teplo

Výpis příspěvků ke štítku „teplo“

Prasklé potrubí a výpadek na celé hodiny. Tisíce pražských domácností byly bez tepla

24. listopadu 2022 07:48

Noční havárie teplovodu ve čtvrtek na několik hodin přerušila dodávky tepla zhruba do 20 000 domácností v jihovýchodní části Prahy. Důvodem byla závada na potrubí. Část odběratelů byla díky záložním zdrojům připojena k teplu už ráno, další části města postupně během dne. Nejdéle, asi do 18:00, čekali na obnovení dodávek lidé ve Vršovicích, uvedl mluvčí společnosti Pražská teplárenská Marek Pšeničný.

Česká rajčata do 24h od sklizně v prodejnách Kaufland

22. listopadu 2022 16:59

Nejchutnější rajčata jsou ta čerstvě sklizená. A právě taková už přes dva roky na pulty Kauflandu posílá pěstitel Lukáš Rázl pod značkou Naše rajče. „Je skvělé, že Kaufland spolupracuje s lokálními dodavateli, kteří produkují poctivou českou zeleninu. Díky tomu mohou mít zákazníci dnes utržené rajče v obchodě do 24 hodin,“ uvedl Rázl, jehož dva skleníky v Tušimicích u Kadaně zajišťují úrodu nepřetržitě. Navíc jsou ekologické, protože využívají odpadové teplo, dešťovou vodu a přírodní opylování rostlin.

Na túrách nebo na chatě, buďte trendy a přitom v teple a v pohodlí i na podzim

20. listopadu 2022 12:08

Pěší turistika na podzim. To je na jedné straně romantika, pozorovat jak mlžný opar stoupá nad lesy v horách a užívat si ničím nerušené ticho v přírodě, která se právě uložila ke spánku. Na straně druhé je všudypřítomné chladno, vlhko a lezavo. Dobrou zprávou je, že se správným vybavením si i v chladnější polovině roku si při výletech a túrách můžete užívat jen pozitiva. Základem je pohodlné a funkční oblečení, třeba značky Husky. Teď aktuálně se slevou 25 %.

Ani život bez pitné vody či tepla Ukrajince nezlomí. Ze země utíkat nechtějí, uvedl reportér

16. listopadu 2022 10:09

Po úterním ruském masivním útoku jsou některé části Ukrajiny nadále bez elektřiny, tepla či mobilního signálu. Přímo v ukrajinském Mykolajivu aktuální situaci v zemi sleduje reportér CNN Prima NEWS Patrik Kaizr, který zdůrazňuje, že se Ukrajinci ostřelováním nenechají zastrašit. Sdělili mu, že už nechtějí utíkat ze svých domovů.

Energetický trh s prudkými výkyvy zasáhl i centrální vytápění v bytových domech. Co s tím? Hledejte alternativy

14. listopadu 2022 08:59

Překotný vývoj na trhu s energiemi a surovinami, strmý růst cen energií – to jsou faktory, které dodnes ovlivňují život téměř každého v Česku. A dlouho tomu nebude jinak. Ceny už se dle odborníků nikdy nevrátí na původní hodnoty. Týká se to i bytových domů napojených na centrální zdroje vytápění. Jak se nastalé situaci bránit?

Šetřit na topení ano, ale ne za cenu vlastního zdraví. Experti radí, na co si dát pozor

14. listopadu 2022 05:06

Snížení výdajů za energie je s blížící se zimou jeden ze zásadních problémů, které řeší řada českých domácností. Právě vytápění na nižší teploty může ušetřit nemalé peníze z rodinných rozpočtů. Jenže lidé by neměli zapomínat na případná zdravotní rizika, která s takzvaným „studeným odchovem“ mohou souviset.

Nižší účty za teplo? Cestou je soběstačnost a bateriová úložiště, radí expert

11. listopadu 2022 06:34

Česká republika patří k nejohroženějším zemím v Evropě, co se týče nedostatku plynu. Pro Mladou frontu to uvedl šéf Pražské plynárenské Martin Pacovský. V budoucnu prý mohou být chybějící dodávky plynu v příštích dvou nebo třech letech problémem také na Slovensku nebo v Rakousku. Navzdory faktu, že vlády napříč Evropskou unií se snaží do zmírnění dopadů zdražování energií investovat miliardy eur, domácnosti za energie v současné době platí rekordní sumy. Maloobchodní cena za kilowatt hodinu je oproti loňskému roku dvakrát tak vysoká. Aktuálně dosahuje čtyř korun a čtyřiceti haléřů. Jak se nárůst cen energií podepíše na našich účtech za teplo?

Lidé v Rokytnici byli bez tepla čtyři dny. Stali se rukojmími ve sporu města s dodavatelem

8. listopadu 2022 23:15

Stovky lidí v Rokytnici v Orlických horách spolu s domem sociální péče a základní školou byly od soboty bez tepla a teplé vody. Radnice a dodavatelská firma, která provozuje tamní kotelny, se nemohly dohodnout na ceně za palivo. Město v říjnu firmě vypovědělo smlouvu a ta zareagovala tím, že přestala v kotelnách topit. V úterý večer se ale obě strany dohodly na obnovení dodávek.