CNN Prima News Strašnice

Strašnice

Výpis příspěvků ke štítku „Strašnice“

Squatteři na pár hodin obsadili prázdný dům ve Strašnicích. Po dohodě se starostou odešli

26. listopadu 2022 13:27

Squatteři organizovaní skupinou Opravdu Dobré Squaty (ODS) v sobotu obsadili prázdný bytový dům v Malínské ulici v pražských Strašnicích s cílem vytvořit tam kulturní a sociální centrum. Na místo přišli kolem poledne, následně dorazili i policisté a zástupci Prahy 10, která má budovu ve správě. Po několikahodinovém vyjednávání nakonec squatteři souhlasili, že budovu opustí výměnou za to, že se s jejich zástupci starosta Prahy 10 Martin Valovič (ODS) sejde a budou jednat o poskytnutí vhodných prostor pro zamýšlené aktivity. Odešli po 18:00.

Česko se rozloučilo s Marií Poledňákovou. Říct poslední sbohem přišli Harapes i Holubová

15. listopadu 2022 10:50

Ve strašnickém krematoriu v Praze se lidé v úterý naposledy rozloučili se scenáristkou a režisérkou Marií Poledňákovou, která zemřela 8. listopadu ve věku 81 let. Rodina poslední rozloučení otevřela přátelům známé autorky i všem, kdo měli rádi její filmové komedie. Obřad začal v 11:00 a skončil krátce před polednem. Desítky lidí pokládaly k rakvi květiny, kolegové na ni vzpomínali jako na přísnou režisérku s romantickou duší.

Měla jsem pocit, že tu budeš navždycky, vzpomínala Bohdalová na pohřbu Oplustila

31. října 2022 16:28

V pondělí se ve Velké obřadní síni v krematoriu v pražských Strašnicích konal pohřeb televizního a rozhlasového scenáristy a dramatika Gustava Oplustila. Naposledy rozloučit se s ním přišlo i několik známých osobností. Mezi nimi byli například herci Jan Přeučil či Jaroslav Satoranský nebo herečka Jiřina Bohdalová, která zavzpomínala na jejich dlouholetou spolupráci.

Na pohřeb zavražděného učitele dorazili i studenti. Bude to dlouho bolet, smutní ředitel

13. dubna 2022 21:07

V krematoriu v pražských Strašnicích se ve středu ve 13 hodin lidé naposledy rozloučili s učitelem Středního oborného učiliště Ohradní. Jana K. měl mačetou usmrtit jeden z jeho studentů. Na pohřeb dorazily desítky lidí, včetně studentů, kterým škola zkrátila výuku, aby se mohli obřadu zúčastnit. Podle ředitele školy Karla Dvořáka je smrt Jana K. velká tragédie, která bude dlouho bolet. Školu znovu navštíví psychologové. Smuteční věnec zaslal i prezident Miloš Zeman.