CNN Prima News Thomayerova nemocnice

Thomayerova nemocnice

Výpis příspěvků ke štítku „Thomayerova nemocnice“

Nová verze vakcíny proti covidu není pro všechny. Prymula před ní varuje neočkované

Upravené vakcíny proti covidu jsou v Česku. Jako první s nimi začala očkovat Thomayerova nemocnice v Praze. K dispozici má 2 800 dávek. Vakcíny od firmy Pfizer cílí na omikronové mutace. Právě ty v evropských zemích převládají. Podle epidemiologa Romana Prymuly ale nejsou příliš vhodné pro lidi, kteří jsou zatím zcela neočkovaní. Ti by měli zvolit nejprve původní vakcínu.

Násilník využil chemoterapii k útěku z vězení. Dopadnout v autobuse ho pomohli cestující

K útěku ho hnala vůle nezemřít ve vězení. Takovou obhajobou se snažil zmírnit trest pro Jana Nováka jeho advokát. Brutální násilník před více než sedmi lety převezl policisty přímo v onkologické ambulanci nemocnice v pražské Krči. Na jeho útěk, který skončil díky cestujícím v linkovém autobuse, upozorňuje pravidelný seriál Zvlášť závažné zločiny.

Zkrácená karanténa je riziko. Do oběhu můžeme vrátit spoustu infekčních, varuje biochemik

Zkrácená karanténa, kterou vláda zavedla v reakci na rychlé šíření omikronu, je velké riziko. Kratší doba infekčnosti této varianty přitom není dostatečně podložená daty. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl biochemik Jan Trnka. Zpět mezi zdravé lidi se tak může vrátit velké množství těch, kteří virus budou i po karanténě přenášet. Po pozitivním testu nově lidé musí pouze do pětidenní izolace, pokud nemají příznaky nemoci.