CNN Prima News zdraví

zdraví

Výpis příspěvků ke štítku „zdraví“

Oblíbený lékař z Mikulova náhle zemřel. Tisíce lidí marně shání nového

7. prosince 2022 17:01

Začátkem listopadu zasáhla Mikulov smutná zpráva. Praktický lékař Igor Šimek náhle zemřel, těžké chvíle však nezažívala jen rodina. Téměř pět tisíc pacientů se ocitlo bez doktora, kapacity u jeho kolegů ve městě byly naplněny a nové klienty nepřijímají. Ani týdny hledání mnohým občanům nepomohly. Aktuální nepříjemnou situaci začalo okamžitě řešit město, dřív než v lednu však náhradu za zesnulého lékaře nenajde: zdravotníků je málo.

Horolezec Lukáš nečekaně zemřel. Před smrtí prožil tragédii, kamarády mu zabili islamisté

7. prosince 2022 14:48

Šokující zpráva zasáhla horolezeckou komunitu začátkem tohoto týdne. V pouhých 45 letech zemřel dobrodruh a jejich kamarád Josef „José“ Lukáš. Nejen o svých expedicích fanoušky a známé informoval na sociálních sítích. Právě tam se s nimi před lety podělil o smutnou zprávu týkající se osudu dvou jeho kamarádů. V pákistánských horách je měli zabít radikální islamisté.

Babiš: Zemanův pobyt v ÚVN? Odmítal hospitalizaci, prosil jsem jeho dceru o pomoc

6. prosince 2022 10:58

Od takřka dvouměsíčního pobytu prezidenta Miloše Zemana v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) uběhl více než rok. Na okolnosti hospitalizace vzpomínal v podcastu Insider šéf hnutí ANO a kandidát na novou hlavu státu Andrej Babiš. Kromě jiného přiznal, že Zeman přesun do nemocnice zprvu odmítal. Expremiér si o jeho stav dělal starosti. Podle všeho kvůli tomu dokonce volal Zemanově dceři Kateřině.

Horolezci truchlí. Nečekaně jim zemřel milovaný kolega Josef Lukáš, bylo mu pouhých 45 let

5. prosince 2022 14:26

Tragická zpráva zasáhla horolezce nejen v České republice. Ve 45 letech zemřel dobrodruh, extrémní lyžař, horolezec a doktor chemie Josef Lukáš. Rodák z Ostravy, kterému se přezdívalo „José“, oslnil svými výkony i upřímným úsměvem. Účastnil se expedice K2, horu v Asii dokonce sjel z výšky 6 200 metrů na lyžích. Osudné se mu však staly zdravotní problémy se slinivkou.

Po desetiletích je tu průlom v léčbě Alzheimerovy choroby. Lék však přináší i rizika

3. prosince 2022 10:39

Po desetiletích neúspěšného hledání efektivního léku, který by pomohl pacientům trpícím Alzheimerovou chorobou, hlásí vědci významný pokrok. V novém vydání prestižního lékařského časopisu New England Journal of Medicine oznámili vyvinutí medikamentu, který postup nemoci zpomaluje. Vedlejší účinky léku však stále nejsou jasné, a proto může jeho užívání představovat zdravotní riziko.