reklama
CNN Prima News Sydney

Sydney

Výpis příspěvků ke štítku „Sydney“

Covidová krize v Austrálii: Tvrdá opatření pokračují, úřady prodloužily uzávěru Sydney

28. července 2021 09:29

Australské úřady o další měsíc prodloužily uzávěru největšího města Sydney, kterému se navzdory několik týdnů trvajícímu lockdownu nedaří snížit denní přírůstky nákaz koronavirem. Za poslední den stát Nový Jižní Wales, jehož je Sydney metropolí, zaznamenal 177 nových případů infekce, o den dříve to bylo 172 případů, informovala agentura Reuters.

Austrálie bývala premiantkou, teď doplácí na málo očkovaných a upadá do lockdownu

16. července 2021 15:19

Pevnost se drolí. Tak definoval koronavirovou situaci v Austrálii deník New York Times, který spolu s dalšími světovými médii reflektuje špatnou pandemickou situaci v zemi. Jelikož v Austrálii sázeli na včasné a dlouhodobé lockdowny, lidé neměli potřebu nechávat se očkovat. Nové mutace mohou ale v Austrálii způsobit, že celoroční disciplína občanů přijde vniveč.

První úmrtí v souvislosti s covidem letos v Austrálii. Sydney zůstane dál uzavřené

11. července 2021 07:34

Austrálie zaznamenala první úmrtí v souvislosti s nemocí COVID-19 od začátku letošního roku. Oznámila to dnes premiérka státu Nový Jižní Wales Gladys Berejiklianová. Tento stát také zaznamenal další nejvyšší číslo nových případů nákazy koronavirem – za předchozích 24 hodin jich bylo 77. Podle premiérky je tak pravděpodobné, že bude prodloužena uzávěra Sydney, hlavního města tohoto státu.

reklama