CNN Prima News Sydney

Sydney

Výpis příspěvků ke štítku „Sydney“

Nevypadají moc šťastně, jsou to mimozemšťané? Australany zarazili bizarní tvorové z moře

15. července 2022 23:22

Moře na pláže v okolí Sydney vyplavilo v posledních dnech řadu podivných tvorů. Místní neměli tušení, o jaké živočichy jde, a tak je spojovali i s mimozemským životem. Tvor velikosti fotbalového míče, který na první pohled vypadá jako přerostlý slimák, je podle akvaristy Harryho Masefielda ve skutečnosti tzv. mořský zajíc. K několika exemplářům poznamenal, že nevypadají příliš šťastně. Úhyn je způsoben zřejmě dramatickými změnami počasí.

Záplavy v Austrálii mají už nejméně 14 obětí. Tisíce obyvatel Sydney se evakuují

3. března 2022 05:16

Australské úřady vydaly další příkazy k evakuaci pro tisíce obyvatel Sydney kvůli povodním, které do největšího australského města přinesly pokračující přívalové deště. Ty už během uplynulého týdne zasáhly australský stát Queensland, odkud se přesunuly do Nového Jižního Walesu a vyžádaly si nejméně 14 obětí. Oficiální činitelé varují, že se situace zatím nezlepší, napsala agentura Reuters.

Desetitisíce Australanů utíkaly z domovů. Kvůli povodním byla evakuována i nemocnice

2. března 2022 05:05

Desítky tisíc Australanů už musely opustit své domovy kvůli silným povodním, které si od konce minulého týdne vyžádaly už jedenáct obětí. Přívalové deště nadále bičují východní pobřeží země, přesouvají se ze státu Queensland do sousedního Nového Jižního Walesu a během středy by měly zasáhnout pětimiliónové Sydney, informovala agentura AP.

Dojemné shledání matky a syna. Austrálie po dvouleté izolaci kvůli covidu otevřela hranice

21. února 2022 05:31

Austrálie v pondělí téměř po dvou letech plně otevřela hranice uzavřené kvůli pandemii covidu. Do země nyní mohou všichni zahraniční cestovatelé s dokončeným očkováním, napsala agentura Reuters. Australská vláda si od kroku mimo jiné slibuje oživení cestovního ruchu, díky zrušení opatření se také opět setkají se svými přáteli a rodinami stovky lidí.

Žralok si spletl potápěče s tuleněm a roztrhal ho. Incident návštěvníky pláže neodradil

20. února 2022 14:52

K brutálnímu útoku došlo ve středu v australském Sydney. Zkušeného instruktora potápění roztrhal kousek od břehu 4,5metrový žralok. Muž měl na sobě neopren, což podle expertů pravděpodobně vedlo k tomu, že si ho predátor spletl s tuleněm. Tragická událost však místní od pravidelných návštěv oblíbené pláže neodradila.