reklama
CNN Prima News zdraví

zdraví

Výpis příspěvků ke štítku „zdraví“

S kolikátou dávkou vakcíny přijde konec? Šéf společnosti Pfizer tvrdí, že zná odpověď

8. prosince 2021 06:33

Povinné očkování si razí cestu Evropou. Od lékařů a učitelů ho budou nově požadovat v Polsku, a to od 1. března. Ovšem nejdál šlo zatím Rakousko. Tam má být od února vakcína povinná pro všechny nad 14 let. A jak dlouho se budou všichni opakovaně očkovat? Šéf farmaceutické společnosti Pfizer tvrdí, že zná odpověď. Bude to zřejmě každý rok.

Riziko úmrtí je i po vyléčení těžkého covidu výrazně vyšší. V ohrožení jsou mladší lidé

2. prosince 2021 23:16

Lidem, kteří měli těžší průběh onemocnění COVID-19, hrozí větší riziko nakažení se dalšími nemocemi či dokonce smrti. Vyplývá to ze studie výzkumníků floridské univerzity. Vědci prověřili zdravotní stav více než 13 tisíc osob. U těch s těžším průběhem bylo vyšší riziko, že do roka od nákazy zemřou. Toto riziko bylo vysoké zejména u mladších pacientů.

Monika snila o vlastní cukrárně, ale našli jí nádory na mozku. Rodina žádá o pomoc

28. listopadu 2021 07:32

Málokoho potká v životě větší smůla než devatenáctiletou Moniku Šmahajavou. Před dvěma a půl lety ji trápily zhoršující se bolesti hlavy, magnetická rezonance přinesla drsnou diagnózu: dva nádory na mozku. Dívka podstoupila sedmihodinovou operaci, která bohužel nevyšla. Od té doby statečně bojuje s návratem do běžného života, i přes intenzivní snahu je však stále ležící, špatně mluví, hýbe se velmi omezeně. Moničina rodina se nevzdává, jen žádá o pomoc.

Soutěžte se Showtimem a Naturevií o poukaz v hodnotě 3000 Kč na produkty Naturevia

22. listopadu 2021 19:54

Kašle a smrká kdekdo. Nachlazení a podzimní virózy se rychle šíří. Je nejvyšší čas pořádně posílit obranyschopnost. Showtime společně s partnerem Naturevia si připravili soutěž. Tři z vás můžou vyhrát poukázku v hodnotě 3 000 Kč na nákup produktů od Naturevia. Například nakopávače imunity, jako jsou ImunoHelp nebo třeba laktobacily a ostropestřec. Stačí nám odpovědět na soutěžní otázku a pak už jen počkat a mít trochu toho štěstíčka!

Poslední rozhovor s Mekym: Uvědomění i slova naděje. Kam se chtěl ještě vrátit?

21. listopadu 2021 12:03

Předčasný odchod zpěváka Mira Žbirky do hudebního nebe zasáhl jeho fanoušky i kolegy. Legendární slovenský hudebník se ve svých 69 letech do důchodu rozhodně nechystal, plánoval projekty i nové album. Ve zřejmě posledním rozhovoru, který poskytl na konci září webu iReport, sdělil, co si uvědomil a kam by se chtěl ještě jednou vrátit.

Třetí dávkou to nekončí. Válek připustil, že se někteří budou muset přeočkovat počtvrté

21. listopadu 2021 09:41

Je možné, že při očkování proti covidu bude pro některé potřeba i čtvrtá dávka vakcíny. V rozhovoru deníku Blesk to připustil kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Zároveň uvedl, že třetí dávkou se postupně budou muset naočkovat zřejmě všichni. Povinné plošné očkování stále odmítá. Podle něj je však možné nařídit vakcinaci některým profesním organizacím nebo komorám, pokud o to budou samy stát.

Beatě dávali rok života, bourala s ní sanita. Bojuje od 15 let, teď přišla další rána

20. listopadu 2021 07:02

Od 15 let Beáta jezdí po lékařích. Důvod zjistila v 9. třídě – má nádor v hlavě. Od roku 2018 podstoupila už pět operací mozku, přičemž po té poslední přišla řada komplikací. Beáta se však nevzdává a žádá o pomoc. Při poslední cestě sanitkou bourali, od té doby má strach a nevěří nikomu jinému než svému otci. Ráda by proto měla auto, které by jí bezpečně dopravilo k lékařům. Nyní navíc čelí další výzvě.

Ostrý spor kvůli covidu: Neočkovaný zdravotník má na rukou krev, vmetl Philipp Maříkové

19. listopadu 2021 20:51

Jsou nová protiepidemická opatření diskriminační? A zapojuje vláda do řešení covidové krize dostatečně praktické lékaře? Na tom se v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS neshodly poslankyně Karla Maříková (SPD) a místopředsedkyně hnutí ANO Jaroslava Pokorná Jermanová. Došlo i na osobní útoky. Třetí host debaty, poslanec a lékař Tom Philipp (KDU-ČSL), v pořadu zase naznačil, že má Maříková vzhledem ke svým názorům na vakcínu na rukou krev.

reklama