CNN Prima News střelec

střelec

Výpis příspěvků ke štítku „střelec“

Střelec z fakulty se před útokem skrýval v budově. Před činem pil tvrdý alkohol, tvrdí expert

Masový vrah z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, který v prosinci minulého roku zabil na Palachově náměstí 14 lidí, se měl v hlavní budově vysoké školy skrývat desítky minut. S odvoláním na zdroj obeznámený s detaily vyšetřování to uvedl web Lidovky.cz. Střelec se navíc měl po zabití otce v obci Hostouň posilnit před cestou do hlavního města tvrdým alkoholem.

Řádění střelce z fakulty mohlo skončit hůř. Měl špatné náboje, vysvětlil policejní instruktor

Dlouholetý policejní instruktor a kontraktor Zdeněk Charvát stál u počátku existence prvosledových hlídek a vypracoval první metodiku zásahu proti aktivnímu střelci. Zásah policie v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy hodnotí jako rychle a správně provedený. „Pokud by se něco takového nestalo v Praze, ale třeba v nějakém okresním městě, kde není taková koncentrace vycvičených policistů, byla by to katastrofa,“ varoval zároveň v podcastu Matyáše Zrna OFF RECORD.

Na fakultě přišla o dceru, chce setkání s matkou střelce. Policii nevěřím, říká truchlící žena

Policie se snaží zakrýt vlastní pochybení v případu střelby na Filozofické fakultě UK, tvrdí Lenka Šimůnková, matka jedné ze zavražděných dívek z univerzity. V rozhovoru pro MF DNES zároveň uvedla, že na muže zákona má stále mnoho otázek, policii již nevěří a podpořila by vznik parlamentní vyšetřovací komise. Chtěla by se setkat i s matkou střelce. Policie příbuzným obětí poskytuje veškeré informace, které může, sdělil CNN Prima NEWS policejní mluvčí Jan Daněk.

Místo oslavy krvavý masakr kvůli žárlivosti. Muž na Karvinsku zastřelil partnerku i její rodiče

Raif Kačar. Jméno, které se zapsalo do moderních dějin české kriminalistiky jako vůbec první případ masového střelce. Příčinou byl přitom banální rozchod s přítelkyní. Cizinec ho ale nedokázal unést a své bývalé partnerce se rozhodl pomstít popravou. Zavraždil ji samotnou i její nejbližší. Střelbu v jedné z restaurací v Petřvaldě na Karvinsku nepřežili čtyři lidé. Na konci běsnění otočil vrah hlaveň zbraně navíc i proti sobě. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v rámci seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších tuzemských kriminálních případech.

Exkluzivní průzkum STEM: Lidé chtějí informace o střelci i činech na UK, odborníci jsou proti

Lidé si přejí znát další informace o střelci z Filozofické fakulty UK a jeho motivacích i o provedení trestného činu, u zveřejnění informací o obětech se souhlasem pozůstalých se neshodují, vyplývá to z exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. Požadavky jdou proti názoru odborníků, alespoň detailní informace o pachateli by se podle nich neměly zveřejňovat, připomněl analytik agentury Martin Kratochvíl. Podle psychoterapeuta Tibora Brečky mají Češi potřebu informací k vypořádání se s mimořádnou událostí.

Odborník: Zásah proti střelci v Praze? Jeden z nejlepších. V USA často hlídky čekají na posily

Sebevražda útočníka na filozofické fakultě je v podobných situacích častým činem, řekl ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS bývalý ředitel služby pořádkové policie Policejního prezidia Martin Hrinko. Střelec nechce být zabit rukou policisty, on se vydal na sebevražednou misi, vysvětlil. Zásah policie zhodnotil velmi pozitivně, podle něj je na podobné typy útoků dobře proškolena. „Nenapadá mě nic, co se dalo udělat jinak, aby zásah byl úspěšnější,“ řekl k tomu bezpečnostní expert Petr Bárta.

Mohlo to dopadnout ještě mnohem hůř. Expert popsal hrůzný plán střelce na univerzitě

Prosincový masakr na Filozofické fakultě UK mohl mít ještě daleko více obětí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to naznačil lektor střelby a taktiky Zdeněk Charvát, který pochválil pohotový zásah policie. Mimo jiné se rozpovídal o vybavení a výcviku běžných strážců zákona i o tom, co policii v současnosti schází. Kromě problému s objednávkou útočných pušek je to například nedostatek výcvikových prostor včetně vlastních střelnic.

Veřejnost má vědět, proč vrah takto jednal, říká psycholog Kulhánek. Lidem to může pomoci

Počet obětí na životech je daný. Šílené vraždění na Filozofické fakultě nepřežilo čtrnáct osob. Tragédie však zasáhla do života mnohem většímu okruhu lidí. Pozůstalým, přeživším studentům a vlastně celému národu. Jednalo se o případ, jaký nemá v moderní české historii obdoby. Co může v současnosti pomoci například očitým svědkům zabíjení vypořádat se s traumatickou situací? Pro CNN Prima NEWS odpovídal klinický psycholog, psychoterapeut, poradce, lektor a supervizor Jan Kulhánek.

Nepochopitelné schvalování střelby na sítích? Policie dění monitoruje, pisatele může stíhat

Práce kriminalistů v hlavní budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy po čtvrteční střelbě skončila po deváté hodině ranní v pátek. Policisté ale rovněž monitorují prostor na sociálních sítích, kde se od tragických událostí objevily některé komentáře, které celou tragédii zlehčují, a dokonce vyjadřují sympatie s nepochopitelným činem střelce. Autoři těchto nevhodných příspěvků přitom mohou skončit i před soudem.