CNN Prima News Strašnice

Strašnice

Výpis příspěvků ke štítku „Strašnice“

Seniora srazili na eskalátorech a obrali ho o důchod. S lupem se daleko nedostali

Dvojice zlodějů se s vidinou snadno získaných peněz neštítila napadnout 85letého důchodce. V jednom z pražských obchodních center ho srazili na eskalátorech a z kapsy mu ukradli zhruba 20 tisíc korun v hotovosti, které si krátce před incidentem vybral z bankomatu, popsal policejní mluvčí Jan Daněk. Příběh má ale šťastný konec, policisté pachatele dopadli nedaleko místa činu a finanční obnos seniorovi vrátili zpět.

Pojďte se ochladit k nám na hřbitov, lákají v Praze. Místa posledního odpočinku nabízejí stín

Najít ve velkých městech místo, kde by se mohl člověk zchladit, patří v těchto dnech k nadlidským úkolům. Koupaliště jsou ve vedrech, zvláště o víkendu, přecpaná. Řešení nabídla skrze sociální sítě organizace Hřbitovy a pohřební služby hlavního města Prahy, která obyvatele vyzvala k návštěvě míst posledního odpočinku. Hřbitovy disponují totiž vzrostlými stromy, které nabízí toužený stín. Jako důkaz přiložila teplotní mapu metropole.

Smutné loučení s trenérem tenisových es: Štěpánek ani nemohl mluvit. Z USA dorazil i Korda

V krematoriu v pražských Strašnicích se konalo poslední rozloučení s kondičním trenérem Markem Všetíčkem. Kouč stál za úspěchy českých hvězd, jakými jsou Petra Kvitová, Karolína Plíšková nebo Radek Štěpánek. Ten se pohřbu také zúčastnil, se Všetíčkem ho pojilo dlouholeté přátelství. Z Ameriky navíc dorazil i bývalý český tenista Petr Korda.

Neplačte, že jsem odešel: Vzkaz na parte trenéra hvězd dojímá. Naučil mě žít, říká Štěpánek

Poslední rozloučení se zesnulým kondičním trenérem Markem Všetíčkem, který 16 let spolupracoval s tenistou Radkem Štěpánkem, ale i Petrou Kvitovou a Karolínou Plíškovou, proběhne v pátek ve 13 hodin v obřadní síni krematoria v pražských Strašnicích. 58letý odborník zemřel minulý týden, podle informací Blesku spáchal sebevraždu.

Srážka tramvaje a autobusu v Praze. Zasahovali záchranáři, osm lidí skončilo v nemocnici

Při srážce tramvaje s autobusem MHD v Průběžné ulici v Praze 10 se ve čtvrtek dopoledne zranilo osm lidí, kteří byli s lehkými zraněními převezeni do nemocnice. Nehoda se stala na tramvajovém pásu, nebylo proto nutné kvůli ní zastavit silniční dopravu. Vyplývá to z informací mluvčích pražské záchranné služby a policie. V úseku Staré Strašnice – Nádraží Hostivař, kde jezdí linky 22 a 26, je obousměrně zavedena náhradní autobusová doprava X22, uvádí dopravní podnik.

Poslední sbohem exministrovi Šedivému. Rozloučit se přišli Pavel, Vondra nebo Schwarzenberg

Rodina, přátelé, bývalí i současní politici a diplomaté se v pondělí v pražském Krematoriu Strašnice rozloučili s někdejším českým ministrem zahraničí, diplomatem, spisovatelem a historikem Jaroslavem Šedivým. Obřadu se zúčastnil i nově zvolený prezident Petr Pavel. Šedivý se celý život věnoval zahraniční politice, po revoluci vstoupil do služeb diplomacie, zasloužil se o odchod sovětských vojsk z Československa či vstup České republiky do NATO. Zemřel v sobotu 28. ledna ve věku 93 let.