Tatry

Výpis příspěvků ke štítku „Tatry“

Zázrak v Tatrách: Senior přežil čtyři noci v třeskutém mrazu. Našli ho v bezvědomí a omrzlého

Ve velmi špatném stavu našla horská služba 76letého Slováka, který vyrazil v neděli na horskou túru do Tater. Přestože šlo o zkušeného horolezce, přestal se po třech dnech ozývat. Jeho manželka proto zkontaktovala horskou službu, která okamžitě zahájila pátrání. Seniora našli podchlazeného, měl omrzliny a ztrácel vědomí. Nakonec se mu podařilo přežít ve velmi těžkých podmínkách celkem čtyři noci.

Záchrana Češek v Tatrách. Horolezkyně uvízly mimo značené trasy, zasahovat musel vrtulník

Dvojici českých horolezkyň museli v pátek letecky evakuovat slovenští horští záchranáři poté, co se ženy dostaly do problémů při pohybu mimo značené trasy ve Vysokých Tatrách. Oznámila to Horská záchranná služba (HZS), která se zásahu účastnila. Češky po transportu vrtulníkem skončily v nemocnici, podrobnosti o jejich zdravotním stavu tisková zpráva neuvádí.

Český samuraj Procházka vystoupal na Mont Blanc. Hory zahrnu do přípravy, říká

Matterhorn, Tatry, Mount Charleston… MMA bojovník Jiří Procházka má zkrátka hory rád, před pár dny se vrátil z nejvyšší hory Evropy Mont Blancu. Zatímco při soukromé výpravě na vrchol v americkém Clark County málem umrzl, tentokrát se vydal do výšin s týmem a profesionálním horským vůdcem. I tak to nebylo snadné. „Myslel jsem, že už to bude pohoda. Ale zas taková pohodička to nebyla,“ přiznává český samuraj.

Drama v Tatrách. Manžela slovenské herečky trefil uvolněný kámen, zasahovali záchranáři

Horským záchranářům z Vysokých Tater se v pondělí podařilo vyprostit hned několik lidí. Do akce se totiž vypravili dvakrát. Nejprve pomáhali uvízlým horolezcům ze Slovenska a následně vyrazili na pomoc i českému dobrodruhovi Janu Poláčkovi, který se svou ženou, slovenskou herečkou a moderátorkou Lenkou Poláčkovou, zdolával pohraniční štít Vysokých Tater nesoucí název Volia veža. Poláčka po zásahu padajícího kamene převezli záchranáři do nemocnice s podezřením na zlomená žebra. Informoval o tom slovenský web Topky.sk.

Sněhová kalamita na Slovensku. Skiareály v Tatrách zavřely, na dálnici bouraly desítky aut

Aktualizováno

Sever Slovenska i jih Polska se potýkají s přívaly nového sněhu, situaci komplikuje silný vítr. Ve Vysokých Tatrách zastavila provoz lyžařská střediska v Tatranské Lomnici, ve Starém Smokovci a na Štrbském plesu. Úřady v okrese Žilina vyzvaly lidi, aby zůstali doma a pokud to není nutné, nejezdili o víkendu autem na severní Slovensko. Nepříznivé počasí se očekává i v neděli. Polský Tatranský národní park je kvůli nebezpečí pádu lavin celý uzavřený pro turisty.