CNN Prima News zdraví

zdraví

Výpis příspěvků ke štítku „zdraví“

Jak začít podnikat? Míň kecat, víc dělat, radí Čechům Diblík. V byznysu je od dvanácti let

Již ve dvanácti letech začal podnikat, o čtyři roky později se jako jeden z prvních Čechů nechal zplnoletnit. Během dalších devíti let založil několik firem či agentur a stojí za vznikem řady aplikací. Tou poslední je VOS.health, přezdívaná „psycholog do kapsy“. Že by dnes 25letému Jiřímu Diblíkovi něco uteklo, si nemyslí. To, že začal podnikat tak brzy, naopak považuje za jednu z velkých výhod. Co by poradil ostatním, prozradil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Strach o moderátora Clarksona. Tělo mi nefunguje, jak by mělo, přiznal obavy z vážné nemoci

S obavami o své zdraví se veřejnosti svěřil oblíbený moderátor pořadu Top Gear Jeremy Clarkson. V pravidelných novinových příspěvcích napsal, že ho při výletech na fotbalová utkání se synem trápí dušnost. „První půlku zápasu se snažím popadnout dech,“ popsal své zdravotní obtíže. Televizní hvězdu rovněž trápí problémy se sluchem. Při lékařské prohlídce si v souvislosti s tím vyslechl nepříznivou zprávu. Píše o tom web The Mirror.

Průměrnému Čechovi zdraví vydrží do 62 let. Zlepšit to může pohyb

Obezita a nadváha – témata, která trápí čím dál více Čechů. A to především v posledních letech, kdy se leckdy marně snaží dostat do formy po covidových restrikcích. Kolik z nás se vrátilo ke sportování, nebo lze spíš říct, že jsme zlenivěli? Jak říká Miroslav Rech, CEO společnosti MultiSport Benefit, lidé v Česku mají pohyb rádi a vrací se k němu, jedná se ovšem především o mladší ročníky.

Experti se obávají epidemie viru z Číny. Prudký nárůst případů připisují slabé imunitě

Odborníci varují, že vlna čínské záhadné plicní infekce, které se přezdívá syndrom bílých plic, by mohla brzy zasáhnout Británii. Nárůst případů byl již zaznamenán například v Nizozemsku, Dánsku a USA. Podle expertů za to mohou lockdowny zavedené při pandemii koronaviru. Během nich totiž lidem klesla imunita proti jiným respiračním onemocněním.

Krutá diagnóza po svatbě: Těhotné Victorii řekli, že má HIV. Bylo to jako rozsudek smrti, líčí

Dnes se Victorie Roscowová raduje ze zdravého 19měsíčního syna a láskyplného manželství. Krátce po svatbě si však v devátém týdnu těhotenství od lékařů vyslechla zdrcující diagnózu: výsledky krevních testů odhalily, že je HIV pozitivní. V otevřeném rozhovoru pro web Daily Mail 29letá Britka vzpomíná, že ji tato zpráva zasáhla jako rozsudek smrti. Byla si jistá, že její i synův život je u konce. To se však nakonec nevyplnilo. O své počáteční obavy se začala dělit se sledujícími na sociálních sítích. Později se rozhodla, že se bude snažit bořit stigmata ve společnosti.

Snila o vlastní cukrárně, dnes se Monika učí znovu žít. Rodičům dochází síly, prosí o pomoc

Dnes 21letá Monika vždy toužila po vlastní cukrárně. Osud jí však do cesty postavil překážku v podobě dvou nádorů na mozku. Operaci před čtyřmi lety provázely komplikace, z nichž se dodnes mladá slečna nedokázala plně zotavit. Navzdory intenzivním rehabilitacím Monika stále leží, špatně mluví a jen omezeně pohybuje levou rukou a nohou. Rodiče a její sestra-dvojče se nevzdávají, přesto síly – fyzické, psychické i finanční – postupně docházejí. S prosbou o pomoc se proto obrátili prostřednictvím sbírky na veřejnost.

Občas děláme ze zdravých nemocné, přiznávají lékaři. Proč Čechům předepisují tolik léků?

Občas děláme ze zdravých nemocné. Konstatují to čeští internisté, kteří při předepisování léků podléhají tlaku pacienta či jeho rodiny nebo snaze dodržet zaběhnutou praxi. Pacienti v Česku, ale i jinde na světě, totiž užívají zbytečné množství medikamentů, které jim může i uškodit. Mnohdy navíc procházejí řadou vyšetření, která jsou někdy nadbytečná a mohou organismus zatěžovat. Právě tento fakt chtějí čeští internisté změnit, připojili se proto ke kampani Choosing Wisely aneb Vybírej moudře.

Říká se jim maso chudých, houby jsou ale vydatné i léčivé

Češi jsou národem houbařů. V lesích s košíky dokážeme strávit i dlouhé hodiny. S oblibou pak na sociálních sítích sdílíme své úlovky a to bez ohledu na to, jak bohaté jsou. Hledání hub je u nás jednoduše národní disciplínou. Tradici už má v naší zemi i pěstování hub, které v jídelníčku lidí na celém světě mají jisté místo už stovky let. Jsou totiž léčivé i chutné. A jak zaznělo v dalším díle pořadu Interview PLUS, jejich produkce je pod přísným drobnohledem.