ŠVP

Výpis příspěvků ke štítku „ŠVP“

Budou školy zavřené až do prosince? Podle Hamáčka půjde o týdny, Prymula vyčkává

26. října 2020 22:12

Vláda by podle zástupců školských asociací měla co nejdřív jasně říct, zda se žáci budou moci příští týden vrátit do škol, nebo zda bude pokračovat současná výuka na dálku. Zástupci škol nechápou, proč vláda nechává pedagogy, žáky i rodiče v nejistotě. Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) rozhodnou až čísla nakažených z konce týdne. Podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) školy zůstanou zavřené ještě několik týdnů. Ministr Plaga opakovaně kolegu Prymulu žádá o verdikt ještě dnes.

Plošné školy v přírodě? Líbivá, ale nereálná myšlenka, vzkazuje Plaga Prymulovi

20. října 2020 14:01

Plošné posílání dětí na školy v přírodě a tím jejich oddělení od rodičů je podle ministra školství Roberta Plagy (ANO) nereálná myšlenka. Ministra zdravotnictví Romana Prymulu vyzývá, aby mu předložil promyšlený návrh, kde bude jasné, kolik by to stálo a jak by se školy v přírodě personálně i hygienicky zajistily. S návrhem minulý týden přišly zástupci odborů a Prymula s ním souhlasí.

Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů

20. října 2020 06:07

Vláda reálně uvažuje o tom, že by se děti v listopadu odvezly na školy v přírodě. V pondělí to na tiskové konferenci na dotaz CNN Prima NEWS uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). S návrhem na improvizované školy v přírodě přišli minulý týden zástupci odborů a v tomto týdnu by měli podrobnosti ministrům představit. Jde podle nich o variantu, jak bojovat proti šíření koronaviru a nenakazit rodiče. Dopad do rozpočtu by byl podle odborů až dvě miliardy korun. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) dodala, že děti jsou velká priorita a bude o tom jednat.