CNN Prima News Švýcarsko

Švýcarsko

Výpis příspěvků ke štítku „Švýcarsko“

Velká studie střelby ve Spojených státech: Experti odhalili, co je důvodem masových vražd

28. listopadu 2022 08:57

Když se svět podívá na Spojené státy, vidí zemi plnou výjimek: léty prověřenou, ale hlučnou demokracii, křižáka v zahraniční politice, vývozce oblíbené hudby i filmů. Existuje však jedna zvláštnost, která fanoušky i kritiky Ameriky stále mate. Ptají se, proč se tam tolik střílí. Jedinou proměnnou, která může vysvětlit velký počet případů hromadných střeleb, je astronomický počet zbraní. Napsal to list The New York Times.

Program mistrovství světa v hokeji 2023: Turnaj Češi zahájí pikantním zápasem

20. listopadu 2022 23:10

S blížícím se jarem se fanoušci mohou těšit na velkou hokejovou podívanou. Český výběr v květnu zamíří na mistrovství světa do Lotyšska, kde ho od 12. května 2023 ve skupině B čeká sedm soupeřů. S možným úspěchem mohou hokejisté vyhlížet přesun do Finska, kde se bude hrát o medaile. Koho musí nároďák při cestě za vytouženým triumfem porazit a kdy ho čekají zápasy? Přinášíme kompletní rozlosování MS, v jeho průběhu budeme doplňovat výsledky.

Florbalový sen Čechů o zlatu skončil výpraskem. Švédsko už podesáté ovládlo MS

13. listopadu 2022 17:59

Už jen to, že se Češi dostali do finále florbalového světového šampionátu, byl obrovský úspěch. Přímý souboj o zlato si vydobyli po dlouhých 18 letech. Ale třešničku v podobě premiérového triumfu nezvládli doručit. Švédsko potvrdilo svoji historickou hegemonii a závěrečný zápas turnaje ve Švýcarsku výsledkově jednoznačně ovládlo. Už desátý titul z MS získalo po výsledku 9:3.

Florbalový sen pokračuje. Češi si po 18 letech zahrají finále MS, Švýcary smetli 11:3

12. listopadu 2022 20:38

Čeští florbalisté postoupili podruhé v historii do finále mistrovství světa a minimálně vyrovnají stříbrný úspěch z roku 2004. V semifinálovém souboji v curyšské Swiss Areně porazili svěřenci trenéra Jaroslava Berky domácí Švýcarsko 11:3 a v neděli od 15:45 budou hrát o historický triumf proti Švédsku. Švýcary čeká v poledne duel o bronz s Finskem.

Zemřela majitelka luxusního klenotnictví Tiffany. Vypadla z jachty, nad tragédií visí otazníky

12. listopadu 2022 06:19

Vysněná dovolená s milencem skončila pro majitelku šperkařského impéria Tiffany & Co. v Turecku tragédií. 71letá Dilek Erteková údajně 26. října přepadla přes zábradlí luxusní jachty na cestě do Honolulu. Okolnosti, za kterých měla žena z lodi vypadnout, jsou však podezřelé. Z trezoru v kajutě se ztratily její šperky, milenec zmizení Ertekové navíc nahlásil až po dvaceti hodinách.

Šok pro českou diplomacii. Náhle zemřela velvyslankyně ve Švýcarsku, bylo jí 55 let

2. listopadu 2022 11:09

Ve věku 55 let v úterý v Bernu náhle zemřela velvyslankyně České republiky ve Švýcarsku a v Lichtenštejnsku Kateřina Fialková. Oznámilo to ministerstvo zahraničí. Podle české diplomacie patřila Fialková po sametové revoluci k vůdčím osobnostem, které přivedly Česko do mezinárodních organizací, a byla také první vysoce postavenou Češkou v Severoatlantické alianci (NATO), kde pracovala v kabinetu generálního tajemníka George Robertsona.

Sbohem, Itálie. Alpská vesnička žádá o připojení ke Švýcarsku, důvodem je nefunkční lanovka

1. listopadu 2022 11:42

Italská horská vesnice Monteviasco žádá o připojení ke Švýcarsku, protože její jediné dopravní spojení se světem je už čtyři roky mimo provoz. Ke stovce kamenných domů a kostelu v nadmořské výšce 1 000 metrů teď místo lanovky vede jen stezka se 1 442 schody, po které se chodí s osly. Podle švýcarského rozhlasu RTS je to ovšem spíše zoufalé volání o pomoc než vážně míněná žádost.

Obrovský úspěch Ukrajinců? Poškození lodě Admiral Makarov je jako dobýt Cherson, říká expert

29. října 2022 19:01

Pokud se potvrdí poškození nebo dokonce potopení fregaty Admiral Makarov po útoku ukrajinských dronů v Sevastopolu, tak by se jednalo o úspěch srovnatelný s dobytím města Cherson. Myslí si to bezpečnostní expert Jiří Vojáček, který připomněl, že Admiral Makarov je vlajkovou lodí Černomořské flotily po potopení křižníku Moskva. Zatím lze předpokládat, že bylo zasaženo hned několik lodí. Rusko nicméně oficiálně uvádí, že útok kompletně odrazilo.

Složité loučení s divadelní hvězdou Burianovou. Převozu do Česka brání byrokracie

27. října 2022 17:27

Složitá byrokracie brání tomu, aby se poslední rozloučení s herečkou a zpěvačkou Zuzanou Burianovou v Česku uskutečnilo ještě v listopadu. Vdova po slavném režisérovi Janu Roháčovi totiž dlouhodobě žila ve Švýcarsku, kam po revoluci emigrovala. Zádušní mše by podle dcery Kateřiny Kergalové měla proběhnout až na začátku prosince.