reklama
CNN Prima News střelec

střelec

Výpis příspěvků ke štítku „střelec“

Chtěl, aby trpěla, protože ji nemohl mít. Odborníci analyzují dopisy vraha s kyselinou

Vražda nebyla náhoda. Jiří D. si všechno dlouho a pečlivě plánoval a pak překročil čáru. Alespoň to si myslí psychiatrička Džamila Stehlíková, která analyzovala milostné dopisy vraha své kolegyni z firmy Aero Vodochody z roku 2014, kterou poleptal kyselinou. Stejný muž v úterý zastřelil zaměstnankyni pracovního úřadu na Praze 2. Podle psychologa Jeronýma Klimeše trpí paranoidní poruchou osobnosti, a kdyby jej policisté nezadrželi, stal by se z něj sériový vrah. Odborníci se shodli, že byl při příčetný a uvědomoval si, co dělá.

Vrazilas mi kudlu do zad. Jiří D. psal své oběti dopisy, ze kterých mrazí

„O tomto mailu nebude nikdy nikdo vědět, v zájmu své vlastní bezpečnosti jej nikomu neposílej,“ psal před sedmi lety útočník Jiří D. své bývalé kolegyni z firmy Aero Vodochody, kterou poleptal kyselinou. Tyto dopisy má CNN Prima NEWS k dispozici. Plyne z nich, že do ženy byl zamilovaný. V úterý zastřelil pracovnici úřadu práce na Praze 2 a vedl si seznam dalších obětí, kterým se chtěl pomstít. Podle psychologa Jeronýma Klimeše útočník trpí paranoidní poruchou osobnosti, a kdyby jej policisté nezatkli, stal by se z něj sériový vrah.

Chcípni, ty ropucho. Střelec svých činů nelituje, vykázali ho od soudu

Aktualizováno

Pražský soud poslal v pátek do vazby šestašedesátiletého Jiřího D., kterého policie viní z vraždy zaměstnankyně úřadu práce a z dalších trestných činů. Panují obavy, že by muž na svobodě pokračoval v trestné činnosti nebo že by utekl. Ze soudní síně byl obžalovaný kvůli zvlášť hrubému a arogantnímu chování vykázán. Při odchodu se otočil na státní zástupkyni se slovy „chcípni, ty ropucho“.

Trpět měla rodina i kolegové. Střelec Jiří D. si vedl seznam lidí, potvrdila policie

Muž, který v úterý zastřelil ženu na úřadu práce v Praze, chtěl v páchání zvlášť závažných zločinů pokračovat. Vyplývá to z policejního výslechu. Motivem jeho jednání byla msta za údajná příkoří a spory. Muž měl dokonce seznam lidí, kterým se chtěl pomstít. V jeho hledáčku byli jak rodinní příslušníci, tak třeba bývalí kolegové. Střelec s policisty spolupracuje a k trestným činům se doznává.

Nové detaily v případu střelby v Praze. Jiří D. měl v autě brokovnici, chtěl se mstít dál

Aktualizováno

Z výslechu muže, který v úterý zastřelil ženu na úřadu práce v Praze, vyplývá, že chtěl v páchání zvlášť závažných zločinů pokračovat. Motivem byla msta za údajná příkoří. Na webu to ve středu uvedla pražská policie. Předpokládá, že muže obviní z několika trestných činů včetně vraždy, za kterou hrozí až výjimečný trest. Navrhne také jeho vzetí do vazby a požádá o vypracování posudku k jeho psychickému stavu.

Maďaři byli pár minut od senzace. Ze „skupiny smrti“ ale postupují všichni favorité

Ze skupiny F na fotbalovém Euru postupují všichni favorité, tedy Francie, Portugalsko i Německo. Blízko senzačnímu úspěchu ale byli Maďaři, kteří v posledním utkání remizovali s Německem 2:2. Pokud by vyhráli, postoupili by na úkor svého soupeře právě oni. V bitvě Francie s Portugalskem se dvěma góly zaskvěli Karim Benzema a Cristiano Ronaldo. Portugalec navíc vyrovnal střelecký rekord.

reklama