun doprovázely americké i tchajwanské stíhačky. Naopak Čína na svém pobřeží u Tchaj-wanu rozmístila velké množství vojenské techniky a v reakci na cestu zahájila námořní a letecké cvičení kolem ostrovní země.