CNN Prima News Štrasburk

Štrasburk

Výpis příspěvků ke štítku „Štrasburk“

Vondra o jednání s krajní pravicí: Nekádruju. Ani fašisti by vám nesmrděli, osočil ho Kolaja

Mnoho problémů, se kterými se potýkáme na národní úrovni, má původ v Evropské unii, prohlásil Alexandr Vondra (ODS) při debatě českých europoslanců na CNN Prima NEWS. Podle něj se schyluje k tomu, aby „bylo líp“, složení europarlamentu by se však prý mělo uchýlit více k pravici. Jeho výrok popudil Marcela Kolaju (Piráti). Vondru osočil z jednání s krajní pravicí.

Komentátoři: Konflikt na Hradě je plný chaosu. Pavla politikaření možná ani nebaví

Poddanstvo vždy zajímala každá změna na dvoře, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS komentátor Deníku Martin Komárek v reakci na probírání personálních změn prezidentské kanceláře novinami i bulvárem. Petra Pavla prý politikaření možná ani nebaví, stejně jako „srdcaře“, kteří přišli o místo. Společně s Petrosem Michopulosem, spoluautorem podcastu Kecy a politika, se shodli, že změny na Hradě jsou naprosto běžnou záležitostí.

Sledujte speciál České zájmy v Evropě s europoslanci. Jak hodnotí představy Pavla o EU?

V jakém stavu je EU před klíčovými volbami do Evropského parlamentu a proč dění v Bruselu ovlivňuje naše životy více než kdy dřív? V živé debatě přímo ze Štrasburku na otázky moderátorky Terezie Tománkové odpovídalo sedm europoslankyň a europoslanců. Ti rovněž zhodnotili projev prezidenta Petra Pavla na plenárním zasedání Evropského parlamentu. Speciál České zájmy v Evropě se vysílal ve středu 4. srpna na CNN Prima NEWS.

Charanzová nebude kandidovat za ANO. Nesouhlasím s národoveckým směřováním hnutí, řekla

Dita Charanzová nebude příští rok kandidovat do Evropského parlamentu za ANO. V rozhovoru pro Hospodářské noviny (HN) současná místopředsedkyně Evropského parlamentu řekla, že jako liberální politička nesouhlasí s nynějším konzervativním a národoveckým směřováním hnutí. Neztotožnila se ani se způsobem, jakým šéf ANO Andrej Babiš vedl svou prezidentskou kampaň. Při posledních volbách do Evropského parlamentu před čtyřmi lety kandidátku ANO vedla.