Tam, kde se tvoří budoucnost našeho ústního zdraví. Nahlédněte do zákulisí, jak se vyvíjejí nejmodernější kartáčky

Zatímco sonická technologie spatřila světlo světa už v roce 1963, nejmodernější magnetická iO technologie byla do rukou uživatelů doslova předána v roce 2020. Že jsou jí teprve dva roky ale neznamená, že je to nějaká „rychlokvaška“ – experti na ústní zdraví ji vyvíjeli celkem 6 let a testovalo ji více než 1800 lidí. Vydejte se s námi do světa elektrických zubních kartáčků Oral-B iO do výzkumného a vývojového centra v německém Kronbergu.

Než se zrodí nový kartáček

Značky Oral-B a Braun to spolu táhnou v rámci společnosti Procter & Gamble už několik desetiletí a vzájemně se obohacují jak designem, tak v oblasti technologií. Vývoj nového kartáčku trvá mnoho let – od přípravy designu, kdy se zkouší různé prototypy tak, aby seděly tvarem i váhou běžnému uživateli, až po robotické testování, při kterém si robot pořád dokola čistí zuby, aby experti simulovali různé způsoby čištění a jejich vliv na materiály kartáčku, a především ústní zdraví. Celý proces se ale neobejde bez klinického pozorování, a tak si experti do inovačního centra pravidelně zvou uživatele, u kterých nejen, že pozorují jejich návyky při čištění zubů, ale i jiné detaily, které by mohly ovlivnit ústní zdraví.

Manuální nebo elektrický?

Ať se snažíme, jak chceme, naše ruce nikdy nedovedou vykonat takové množství pohybů jako elektrický kartáček. Manuální kartáček má navíc tu nevýhodu, že jeho konečky vláken „neobejmou“ celý zub a vznikají tak místa, která opakovaně zůstávají nevyčištěná, hromadí se v nich plak, který následně způsobuje zubní kámen a zánět dásní. Takové prostředí pak může způsobit vznik paradontitidy a jiných nepříjemných obtíží, které řada z nás považuje za normální. Kulatá hlavice Oral-B iO, inspirovaná přímo u zubních lékařů, oproti tomu zub vyčistí kvalitně ze všech stran a magnetický zubní kartáček díky kombinaci oscilací s mikrovibracemi klouže zub po zubu a zajišťuje hladký a tichý chod po celou dobu čištění. Klinické testy potvrdily, že Oral-B iO odstraňuje až o 100 % více plaku a až 6× více plaku podél linií dásní než běžný manuální zubní kartáček.

ProfesiOnální pocit čistoty s Oral-B iO

Značka Oral-B nyní exkluzivně představila detaily své dosud nejrevolučnější technologie - magnetického zubního kartáčku Oral-B iO. Od stávajících technologií Oral-B se odlišuje tím, že magnetický pohon bez tření přenáší energii přímo na konečky vláken, díky čemuž uživatelům poskytuje nejjemnější a nejúčinnější čištění a celkově příjemný zážitek během čištění. Experti z Kronbergu ho vybavili následujícími funkcemi pro bezpečné, šetrné a důkladné čištění:

  • Interaktivní displej umožňuje snadnou orientaci ve funkcích kartáčku a personalizaci: uvítá pozdravem, lze si vybrat až ze 7 režimů čištění, nastavit jazyk a také upozorňuje na výměnu hlavice kartáčku.
  • Inteligentní senzor tlaku navádí uživatele k vyvíjení optimálního tlaku při čištění. Senzor upozorňuje na přílišný tlak červeným světlem, ale také vůbec poprvé u kartáčků Oral-B na příliš nízký tlak přednastavenou barvou. Zeleně signalizuje, když uživatelé používají optimální čisticí tlak, čímž se maximalizuje účinnost ikonické kulaté hlavice inspirované nástroji zubních lékařů.
  • Elegantní magnetická nabíječka u modelů iO Series 7 a výše poskytuje rychlé plné nabití za pouhé tři hodiny. Na displeji kartáčku je snadno čitelný ukazatel stavu nabití baterie.
  • Aplikace Oral-B disponuje 3D grafikou a technologií AI Brushing Recognition s umělou inteligencí, která rozpoznává všechny oblasti v ústech a vede uživatele ke stoprocentnímu vyčištění celé ústní dutiny.
  • Vizuální časovač poskytuje uživatelům personalizované pokyny k dosažení co nejlepšího vyčištění. Časovač sleduje délku čištění každého zubu, takže uživatelé vědí, zda si čistili zuby po dobu dvou minut, což je doporučená doba čištění zubními lékaři, nebo zda čistili kratší dobu. Ikony smajlíků na displeji dávají uživatelům vědět, jestli už dosáhli svého cíle nebo jejich čištění bylo neefektivní.

Díky všem těmto funkcím se Oral-B iO stává velmi účinným pomocníkem v péči o ústní zdraví, protože dokáže uživatele příjemným způsobem upozornit na nejčastější chyby – krátkou dobu čištění, vynechávání některých oblastí ústní dutiny nebo přílišný tlak. Není divu, že se jedná o vůbec první aplikovanou technologii, která byla oceněna pečetí České stomatologické komory za prokazatelně šetrné, a přitom účinné čištění zubů. Modely iO 7 a iO 8 byly rovněž oceněny značkou kvality v nezávislém testu dTest, ve kterém bylo testováno 23 elektrických zubních kartáčků. Díky magnetickému zubnímu kartáčku se tak nyní čištění stává zážitkem, na který se budete těšit.

Tagy:
zdraví technologie zubní kartáček Česká stomatologická komora stomatologie Procter & Gamble Oral-B