CNN Prima News technika

technika

Výpis příspěvků ke štítku „technika“

Mohutný požár v Praseku. Dál hoří hala s tisíci balíků slámy, hasiči nesmí dovnitř

Hasiči stále zasahují u rozsáhlého požáru skladovací haly v zemědělském objektu v Praseku na Královéhradecku. Oheň kromě objektu zasáhl kolem 3 500 balíků uskladněné slámy a ohrožoval i zhruba 80 býků ustájených v druhé části objektu. Zvířata se naštěstí podařilo včas vyvést ven, stejně jako i vyjet s uskladněnou zemědělskou technikou. Škoda se odhaduje na miliony.

Bartošův resort zažalují dva kraje. Kvůli Agrofertu nedostaly peníze za traktory pro školy

Žalobou hodlají reagovat představitelé Moravskoslezského a Středočeského kraje na kroky ministerstva pro místní rozvoj, kterému šéfuje Ivan Bartoš (Piráti). Nesouhlasí s tím, že resort odmítl proplatit dotace pro odborné školy. Za vším stojí dodávka dvou traktorů a nakladače vyrobených dceřinou společností holdingu Agrofert, která byla realizována v době, kdy byl premiérem Andrej Babiš (ANO). Úředníci jsou proto přesvědčeni, že došlo k porušení zákona o střetu zájmů, kraje však takové tvrzení odmítají, informuje web iRozhlas.

Úspěšný útok Ukrajinců. Rusové přišli o vrtulníky a další speciální vybavení, hlásí armáda

Ukrajinské síly podnikly v noci na úterý útok na letiště v okupovaném Berďansku a Luhansku. Rusům měly zničit devět vrtulníků různých typů, blíže neupřesněnou speciální techniku a odpalovací zařízení protivzdušné obrany, poškodily vzletové a přistávací dráhy a vyhodily do povětří sklady munice, píší ukrajinská média s odvoláním na komuniké speciálních sil.

Chcete mít kino ve svém obýváku? Žádný problém s projektorem XGIMI HORIZON Ultra

Nenápadná „elektronika v retro designu“, která přemění obývák v domácí kino. Tak by se dal popsat nový projektor HORIZON Ultra od čínského výrobce XGIMI. Ten překvapí nejen kvalitou obrazu, ale také svými funkcemi. Šikovné zařízení se systémem Android TV totiž spojuje výhody LED i laserových projektorů a zároveň eliminuje jejich hlavní nedostatky. Díky tomu si mohou milovníci filmů užít 4K obraz s jasnou kresbou laseru a plnou barevnou škálou, jakou nabízejí nejlepší LED projektory. Pozadu nezůstává ani zvuková výbava, bohatá konektivita či herní režim.

V Mošnově začaly dny NATO. Představí unikátní stíhačky F-35 i z Ukrajiny proslulý HIMARS

Na letišti v Mošnově odstartovaly dny NATO. Asi největším lákadlem na přehlídce techniky je pětice stíhacích letounů F-35 Lightning II, které se v tomto počtu ve střední a východní Evropě doposud neobjevily. Jeden z nich je navíc nejvzácnější verzí stroje, určenou ke službě na letadlových lodích. Návštěvníci si mimo jiné mohou prohlédnout i salvový raketomet HIMARS, který dramaticky pomohl Ukrajincům v boji proti ruským okupantům.

Řecko stále sužují lesní požáry. Česko mu pošle na pomoc vrtulník, techniku a 70 hasičů

Aktualizováno

Pozemní tým českých hasičů vyrazí do Řecka na pomoc s likvidací požárů v úterý hodinu po poledni z Podivína na Břeclavsku. Posléze odletí i odřad pro letecké hašení s vrtulníkem Black Hawk, zamíří na letiště Tatoi severně od Atén. Pozemní odřad, který čítá 64 lidí a 33 kusů zásahové a další techniky, by měl do Řecka dorazit ve středu večer. Místo působení bude ještě upřesněno, potvrdila mluvčí hasičů Martina Götzová. Požáry sužují Řecko celé léto, nový požár se v noci z neděle na pondělí rozhořel v oblasti Bojótie západně od Atén, Řekové požádali v pondělí odpoledne o pomoc.

OBRAZEM: Robotický pomocník i historické kousky. Hasiči ukázali, čím vším krotí plameny

Unikátní robotický bojovník s plameny, těžká hasicí technika i vrtulníky. Během Pyrocaru v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku se hasiči pochlubili svými pomocníky, kteří jim pomáhají zkrotit plameny. Ukázali zásahové obleky vybavené elektronikou nebo systémy ochrany proti povodním. Veletrh hasičské a záchranářské techniky je součástí setkání hasičů a jejich techniky z Česka, které se koná od pátku na tamním letišti. Pořadatelem je Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem ČR, armádou a dalšími partnery.