CNN Prima News Švýcarsko

Švýcarsko

Výpis příspěvků ke štítku „Švýcarsko“

Cestování zpřísní: Do Německa jen s testem či očkováním. Francie a Dánsko budou červené

Cestováni od pondělí zpřísní. Neočkovaní budou muset po návratu z Francie a Dánska na PCR test i do izolace, země se přesouvají do červené kategorie. Oranžová se rozšiřuje o Itálii, Švýcarsko a Island, uvádí ministerstvo zahraničí. Německo bude od neděle vyžadovat, aby měli lidé při vstupu do země buď negativní test na COVID-19, potvrzení o uzdravení nebo doklad o očkování.

Španělé jsou prvními semifinalisty. Na Euru zlomili Švýcary v penaltové loterii

Prvními semifinalisty letošního Eura jsou fotbalisté Španělska. Ve čtvrtfinále si poměrem 2:1 po penaltovém rozstřelu poradili se Švýcary, kteří se kvůli červené kartě Rema Freulera od 77. minuty hlavně bránili. Zejména v prodloužení spálili Španělé velké množství šancí. V penaltovém rozstřelu uspěli čtyři střelci z devíti, utkání otevřel desátý vlastní gól probíhajícího šampionátu.

Cestování autem PŘEHLEDNĚ: Jak je to v zahraničí s povinnou výbavou a pokutami?

Prázdniny začaly a Češi vyrážejí do zahraničí na dovolenou. Kdo se rozhodne pro cestu autem, musí ale počítat s omezeními, která v daných zemích platí. Jaká je povinná výbava například v Chorvatsku nebo Polsku a jaké pokuty mohou policisté udělit za překročení rychlosti nebo telefonování za jízdy? Redakce CNN Prima NEWS připravila přehled atraktivních destinací a pravidel, která mohou řidičům zkomplikovat život.

Italové letí do osmifinále bez ztráty bodu. Turci na Euru prohráli i třetí zápas

Ve skupině A fotbalového Eura je dobojováno. Itálie zvládla i třetí zápas, ačkoliv pošetřila několik klíčových hráčů. O vítězství 1:0 nad Walesem rozhodl doma v Římě v závěru prvního poločasu Matteo Pessina. „Squadra azzurra“ tak jde suverénně z prvního místa do osmifinále, druzí skončili právě Velšané. Bez šancí na vyřazovací fázi nejsou ani Švýcaři, kteří v paralelně hraném utkání v Baku porazili Turky 3:1. Teď musí reprezentanti země helvétského kříže čekat, jak na tom budou týmy na třetích pozicích v ostatních skupinách.