CNN Prima News synagoga

synagoga

Výpis příspěvků ke štítku „synagoga“

Pomáhali obsadit synagogu v USA? Britové zatkli kvůli zadržování rukojmí dva mladíky

17. ledna 2022 09:31

Britská policie zatkla v Manchesteru dva teenagery v souvislosti se zadržováním rukojmí v texaské synagoze z uplynulého víkendu, informoval v pondělí server BBC News. Čtyřiačtyřicetiletý Brit Malik Faisal Akram, kterého úřady označily jako útočníka, při střetu s policisty zemřel. Všechny rukojmí se podařilo osvobodit, nikdo neutrpěl zranění.

Ozbrojenci ve velkém zasahují u synagogy v Německu. Hrozí útok, varuje hagenská policie

15. září 2021 00:12

Německá policie ve středu večer oznámila, že obdržela informace o možné hrozbě týkající se synagogy ve městě Hagen na západě země a přijala kvůli tomu „příslušná opatření“. Synagogu chrání obrovské množství ozbrojených policistů, napsala agentura Reuters, která zároveň poznamenala, že ve středu začal významný židovský svátek Jom kipur (Den smíření).

Židovskou svatbu se nepodařilo utajit, synagogu zaplnilo k prasknutí 7 tisíc hostů

24. listopadu 2020 14:39

Chybělo málo a utajila by se židovská svatba čítající 7 tisíc hostů. Video z Chasidské synagogy v Brooklynu, které zachytilo rozjařené svatebčany při veselce namačkané na sobě, ale uniklo na veřejnost, píše web New York Post. Nikdo ze zúčastněných neměl na sobě roušku, a to i přes to, že USA zaznamenávají rekordní přírůstky nakažených koronavirem.

Česká studentka po útoku ve Vídni: Přála bych si být doma, čekáme v restauraci

2. listopadu 2020 23:21

Při teroristickém útoku u synagogy ve Vídni zabil atentátník tři lidi. Podle prvních informací bylo pachatelů více a po celém městě probíhala mohutná policejní operace. Policisté vyzvali obyvatele Vídně, aby nevycházeli ven, případně se ukryli v barech a restauracích. Právě v jednom z těchto zařízení se ukryla i studentka Erasmu Eva Vondráčková, která byla na večeři s přáteli jen čtyři minuty chůze od místa, kde k útoku došlo.