Zběsilá honička v Praze: Muž se divoce řítil ulicemi. Ohrožoval chodce i řidiče, ukazuje video

Výběr redakce


Policie v sobotu dopoledne pronásledovala v centru Prahy řidiče, který nebezpečnou jízdou způsobil dopravní nehodu a ohrožoval ostatní řidiče, tramvajový provoz i chodce. Policisté ho zadrželi za použití donucovacích prostředků, včetně hrozby namířenou střelnou zbraní. Zjistili, že auto bylo ukradené v Brně a že osmatřicetiletý řidič má zákaz řízení motorových vozidel do roku 2028. Policie žádá svědky, kteří byli jeho jízdou ohroženi, aby se ozvali na linku 158. Na webu policie o tom ve středu informoval její mluvčí Jan Daněk.

Dechová zkouška na alkohol a test na přítomnost drog byly negativní. Ve vozidle ale policisté nalezli lahvičku s krystalickou látkou, která bude podle mluvčího předmětem dalšího zkoumání. „Policisté rovněž kontaktovali majitele vozidla, který byl velmi překvapený, že mu auto bylo ukradeno. Myslel si, že ho má zaparkované před domem v Brně," uvedl mluvčí. O honičce ve středu informovala na svém webu policie.

DÁLE ČTĚTE: Vařím polívku z Knorra, odbyl vrah sousedy ve Strašnicích. Za dveřmi ležela rozporcovaná těla

Událost se stala v sobotu 23. května krátce po 11:25. Policejní hlídka si podle mluvčího na křižovatce ulic Anglická a Legerova v Praze 2 všimla vozidla, které projíždělo vysokou rychlostí směrem k Národnímu muzeu. Na výzvu k zastavení řidič nereagoval. „V průběhu ujíždění způsobil dopravní nehodu, když při přejíždění mezi jízdními pruhy narazil do jiného vozidla. Ani poté nezastavil a pokračoval ve velmi nebezpečné jízdě ulicemi centra Prahy. Během pronásledování projížděl opakovaně na červený signál ‚Stůj‘, ohrožoval ostatní řidiče, tramvajový provoz i chodce,“ sdělil mluvčí.

V Olšanské ulici policie vytvořila zátaras, který ale řidič objel. Jeho jízda podle Daňka skončila až v ulici Malešická, kde zastavil před vjezdem do podzemních garáží. „Po zastavení byl řidič zadržen za použití donucovacích prostředků, včetně hrozby namířenou střelnou zbraní, hmatů a chvatů a nasazení pout,“ dodal.

Případ policisté kvalifikovali jako podezření ze spáchání trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a vzhledem k nebezpečnému způsobu jízdy také obecného ohrožení.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Náhlé úmrtí maturanta v Táboře. Žák zkolaboval před zkouškou, vážné podezření se musí prověřit