CNN Prima News Švýcarsko

Švýcarsko

Výpis příspěvků ke štítku „Švýcarsko“

Znovu ucítí doteky a rozeznají teploty. Vědci mají zařízení, které dává protézám cit

O možnost pocítit, jakou má daná věc teplotu a z jakého je materiálu, mnozí kvůli tragédii nebo nemoci přišli. Umělá protéza ruky, která jim pomáhá s uchopením věcí, totiž dosud nebyla vybavena tepelnými senzory, které by návrat tohoto vjemu umožňovaly. Zatím. Vědci představili zařízení MiniTouch – jednoduchý mechanismus, který se dá snadno začlenit do komerčních protéz bez nutnosti chirurgického zákroku – díky němuž mohou lidé bez horní končetiny pocítit i teplo druhé osoby. Přesvědčil se o tom 57letý Fabrizio, který o ruku za zápěstím přišel ve 20 letech.

Čeští hokejisté zastavili sérii porážek a porazili Švýcary. Na Švédských hrách skončili třetí

Čeští hokejisté porazili v závěrečném utkání na Švédských hrách v Karlstadu Švýcarsko 5:3 a po prvním zisku na turnaji skončili třetí. Vítězný gól dal v čase 52:33 obránce Libor Hájek. V tabulce Euro Hockey Tour drží svěřenci trenéra Radima Rulíka po šesté výhře z devíti utkání druhé místo. Proti Švýcarům, kteří na první výhru v sezoně čekají, zastavili sérii tří porážek.

Česká hokejová dvacítka porazila na MS Švýcary. Ve čtvrtfinále vyzve Kanadu

Čeští hokejisté zdolali na mistrovství světa dvacítek v Göteborgu 4:2 Švýcarsko a udrželi si třetí místo v základní skupině B. V úterním čtvrtfinále svěřenci trenéra Patrika Augusty vyzvou Kanadu, která přehrála Německo 6:3 a ve skupině A skončila druhá. Švýcaři půjdou ze čtvrté pozice na domácí Švédsko, které ovládlo skupinu. Češi sice ztratili vedení 2:0, ale v čase 52:47 rozhodl kapitán Jiří Kulich a výsledek pečetil obránce Tomáš Hamara.

Vrátí se někdy Schumacher zpět? Pouští mu formule, projel se i ve řvoucím sporťáku, píše Bild

Šťastná hvězda šampiona formule 1 Michaela Schumachera zhasla 29. prosince 2013. Nehodu na lyžích ve francouzském lyžařském středisku Méribel sice přežil, ale jak na tom je, ví pouze jeho nejbližší okolí, a to se obrnilo hradbou mlčení. Deníku Bild se podařilo zjistit, že Schumacherovi ve snaze stimulovat mozek ukazují nejen provoz v boxech F1, ale měli ho provézt ve řvoucím Mercedesu AMG.

Nejdražší města k životu: Praha je mezi „skokany“ roku, o první příčku se dělí Asie a Evropa

Titul nejdražších měst světa si letos vysloužil Singapur a švýcarský Curych. Vyplynulo to z každoročního indexu životních nákladů, který zveřejňuje Economist Intelligence Unit (EIU). Zpráva byla zveřejněna s přízviskem „růst cen zpomaluje, ale ne dostatečně“. Průměrné životní náklady letos totiž vzrostly o 7,4 procenta. Do nejnákladnější TOP 10 se dostala celkem čtyři evropská města – ani jedním z nich však není Praha. Jak si česká metropole letos v nákladech na bydlení a život stála?

Biatlonový šampion vystřelil z pušky v hotelu. Přišel o závod a při rozhovoru se rozplakal

Norský biatlonový tým vyrážel do závěrečného závodu s hromadným startem Světového poháru v biatlonu ve švýcarském Lenzerheide oslabený. Několikanásobný mistr světa a olympijský vítěz z Pekingu Sturla Holm Laegreid nesměl startovat pro porušení bezpečnostních pravidel Mezinárodní biatlonové unie (IBU). Ta ho před závodem diskvalifikovala za to, že při přípravě na hotelu vystřelil z pušky. Detaily o incidentu přinesla norská televize NRK.

Perrymu se stala osudnou populární droga 80. let. Dal jsem si a cítil, že umírám, napsal dřív

Krátce poté, co svět obletěla pitevní zpráva o příčině smrti Matthewa Perryho, média poukázala na hercovy paměti. V nich psal mimo jiné o ketaminu, na jehož účinky podle soudních lékařů koncem letošního října zemřel. Když anestetikum užíval, měl často pocit, že umírá, připomíná web Page Six. „Je to jako dostat do hlavy obrovskou lopatou štěstí,“ uvedl herec.