reklama
CNN Prima News Štrasburk

Štrasburk

Výpis příspěvků ke štítku „Štrasburk“

Konec nadějí pro Michalákovou: Své dva syny vídat nesmí, potvrdil soud ve Štrasburku

20. ledna 2022 10:30
Aktualizováno

Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve čtvrtek rozhodl ve prospěch Norska v případu Češky Evy Michalákové, které norská sociální služba Barnevernet před více než deseti lety odebrala syny Denise a Davida a umístila je do pěstounské péče. Podle soudu ve Štrasburku Norsko v případu odebrání dětí manželům Michalákovým neporušilo příslušný článek Evropské úmluvy o ochraně lidských práv.

Pokud Michaláková u soudu uspěje, čeká Norsko obrovská vlna žalob, věří Zdechovský

20. ledna 2022 06:15

Pokud Eva Michaláková uspěje u evropského soudu ve sporu o své děti, přijde obrovská vlna žalob na norské úřady, řekl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Roky se táhnoucí případ odebraných synů norským úřadem Barnevernet podle něj vznikl na základě fiktivního obvinění. Psycholog Jaroslav Šturm v pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že zákazy ze strany norských úřadů v případu odebrání dětí Michalákové byly v mnoha ohledech absurdní.

Lesbické matce odebral soud v Polsku děti. Je to diskriminace, rozhodl Štrasburk

16. září 2021 21:36

Polská matka, která byla zbavena péče o své děti, uspěla u Evropského soudu pro lidská práva (ECHR) s žalobou proti Varšavě. Polští soudci podle Štrasburku při rozhodování o svěření dětí do péče ženu diskriminovali kvůli jejímu vztahu s jinou ženou a porušili tím její právo na soukromý život. Polsko nyní musí ženě zaplatit odškodné 10 000 eur (v přepočtu 253 000 korun). Rozsudek není pravomocný, všichni zúčastnění mají tři měsíce na odvolání.

Odebrali jí dítě 43 minut po porodu. Norský Barnevernet bude muset platit odškodné

7. července 2021 13:06

Norské úřady budou muset zaplatit odškodnění ve výši 25 tisíc eur ve dvou případech, kdy odebraly dítě rodičům. Rozhodl o tom Evropský soud pro lidská práva. Při jedné z kauz bylo dítě matce odebráno jen tři čtvrtě hodiny po jeho narození. Při druhém pochybení nedostály úřady slíbenému počtu schůzek rodičů s odebranými dětmi. Proslulý Barnevernet úřadoval v minulosti i v případu českých dětí.

reklama