CNN Prima News synagoga

synagoga

Výpis příspěvků ke štítku „synagoga“

Střelba v dovolenkovém ráji. Útočník zabil dvojici návštěvníků synagogy i policistu

Aktualizováno

Při útoku u synagogy na tuniském ostrově Džerba zemřeli dva příslušníci bezpečnostních složek a dva věřící, devět dalších lidí utrpělo zranění. Podle agentury Reuters to uvedlo tuniské ministerstvo vnitra. Tuniská média v úterý pozdě večer informovala o střelbě u synagogy ve městě Ghriba, kde v tu dobu probíhaly oslavy židovského svátku.

Zámek Savoia u Prahy prošel originální dostavbou. Nejen do vinárny vedou jeho tajné chodby

Patří k nejstarším šlechtickým sídlům u nás. A do roku 2007 byl na seznamu nejohroženějších památek a hrozila mu i demolice. Barokní zámek Savoia ve Škvorci nedaleko Prahy se ale nakonec dočkal záchrany. Pochlubit se může i kuriozitou. Je to jediný český zámek, který se podařilo nejen zrekonstruovat, ale i z části dostavět, získal za to ocenění od památkářů.

Další teror v Jeruzalémě. Teprve 13letý Palestinec těžce zranil dva lidi, zasáhli civilisté

Při střelbě v Jeruzalémě byli v sobotu dopoledne zraněni dva lidé, uvádí agentury s odkazem na izraelské záchranáře. Jejich stav je středně těžký až vážný. Policie oznámila, že se jednalo o teroristický čin a že útočník byl zneškodněn. Tím byl podle ní teprve třináctiletý Palestinec. Útok přišel jen několik hodin po páteční střelbě u jedné z jeruzalémských synagog, kterou nepřežilo sedm lidí.

Terorista brutálně zavraždil v Jeruzalémě sedm lidí. Postřílel je, když vycházeli ze synagogy

Sedm lidí v pátek zastřelil a několik dalších zranil ozbrojenec při teroristickém útoku v synagoze ve východním Jeruzalémě, píše zpravodajský web The Times of Israel s odkazem na zdravotníky a policii. Podle ní byl střelec zabit. Teroristický útok se stal v den připomínky obětí holokaustu, vrcholní představitelé České republiky prezident Miloš Zeman a premiér Petr Fiala útok odsoudili.

Ozbrojenci ve velkém zasahují u synagogy v Německu. Hrozí útok, varuje hagenská policie

Německá policie ve středu večer oznámila, že obdržela informace o možné hrozbě týkající se synagogy ve městě Hagen na západě země a přijala kvůli tomu „příslušná opatření“. Synagogu chrání obrovské množství ozbrojených policistů, napsala agentura Reuters, která zároveň poznamenala, že ve středu začal významný židovský svátek Jom kipur (Den smíření).