CNN Prima News TikTok

TikTok

Výpis příspěvků ke štítku „TikTok“

Stačí otevřít zprávu a přijdete o účet. Zákeřný útok na TikToku zaskočil CNN i Paris Hilton

Stačí pouhé otevření zprávy na TikToku, která spustí škodlivý kód, a už můžete přijít o svůj účet. Nová taktika kyberzločinců dělá vrásky na čele nejen expertům na internetovou bezpečnost, ale i velkým značkám, které na platformě působí. O svůj účet na čínské sociální síti s krátkými videi přišla například herečka a prominentka Paris Hiltonová, japonská technologická společnost Sony či americká stanice CNN. Jak zabezpečit svůj účet před krádeží?

Schillerka tančí na TikToku, TOP 09 má pikniky. Jak strany loví půl milionu mladých voličů?

Pět set tisíc hlasů – to není málo. K červnovým eurovolbám letos může jít až půl milionu prvovoličů. Strany si to moc dobře uvědomují a snaží se mladé oslovit různými způsoby. Hnutí ANO například vsadilo na exministryni Alenu Schillerovou a její tanec na TikToku, TOP 09 pořádá pikniky, Piráti zdůrazňují program pro mladé.

Měla jít do vězení, teď „neslušnou“ influencerku v Iráku zavraždili. Útočníka zachytily kamery

Neznámý útočník zastřelil v pátek v iráckém Bagdádu populární influencerku Om Fahadovou. Záběry z útoku se šíří po sociálních sítích. Irácké ministerstvo vnitra uvedlo, že zřídilo specializovaný tým, který má okolnosti útoku vyšetřit. Informují o tom weby BBC a Daily Mail. Fahadovou sledovaly na sociální síti TikTok desetitisíce lidí.

Influencerka Eva se měla oběsit, tělo našel kamarád. Sebevraždu dříve spáchal i její otec

Newyorská influencerka Eva Evansová si pravděpodobně sáhla na život sama. O jejím úmrtí informovala sestra Lila Joy v neděli. Tělo devětadvacetileté ženy měl podle informací webu TMZ objevit její kamarád. Když dorazil do bytu Evansové, nalezl ji oběšenou. V rodině Evansových by se nejednalo o první sebevraždu, na život si před šesti lety sáhl i otec mladé influencerky.

TikTok se ohradil proti hrozbě zákazu. Pošlapete svobodu slova 170 milionů Američanů, tvrdí

Sociální síť TikTok se v neděli opět ohradila proti svému potenciálnímu zákazu ve Spojených státech. Ten by podle ní narušil právo na svobodu slova až 170 milionům Američanů, kteří síť používají. Sněmovna reprezentantů USA v sobotu kvůli obavám z úniku dat Američanů do rukou Komunistické strany Číny přijala zákon, jenž by k zákazu vést mohl. TikTok vlastní firma ByteDance se sídlem v Číně, ačkoliv data uživatelů byla podle šéfa sítě Shou Zi Chewa vždy uložena ve Spojených státech nebo Singapuru.