CNN Prima News technologie

technologie

Výpis příspěvků ke štítku „technologie“

Revoluční skládací telefony s ohebným displejem. Samsung odhalil prémiové novinky, co umí?

13. srpna 2022 10:05

Další generace špičkových skládacích telefonů s ohebným displejem, prémiové chytré hodinky i sluchátka s aktivním potlačením okolního hluku. Korejská technologická společnost Samsung se na své akci Galaxy Unpacked pochlubila několika novinkami, které potěší nadšence do moderních technologií. Hlavní pozornost si pro sebe urvaly ohebné mobily Galaxy Z Flip4 a Galaxy Z Fold4, pozadu ovšem nezůstala ani nová série hodinek pro sportovce.

Čtyři hacknuté účty za minutu. Češi se neumí bránit před kyberútoky, jaké dělají chyby?

13. srpna 2022 08:52

Češi neumějí chránit své internetové účty a nedodržují základní bezpečnostní pravidla. I to je důvod, proč jsou pro hackery poměrně snadným terčem. Podvody v digitálním prostoru jsou navíc den ode dne zákeřnější, mnohdy se tváří jako služba bankovních institucí nebo zpráva od správců Facebooku či jiných sociálních sítí. Jakých chyb se čeští uživatelé nejčastěji dopouští při ochraně svých internetových účtů a na co si dát největší pozor?

Velké změny v oblíbené chatovací aplikaci. Na co se uživatelé musí připravit?

9. srpna 2022 15:11

Vývojáři sociální sítě a chatovací aplikace WhatsApp pracují na novinkách, které mají zcela změnit způsob používání. Insideři odhalili šest velkých změn, jež mají v dohledné době přijít. Některé z chystaných aktualizací ale oblíbená chatovací aplikace může ještě smazat, a to v případě, že s ní uživatelé budou nespokojení.

Jako vzdálená bouřka. NASA vyvíjí nadzvukový letoun, který má překvapit svou tichostí

4. srpna 2022 06:55

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) pracuje na letadlu, které by dokázalo překonat rychlost zvuku, ale zároveň je dostatečně tiché, aby mohlo létat i v blízkosti obydlených zón. Právě nadměrný hluk je podle NASA důvodem, proč nejsou dosud nadzvukové letouny součástí běžné dopravy. Model X-59 to má změnit.

Obr, který dokáže rozpoutat radioaktivní tsunami. Západ děsí ruská jaderná ponorka

25. července 2022 07:14

Plavidlo, které nahání hrůzu svým ničivým arzenálem. Tak mluví experti o jaderné ponorce Belgorod, kterou si nedávno převzalo ruské námořnictvo. Ačkoliv výrobce tvrdí, že bude sloužit především pro výzkumné účely, odborníci na zbraně mají jiný názor – Belgorod totiž disponuje řadou systémů pro špionážní mise a dokáže nést i jaderné zbraně. Dokáže odpalovat také megatorpéda Poseidon, která jsou schopná spustit „radioaktivní tsunami“.

Huawei Win-Win Innovation Week: Kde budou mobilní sítě za deset let

22. července 2022 09:57

Jakou roli hrají operátoři v digitalizaci naší společnosti, kde budou mobilní sítě za deset let, nebo jak lze pomocí technologií podpořit globální trend udržitelnosti – na Huawei Win-Win Innovation Week do čínského Šen-čenu se tento týden sjeli světoví experti, aby diskutovali aktuální výzvy v sektoru informačních a komunikačních technologií. Společnost Huawei zároveň v průběhu týdne představuje své největší novinky, informuje o pokroku ve výzkumu, vývoji a inovacích v odvětví ICT a navazuje tak na zimní veletrh MWC ve španělské Barceloně.

Jak zprovoznit více různých účtů na jediném mobilu? Otestovali jsme „klonovací“ aplikace

20. července 2022 16:55

Na počítači neexistuje nic jednoduššího než si otevřít anonymní okno prohlížeče a bez omezení se přihlásit na jiné účty na sociálních sítích. V případě mobilních telefonů a tabletů se systémem Android je ale situace o něco složitější. Valná většina aplikací a her totiž nutí uživatele, aby na daném zařízení používal pouze jeden jediný účet – ať už jde o chatovací programy, Facebook nebo Instagram. Co s tím? Pomoci mohou „duální aplikace“.