CNN Prima News televizní debata

televizní debata

Výpis příspěvků ke štítku „televizní debata“

Kocába chápu, ale podporují mě i bývalí disidenti. Nejsem pro ně bezcharakterní, říká Pavel

25. ledna 2023 23:15

Ke své komunistické minulosti se stavím jasně, nic neskrývám ani nezlehčuji. Podpořila mě řada bývalých disidentů, prohlásil prezidentský kandidát a generál ve výslužbě Petr Pavel v Superduelu: Bitva o Hrad. Ve vysílání CNN Prima NEWS reagoval rovněž na slova hudebníka Michaela Kocába, který vzkázal, že nebude volit ani Pavla, ani jeho protikandidáta Andreje Babiše (ANO) kvůli jejich komunistické minulosti. Bývalý náčelník generálního štábu zopakoval, že své členství v KSČ a nástup do zpravodajského kurzu považuje za chybu.

Zrádce, pustil se Síkela do Babiše. Nemůže být náš prezident, přitvrdil primátor za ANO

23. ledna 2023 12:34

Andrej Babiš (ANO) je nejen lhář, ale i zrádce. Toto ostré vyjádření napsal o expremiérovi ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Reagoval na Babišův výrok, že by nedostál závazku vůči NATO a neposlal vojenskou pomoc, pokud by někdo zaútočil na Polsko nebo pobaltské státy. Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) označil Babiše za bezpečnostní riziko, který by „zradil spojence“. Kritika zazněla i zevnitř opozičního hnutí – ostravský primátor Tomáš Macura (ANO) napsal, že „Andrej Babiš nemůže být prezident“.

Experti ke kampani: Flanelová revoluce. Pavel je ale suchý a Babiš stojí na slabých nohách

20. ledna 2023 06:15

Pavlova pozice před druhým kolem je zřejmě stále silnější než jeho protikandidáta Andreje Babiše. Shodli se na tom experti ve vysílání 360° na CNN Prima NEWS. Oba kandidáti si podle politického marketéra Oty Klempíře raději drží distanc. Sází na své silné stránky, doplnil ho politolog Lukáš Jelínek. Podle analytika STEM průzkumy zatím vychází ve prospěch Petra Pavla.

Z trojboje se stává dvojboj. Kampaň před volbami v Německu přitvrzuje a vrcholí

13. září 2021 11:47

Předvolební kampaň v Německu přitvrzuje. Potvrzuje to i druhá televizní debata trojice hlavních kandidátů na kancléřské místo, které po 15 letech uvolní Angela Merkelová. Největší šanci na vítězství ve volbách do Spolkového sněmu mají sociální demokraté pod vedením Olafa Scholze, křesťanští demokraté Armina Lascheta a Zelení se šéfkou Annalenou Baerbockovou.

Pence překvapil, ale Harrisová ho přetlačila, hodnotí média viceprezidentskou debatu

8. října 2020 11:40

V noci na čtvrtek se v USA konala viceprezidentská debata, kde vystoupili Mike Pence a Kamala Harrisová. Ačkoli na rozdíl od první prezidentské debaty bylo klání mnohem věcnější a umírněnější, ani tentokrát nechyběly vyhrocené momenty. Podle průzkumů si u diváků větší sympatie vysloužila Harrisová, ani Pence ale podle veřejnosti nepředvedl špatný výkon.

Viceprezidentská debata: Méně křiku a urážek. Došlo na vakcíny, protesty i daně

8. října 2020 05:54

Experti před viceprezidentskou televizní debatou předpovídali, že bude klidnější, věcnější a zajímavější než výměna názorů mezi prezidentskými kandidáty, která proběhla minulý týden. To se splnilo do puntíku. Místo skákání si do řeči předvedli Mike Pence a Kamala Harrisová Američanům kultivovanou debatu, v níž však rozhodně nechyběly ani vypjaté a emotivní momenty. Kandidáti na viceprezidentskou funkci mluvili o mnoha tématech – například o pandemii koronaviru, vakcínách, protestech a policejním násilí, ekonomice, ekologii, zahraniční politice nebo férovosti voleb.

Viceprezidentská debata by tentokrát v USA výjimečně mohla zamíchat kartami

7. října 2020 22:32

V americkém Salt Lake City je v noci ze středy na čtvrtek v plánu debata kandidátů na viceprezidenta. Utkají se spolu nynější druhý muž USA republikán Mike Pence a demokratka Kamala Harrisová. Kdo je favoritem debaty? O čem spolu budou mluvit? A jakou strategii zvolí, aby porazili svého oponenta? V pořadu 360° o tom hovořila reportérka CNN Camila Bernal.

To nejzajímavější z viceprezidentské debaty Pence a Harrisové: sledovali jsme ON-LINE

7. října 2020 15:21
Aktualizováno

Ve viceprezidentské debatě se střetli Mike Pence, pobočník prezidenta Donalda Trumpa, a Kamala Harrisová, pravá ruka Joea Bidena. Vzhledem k tomu, že Trumpa nadále sužuje koronavirové onemocnění, je možné, že viceprezidentská debata bude úplně posledním televizním vystoupením nominantů před začátkem voleb. Rétorické kolbiště se otevřelo ve čtvrtek ve tři ráno českého času debatou vás prováděla i on-line reportáž CNN Prima NEWS.

Biden zvyšuje náskok nad Trumpem, ukázaly průzkumy po první televizní debatě

5. října 2020 11:26

Demokratický uchazeč o Bílý dům Joe Biden podle dvou nových průzkumů provedených po první prezidentské televizní debatě zvyšuje celostátní náskok nad svým sokem a úřadujícím prezidentem Donaldem Trumpem. Podle šetření společnosti Ipsos zveřejněném agenturou Reuters vede demokrat o deset procentních bodů, průzkum deníku The Wall Street Journal (WSJ) a televize NBC poukazuje dokonce na čtrnáctibodový náskok, což je nejvíce od začátku letošního roku.