reklama
CNN Prima News synagoga

synagoga

Výpis příspěvků ke štítku „synagoga“

Ozbrojenci ve velkém zasahují u synagogy v Německu. Hrozí útok, varuje hagenská policie

Německá policie ve středu večer oznámila, že obdržela informace o možné hrozbě týkající se synagogy ve městě Hagen na západě země a přijala kvůli tomu „příslušná opatření“. Synagogu chrání obrovské množství ozbrojených policistů, napsala agentura Reuters, která zároveň poznamenala, že ve středu začal významný židovský svátek Jom kipur (Den smíření).

Česká studentka po útoku ve Vídni: Přála bych si být doma, čekáme v restauraci

Při teroristickém útoku u synagogy ve Vídni zabil atentátník tři lidi. Podle prvních informací bylo pachatelů více a po celém městě probíhala mohutná policejní operace. Policisté vyzvali obyvatele Vídně, aby nevycházeli ven, případně se ukryli v barech a restauracích. Právě v jednom z těchto zařízení se ukryla i studentka Erasmu Eva Vondráčková, která byla na večeři s přáteli jen čtyři minuty chůze od místa, kde k útoku došlo.

Ve Vídni zabíjel stoupenec Islámského státu. Počet obětí se zvýšil na čtyři

Aktualizováno

Útočník ve Vídni v pondělí večer zabil nejméně čtyři lidi, policie ho poté zastřelila. Šlo zřejmě o stoupence Islámského státu. Informoval o tom rakouský ministr vnitra Karl Nehammer. Incident si vyžádal další zraněné na celkem šesti místech ve městě, hospitalizováno bylo 15 lidí. Kancléř Sebastian Kurz incident označil za „odpudivý teroristický útok“. Policie podle agentury APA stále pracuje s verzí, že má útok na svědomí více útočníků, a pátrá po nich. Nehammer obyvatele Vídně vyzval, aby v úterý neposílali děti do škol a zůstali doma. Preventivní opatření v souvislosti s útokem ve Vídni přijala i česká policie na hraničních přechodech. Policisté také zvýšili dohled nad významnými židovskými objekty v České republice.

reklama