CNN Prima News Thomayerova nemocnice

Thomayerova nemocnice

Výpis příspěvků ke štítku „Thomayerova nemocnice“

Nová verze vakcíny proti covidu není pro všechny. Prymula před ní varuje neočkované

9. září 2022 17:03

Upravené vakcíny proti covidu jsou v Česku. Jako první s nimi začala očkovat Thomayerova nemocnice v Praze. K dispozici má 2 800 dávek. Vakcíny od firmy Pfizer cílí na omikronové mutace. Právě ty v evropských zemích převládají. Podle epidemiologa Romana Prymuly ale nejsou příliš vhodné pro lidi, kteří jsou zatím zcela neočkovaní. Ti by měli zvolit nejprve původní vakcínu.

Násilník využil chemoterapii k útěku z vězení. Dopadnout v autobuse ho pomohli cestující

9. srpna 2022 09:33

K útěku ho hnala vůle nezemřít ve vězení. Takovou obhajobou se snažil zmírnit trest pro Jana Nováka jeho advokát. Brutální násilník před více než sedmi lety převezl policisty přímo v onkologické ambulanci nemocnice v pražské Krči. Na jeho útěk, který skončil díky cestujícím v linkovém autobuse, upozorňuje pravidelný seriál Zvlášť závažné zločiny.

Zkrácená karanténa je riziko. Do oběhu můžeme vrátit spoustu infekčních, varuje biochemik

15. ledna 2022 08:02

Zkrácená karanténa, kterou vláda zavedla v reakci na rychlé šíření omikronu, je velké riziko. Kratší doba infekčnosti této varianty přitom není dostatečně podložená daty. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl biochemik Jan Trnka. Zpět mezi zdravé lidi se tak může vrátit velké množství těch, kteří virus budou i po karanténě přenášet. Po pozitivním testu nově lidé musí pouze do pětidenní izolace, pokud nemají příznaky nemoci.

V Praze začalo očkování menších dětí. První praktici dostanou vakcíny ve čtvrtek

15. prosince 2021 10:06

Zdravotníci v pražské Fakultní Thomayerově nemocnici začali ve středu ráno očkovat proti covidu děti ve věku od pěti do 11 let. Na první den jich rodiče registrovali desítky, řekl mluvčí nemocnice Petr Sulek. Očkovací látky určené dětem, které mají proti běžné vakcíně asi třetinovou sílu, dostala nemocnice v úterý. Další nemocnice zahájí očkování ve čtvrtek, kdy vakcínu distributor začne rozvážet také do ordinací praktických lékařů a dalších očkovacích center.