reklama
CNN Prima News TikTok

TikTok

Výpis příspěvků ke štítku „TikTok“

Už žádné umělé svaly a božská tvář? Norsko nařídilo influencerům přiznat filtry a retuše

S velmi nezvyklým krokem přišla vláda v Norsku. Ta totiž schválila zákon, podle kterého musí tamní influenceři a internetové celebrity přiznávat, zda ve svých příspěvcích použili filtry či retuše. Chce tak zabránit tomu, aby lidé, kteří influencery sledují, neměli zkreslené představy o tom, jak má „ideální“ lidské tělo vypadat. Část internetových celebrit se kupodivu za zákon staví a je podle nich potřeba.

Banán lze oloupat rukou. Tiktoker zesměšňuje složité „vychytávky“ mladých influencerů

V březnu 2020 přišel 21letý dělník z Itálie o práci v továrně. Místo toho, aby si začal hledat novou, začal se věnovat TikToku. Na této sociální síti tak už více než rok Khabane Lame sdílí videa, kde zesměšňuje složité „vychytávky“ věcmi, které jsou logické nebo dávno vymyšlené. Během jednoho roku se stal tvůrcem obsahu na TikToku s nejrychleji stoupající popularitou. V současnosti ho sleduje přes 84 milionů lidí.

Popáleniny místo lajků. Kvůli nebezpečné výzvě na TikToku skončila dívka v nemocnici

Sociální sítí TikTok se šíří nebezpečná výzva. Její uživatelé se předhání v tom, kdo vytvoří originálnější video, ve kterém na zrcadle zapálí nakreslený obrazec. O natočení podobného videa se pokoušela i třináctiletá Destini v americkém státě Oregonu. Experiment se ale nepovedl a dívka skončila s vážnými popáleninami na jednotce intenzivní péče, informují americká média s odkazem na televizi KPTV.

Lékař ze Slaného natočil vlastní očkovací kampaň. Zapojily se známé osobnosti

Už ho nebavilo koukat se na lidi, kteří odmítají očkování. Lékař z nemocnice ve Slaném Matěj Falc se proto rozhodl natočit vlastní očkovací kampaň, kterou pojmenoval #opětspolu. Mimo jiné chce připomenout situaci v Česku z loňského března, kdy většina národa začala šít roušky. Videa mají sloužit také jako boj s dezinformacemi kolujícími nejen po internetu.

Hvězda internetu náhle zemřela. Chtěla bych odejít místo tebe, říká matka v slzách

O smrti 18leté hvězdy TikToku Dazhariy Quint Noyesové, známé též jako bxbygirldee, informovali její rodiče. Otec pak na sociálních sítích zveřejnil výběr společných fotografií. „Chci poděkovat všem za lásku a podporu. Dazharia nás 8. února předčasně opustila. Byla povolána, aby se připojila k andělům,“ napsal zdrcený otec Joseph Santiago na webu GoFundMe.

reklama