CNN Prima News technika

technika

Výpis příspěvků ke štítku „technika“

Zvířatům na bohnické farmě jde o život. Při rozsáhlém požáru shořelo krmení na zimu

20. listopadu 2022 14:58

Dříve „obyčejný“ velkostatek se po dekádách proměnil v nedílnou součást Psychiatrické nemocnice Bohnice. Řady let sloužil jako bohnická farma, na níž docházely celé generace, vše ale změnil požár, k němuž došlo 9. listopadu. Budova shořela a je nenávratně zničená. Za své vzalo také krmení pro zvířata na zimu a technika. Škoda přesahuje dvě miliardy korun. Instituce nyní prosí o pomoc, zvířatům jde o přežití.

Správná péče zajistí zdravé zuby i zářivý úsměv, zvládněte ji sami v koupelně

10. listopadu 2022 07:03

Vypadat zdravě a trendy je nezbytnost úspěšných lidí. Kdo chce působit tím nejlepším dojmem ví, že investovat do sebe a do svého zdraví, se zkrátka vyplácí. Kromě upravených vlasů, nehtů a slušivého oblečení by se ale měla stát standardem také zubní hygiena. Kromě toho že pomůže vykouzlit na tváři člověka zářivý úsměv, pomáhá zubům udržet se ve skvělé kondici a oddálit zdravotní potíže, jakkoli k nim mají třeba dědičné sklony.

Netrefíme se ani do cíle. Rus na uniklé nahrávce popsal, jak kolegové střílí do vlastních řad

16. října 2022 17:25

O zhoršující se morálce nebo špatných bojových schopnostech ruské armády hovořila už řada odborníků. Jejich slova ovšem potvrzují také uniklé nahrávky rozhovorů mezi ruskými vojáky, které zachycují a zveřejňují ukrajinské úřady. Jednu z nich v nedávné době opublikovalo Hlavní ředitelství zpravodajských služeb Ministerstva obrany Ukrajiny. Na uniklé nahrávce si ruský voják stěžuje na ukrajinské ozbrojené síly, které si podle jeho slov vedou až příliš dobře.

Hrůza v Lymanu. Našli pohřebiště s 200 těly, potvrdil gubernátor

7. října 2022 06:33

Americké úřady na Ostrově svatého Vavřince, který leží u Aljašky, tento týden zadržely dva Rusy, kteří připluli v malé loďce zřejmě z Čukotky přes Beringovo moře. Muži uvedli, že uprchli před povinnou vojenskou službou. Mezitím se ruští vojáci snaží dobýt ukrajinská území. Zejména na jihu však slaví úspěch zejména Ukrajinci. Daří se jim i v Chersonské oblasti, v regionu od prchajících okupantů získali stovky kusů ruské obrněné techniky.

PŘEHLEDNĚ: Rusy čeká mobilizace. Jak by vypadala u nás a kdo by šel bránit zemi jako první?

22. září 2022 05:33

Ruský prezident Vladimir Putin ve středu vyhlásil ve své zemi částečnou mobilizaci. Do války tak bude muset odejít 300 tisíc rezervistů. Jak mobilizace a branný zákon fungují v České republice? CNN Prima NEWS přináší podrobný přehled o tom, kdo by byl do boje povolán jako první a kdy by museli jít bránit zemi i obyčejní civilisté.

Mobilizace je zlomový bod. Rusové budou mít převahu, varuje generál Šedivý

21. září 2022 11:35

Vyhlášení částečné mobilizace v Rusku je zlomový bod, domnívá se bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý. Podle něj Putin na Ukrajinu pošle vojáky základní služby, kterých je každoročně povoláváno asi 300 tisíc a kteří prochází dvanáctiměsíčním výcvikem. Ruské vedení si bude moct vybrat ročníky a odbornosti, které potřebuje. Mohou být mezi nimi třeba ženisté, spojaři, letečtí technici nebo i piloti.

Z ruských obrněnců je šrot, slaví Ukrajinci. Video ukazuje útok dronů na ukrytou techniku

17. září 2022 12:54

Ukrajinská protiofenziva v poslední době slaví úspěch zejména v Charkovské oblasti. Obránci se však činí i na jihu v Chersonské oblasti. Při leteckém průzkumu stíhači Bezpečnostní služby Ukrajiny nalezli schovanou ruskou techniku. Okupanty pak nezachránily ani stromy či zákopy, obrněný transportér a výsadkové vozidlo proměnily ve šrot nálože vypuštěné z dronu.

CNN: Car je nahý. Ruská armáda není druhá nejsilnější, vojáci opouštějí stíhačky i tanky

15. září 2022 05:39

Současný ústup ruských vojsk, který vyvolala ukrajinská protiofenzíva na jihu a severovýchodě země, obnažuje podle americké CNN skutečný stav ruské armády. Vojsko Moskvy dlouhé roky halil opar určité mytické velikosti a důstojnosti, ten je ale podle americké stanice pryč. Ruští vojáci teď při útěku ze svých pozic přenechávají Ukrajincům stovky letadel, tanků a armádních vozidel.

Rusové ostřelují okolí Záporožské elektrárny, Ukrajinci útočí v Melitopolu

28. srpna 2022 07:26

Rusko pokračuje v ostřelování ukrajinských vojáků, ale i civilistů ve městech. Uvádí to ukrajinský generální štáb s tím, že útok hrozí i z území Běloruska, kde mají mít Rusové část své techniky. Ukrajinské velení však hlásí odražení ruských útoků na třech místech na východě země. Rusko zřejmě přesouvá k hranicím s Ukrajinou takzvaný třetí armádní sbor, který nedávno vytvořilo ve snaze posílit řady vojáků bojujících na Ukrajině. Ukrajinci v neděli poničili ruskou základnu v Melitopolu a zároveň obviňují Rusy, že ostřelují města v okolí Záporožské jaderné elektrárny.