
Domácí
Zahraničí
USA
Byznys
Sport
Auto
zdraví
Výpis příspěvků ke štítku „zdraví“

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zkolaboval. Pro Blesk Zprávy uvedl, že zřejmě kvůli tlaku. Ruší tak své schůzky a nedorazí na jednání Sněmovny, v péči lékařů však není. Před pár týdny šéf ČSSD podstoupil operaci. Nachází se navíc i pod značným politickým tlakem poté, co ministr kultury Lubomír Zaorálek zatím odmítl převzít funkci po odvolaném ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi.

Naděje pro vážně nemocné covidem. Lékaři transplantovali plicní tkáň od živého dárce
Žena, jejíž plíce poškodilo onemocnění COVID-19, dostala tkáň od svého manžela a syna. Japonští lékaři tak provedli první podobnou transplantaci od živých dárců. Operace trvala 11 hodin a podílel se na ní 30členný tým zdravotníků. Informoval o tom web americké CNN.

Nesmál se, nehrál si, nemluvil. Autismus se u Davídka projevil brzy, vzpomíná maminka
Davídek se narodil jako zcela zdravé dítě. Problémy na sebe nedaly dlouho čekat. Od narození byl velice plačtivé a nespavé dítě. Vyvíjel se pomaleji než jeho vrstevníci a choval se velmi zvláště. Osmnáctiměsíční prohlídka, která zahrnovala i speciální dotazník, odhalila poruchu autistického spektra (PAS). Odborníci poukazují na důležitost tohoto screeningu, protože čím dříve se PAS odhalí, tím dříve je možné s dítětem začít pracovat.

Vladimír Mišík skončil s koncertováním. Omlouvám se, ale už opravdu nemohu, napsal
Zpěvák, hudebník a zakládající člen kapel Blue Effect a Etc... Vladimír Mišík na sociálních sítích oznámil, že končí s koncertováním. Důvodem jsou zdravotní problémy. Mišíkovo ukončení koncertní činnosti, o kterém se spekulovalo už delší dobu,ve čtvrtek potvrdil hudebníkův manažer Šimon Kotek z vydavatelství 100PROmotion, které v roce 2019 vydalo zatím jeho poslední desku Jednou tě potkám. Za ni Mišík proměnil všech šest nominací na Cenu České hudební akademie Anděl.

Na diagnózu čekal Jan v bolestech půl roku. I přes vzácné onemocnění znovu sportuje
Jan Pech (31 let) byl vždy aktivní sportovec a po jednom z cyklistických závodů se půl roku potýkal s bolestmi kyčle a kolena. Půl roku trvalo, než lékaři odhalili, co mu přesně je. Diagnóza zněla Bechtěrevova choroba, chronické zánětlivé onemocnění, které nelze vyléčit a projevuje se úpornými bolestmi velkých kloubů. Jan se rozhodl se svou nemocí bojovat a dnes může znovu aktivně sportovat a věnovat se svým koníčkům.

Dívka s bujnou bradkou se odmítá oholit. Doufá, že její partner bude strniště milovat
Američance Klyde Warrenové začaly v pubertě růst vousy, dvanáct let poté její tvář zdobí hustá bradka. Novinářka na volné noze sice čelí neustálému posměchu, vousy si však nikdy neholila. Je na ně hrdá.

Exkluzivní rozhovor s Martou Kubišovou: O ztrátě sluchu, nové knize i lockdownu
Zpěvačka Marta Kubišová zvládá lockdown především díky dceři Kateřině. Co bude první věc, kterou udělá, až uzávěra skončí? Jak tráví celé dny doma? A jak se stalo, že ztratila na čas sluch v pravém uchu? To vše prozradila v rozhovoru pro pořad Showtime na CNN Prima NEWS.

Zastaví koronavirus obyčejná rýma? Dokáže ho vypudit z těla, ukázal výzkum
Virus, který způsobuje obyčejné nachlazení, může z lidského těla vypudit koronavirus, zjistili vědci. Některé viry jsou známé tím, že soutěží, aby to byly právě ony, kdo zavleče do organismu infekci. Vědci z univerzity v Glasgow zjistili, že rhinovirus, způsobující nachlazení, je v tomto ohledu silnější než koronavirus, píše BBC News.

Jak rok pandemie změnil naše těla? Bolavá záda, problémy se zuby a mozek v depresi
Mělo to být jen na pár týdnů. Jenže koronavirová nákaza už vězní lidi doma, až na krátké výjimky, více než rok. A lockdowny, dlouhodobý stres a strach si vybírají svou daň. Naše tělo chátrá, lidé mají potíže se zády, krční páteří, stěžují si na ochablé svaly, problémy s vlasy i zuby. Jiní zase kvůli duševní krizi poptávají psychology.

Lidé s Downovým syndromem nejsou nesvéprávní. Mohou žít téměř samostatný život
Lidé s Downovým syndromem (DS) mohou žít téměř plnohodnotný život jako každý jiný. Jen potřebují naši pomoc, toleranci a trpělivost. Světový den Downova syndromu, který připadá na neděli 21. března, poukazuje na to, že tito lidé mají v naší společnosti své místo. Na druhou stranu je také potřeba říct, že Downův syndrom s sebou přináší řadu přidružených nemocí a výchova těchto dětí je o dost náročnější. Jak popisuje ve svém příběhu paní Monika, která je maminkou dvaadvacetileté dcery s DS, je třeba s těmito dětmi pracovat od narození a obrnit se velkou dávkou trpělivosti.

Bylo to šílené, ale táta je velký bojovník, popsala kolaps Dalibora Jandy jeho dcera
Dalibor Janda letos v lednu vyděsil všechny své fanoušky zprávami o zdravotním stavu. Doma ho postihla srdeční příhoda a po příjezdu do vinohradské nemocnice ho vzápětí čekala operace. Teď už se cítí dobře, ve vysílání pořadu Showtime popsal, jak to celé bylo.

Horečky i gynekologické krvácení. Češi hlásí další problémy po očkování AstraZenecou
Gynekologické krvácení, problémy se zrakem, vysoký tep i neschopnost vstát z postele. Tak popsali své zdravotní problémy po podání vakcíny AstraZeneca diváci televize CNN Prima NEWS. Stěžují si zejména diabetici, domovy seniorů naopak hlásí spokojenost. Zatímco řada evropských zemí očkování touto látkou pozastavuje, Česko očkuje dál. Podle expertů je vakcína bezpečná.