CNN Prima News Štrasburk

Štrasburk

Výpis příspěvků ke štítku „Štrasburk“

Evropský parlament v kostce: Jak funguje a jak ovlivňují rozhodování v Bruselu Češi?

3. prosince 2022 09:37

V Česku se netěší příliš dobré pověsti, přestože nebo možná právě proto, že málokdo přesně ví, jak Evropský parlament funguje. Jde přitom o jedinou instituci EU volenou přímo občany jednotlivých zemí. Čeští europoslanci mají hlasovací právo stejné jako jejich kolegové z jiných zemí. Svou příslušností k jednotlivým frakcím či působením ve výborech, mohou ovlivňovat názory a rozhodnutí svých kolegů. Europoslanců má Česko 21. Jak europarlament funguje a v jakých frakcích se jeho členové sdružují?

Tip na výlet: Největší německý zábavní park láká na horskou dráhu se zrychlením Bugatti

14. října 2022 13:43

Chladné počasí pomalu, ale jistě klepe nad dveře. Je proto ten nejvyšší čas vyrazit s rodinou či kamarády někam na výlet a naplno si užít posledních teplé dny. Ideálním místem na podzimní radovánky může být zábavný park, konkrétně Europa-park. Žádné fronty a levnější vstupné jsou dobrými argumenty pro návštěvu tohoto oblíbeného komplexu plného nejrůznějších atrakcí.

Fiala ve Štrasburku nezaujal. V médiích jsem nenašel jedinou citaci, kritizuje Svoboda

7. července 2022 07:15

Projev premiéra Petra Fialy na plénu Evropského parlamentu (EP) byl velmi obsáhlý, což byla největší slabost. Tak zkritizoval předsedu ODS bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Podle něj v zahraničních médiích nezazněla žádná zajímavá citace. S tím v pořadu souhlasil i exministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Politologové by ale v kritice byli mírnější.

Chceme revoluci. Po celé Francii vypukly po oznámení výsledků voleb bouřlivé protesty

25. dubna 2022 00:25

V některých velkých francouzských městech v neděli vypukly po oznámení očekávaných výsledků prezidentských voleb protesty. V centru Paříže podle médií policie rozháněla demonstranty nespokojené s výsledkem slzným plynem stejně jako v Rennes, kde protestující i zapálili v ulicích barikádu. Demonstrace o několika stovkách lidí jsou hlášeny rovněž z Marseille, Toulouse, Lyon, Nantes, či ze Štrasburku.

Macrone, tvoje pasy nechceme. Evropskými městy zmítaly demonstrace proti opatřením

29. ledna 2022 22:50

Tisíce lidí demonstrovaly během soboty ve Vídni, Freiburgu, ale také po celé Francii. Nelíbí se jim zpřísňování protikoronavirových opatření či zavedení covid pasů. Většina protestů se obešla bez zásahu policie. V rakouské metropoli strážci zákona proti protestujícím použili pepřový sprej a několik osob zatkli, napsala agentura APA.

To si Štrasburk za rámeček nedá. Právníci a politici cupují verdikt v kauze Michalákové

21. ledna 2022 22:56

Verdikt Evropského soudu pro lidská práva v kauze Evy Michalákové vyvolal vlnu překvapení, rozhořčení i mrzení. Politici například zmiňují, že se evropská justice nezabývala klíčovými poznatky, které hrály ve prospěch české matky. Podobně se vyjádřili i někteří právníci. Česká Kancelář vládního zmocněnce ve svém stanovisku naopak uvedla, že Michaláková neměla podat stížnost za své děti, protože s nimi byla ve střetu zájmů.