CNN Prima News TikTok

TikTok

Výpis příspěvků ke štítku „TikTok“

Místo lásky našla smrt. Mladý medik vykuchal přítelkyni, hororové video dal na sociální sítě

28. listopadu 2022 07:32

Hrozivý a krvavý případ aktuálně řeší kriminalisté v jihoamerickém Peru. Student medicíny zde totiž podle všeho zavraždil svoji mexickou přítelkyni, kterou navíc následně doslova vykuchal a její tělo rozřezal. Je možné, že ženiny orgány prodal na černém trhu. Pitvu si měl navíc nahrávat a videa sdílel na sociální síti TikTok. Informují o tom zahraniční média.

Letuška hvězdou sociálních sítí. Zveřejňuje triky, jak cestovat levněji, a fanoušci šílí

27. listopadu 2022 09:33

Půvabná letuška Cierra Mistová z amerického Utahu je hvězdou sociálních sítí. Členka palubního personálu na internetu sdílí tipy a poznatky, které ve své profesi nasbírala. V současnosti se může pyšnit třemi miliony sledujících na platformě Tik Tok. Důvod? Na profilu prozrazuje, jak cestovat levněji nebo získat první třídu v letadle zcela zdarma.

Příznaky smrti nejsou bolestivé. Sestra z hospice řekla, jaká bývají poslední slova pacientů

19. listopadu 2022 06:29

Téma smrti a umírání je pro mnohé tabu. To se ovšem snaží změnit zdravotní sestra Julie McFaddenová, která pracuje v kalifornském hospici. Na sociálních sítích se snaží lidem sdělit, že se smrti nemusí bát. Dělí se o své profesní zážitky a sledujícím například vypráví, co pacienti zažívají a říkají před svým skonem.

Politiky detailně informuje o své menstruaci. Žena svérázně protestuje proti zákazu potratů

9. listopadu 2022 00:53

Republikáni v Americe chtějí omezit právo na potrat. Mnohým lidem se to ale nelíbí, a tak se rozhodli bojovat po svém. Například bývalá kandidátka do Kongresu Dara Fayeová republikánům volá a informuje je o své menstruaci a gynekologických obtížích. Vysvětluje, že když politici hodlají zasahovat do života žen, budou mít jistě potřebné lékařské vzdělání.

Facebook a TikTok nebrání šíření dezinformací, ukázal americký experiment. Jiná síť uspěla

24. října 2022 12:05

Sociální sítě Facebook a Titok opakovaně neblokovaly reklamy s očividnými dezinformacemi o americkém volebním systému a volbách. Uvádí to nová zpráva organizace Global Witness a skupiny C4D z Newyorské univerzity. V rámci pokusu se američtí výzkumníci vydávali za běžné zadavatele reklamy a od Facebooku, TikToku a YouTube si chtěli zakoupit inzerci svých příspěvků. Reklamy měly být cíleny na území takzvaných swing states, tedy států, ve kterých mají obě americké dominantní strany, tedy demokraté a republikáni, vyrovnanou podporu.

Vaše osobní data jsou pro firmy zlatý důl. Lidé často netuší, co všechno o nich vědí

20. října 2022 11:06

Osobní údaje uživatelů na sociálních sítích jsou zlatým dolem a zásadní obchodní komoditou. Například Facebook či Instagram zaznamenávají nemalé množství informací, co dělají lidé na jejich platformě, od historie vyhledávání po prohlížené položky v bazaru. Důvod je jediný – o tyto údaje mají zájem obchody i agentury, které pak mohou lépe zacílit své reklamy. Data o tom, co dělají lidé na internetu, jsou zkrátka obřím miliardovým byznysem.

Sociální síť s neupravenými fotkami dobývá Česko. Na BeReal je Nerudová a nechtěně i Babiš

11. října 2022 09:41

Mladší generace v Česku ji zná už delší dobu, nyní ji začínají objevovat i starší. Sociální síť BeReal uživatele „nutí“ jednou denně zveřejnit vlastní fotografii, a to bez filtrů a zkrášlování. Jaké silné a slabé stránky aplikace má, proč ji využívá prezidentská kandidátka Danuše Nerudová a jak se součástí sítě stal i šéf hnutí ANO Andrej Babiš?

Chtěl splnit virální výzvu na TikToku, udusil se. Památku 14letého chlapce uctí fotbalisté

2. září 2022 11:51

Čtrnáctiletý Leon Brown zemřel poté, co se účastnil virální výzvy na sociální síti TikTok. Výzvu se pokoušel splnit společně se svými kamarády. Fanoušci fotbalového klubu Celtic FC se chlapcovu památku chystají uctít minutovým potleskem během sobotního derby. TikTok se podobným incidentům pokouší zabránit a podle mluvčího jsou videa s násilným obsahem odstraňována.