reklama

Přinášíme tip na výlet: Vydejte se prozkoumat přírodní krásy i historii Vysočiny

Letním dovoleným v zahraničí pomalu odzvonilo, nyní je čas na podzimní poznávání krásných míst u nás. Vysočina, region ležící na pomezí Čech a Moravy, v samém středu České republiky, si návštěvníky získává městy s bohatou historií, čistou a nedotčenou přírodou v přírodních rezervacích a také bohatým kulturním vyžitím. Kraj Vysočina je tedy, i díky skvělé dopravní dostupnosti dálnice D1, dokonalým místem pro váš další víkendový výlet.

reklama

Návrat do historie v Telči

Vydejte se do oblíbeného města českých umělců, které je již od roku 1992 zapsáno v Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Kromě překrásného renesančního zámku s proslulým Rytířským a Zlatým sálem můžete navštívit i Telčský dům, oblíbené místo rodin s dětmi, kde se vrátíte do historie.

Zábava i kultura v Jihlavě

Hlavní město Vysočiny, Jihlava, toho může nabídnout opravdu mnoho. A na své si zde přijde každý. Pokud se do Jihlavy vydáte poslední týden v říjnu, můžete kromě oblíbené Zoo Jihlava a Aquaparku Vodní Ráj zažít i atmosféru jedinečného Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů, který se zde každoročně koná.

Židovské město v Třebíči

Město s velmi bohatou historií, kterou není na škodu si připomínat. V Třebíči se můžete vrátit zpět v čase a projít se židovskou čtvrtí, jejíž součástí je expozice Antonína Kaliny, zachránce židovských dětí z koncentračního tábora, Zadní synagoga s Domem Seligmanna Bauera a židovský hřbitov.

Tajemné poutní místo ve Žďáře nad Sázavou –⁠ Zelená hora

Další národní kulturní památkou zapsanou na Seznamu světového dědictví UNESCO je poutní kostel sv. Jana Nepomuckého ve Žďáře nad Sázavou. Vystavěn byl v 18. století a patří mezi vrcholná díla barokní gotiky v Evropě. Zelená hora je opravdu nevšedním místem obestřeným legendami o smrti Jana Nepomuckého, které rozhodně stojí za to navštívit.

Naučná stezka v údolí řeky Doubravy

Údolí řeky Doubravy najdete severovýchodně od Chotěboře, v chráněné krajinné oblasti Železné hory. Jedná se o přírodní rezervaci, jíž prochází Naučná stezka Údolím Doubravy dlouhá necelých 5km. Tato stezka prochází úzkým lesnatým údolím a její součástí je 11 zastávek, kde se návštěvník může seznámit s vzácnými rostlinami a živočichy, které zde díky čistotě řeky žijí. Vrcholem stezky je mohutný vodopád.

Tagy:

Hlavní zprávy

Podmínky pro cestování se od pondělí opět mění. Které země se přesouvají do červené?
Cestování

Podmínky pro cestování se od pondělí opět mění. Které země se přesouvají do červené?

Ministerstvo zdravotnictví na základě dostupných dat z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) aktualizovalo seznam zemí podle míry rizika nákazy COVID-19. Ten začne platit od pondělí 20. září. Do červené kategorie se přesune Lotyšsko, San Marino a Rumunsko. Oranžová kategorie se rozroste o Island a Portugalsko, včetně Azorských ostrovů. Naopak Slovinsko bude tmavě červené.

Babiš je prototyp leadera, ale také psychopat, říká expert na předvolební kampaně
Volby 2021

Babiš je prototyp leadera, ale také psychopat, říká expert na předvolební kampaně

Českému voliči imponuje vůdcovství. Prototypem leadera je premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Na druhou stranu se ale jedná o psychopata. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl režisér, producent a ideamaker předvolebních kampaní Jakub Hussar. Ten ve volbách pomáhal třeba Vladimíru Franzovi, Pavlu Fischerovi nebo se snažil do Sněmovny dostat hnutí Lidé PRO Mikuláše Mináře.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Benda tepe zákon o předjíždění: Cyklisté si myslí, že chrání svět před smrdícími auty

Poslanec Marek Benda (ODS) nesouhlasí s novinkou o předjíždění cyklistů. Jsou přeci ti správní, kteří chrání svět před smrdícími auty, rýpl si do zákona, který ve čtvrtek schválila Sněmovna. Podle Bendy není potřeba na veškeré lidské chování legislativa, stačí zdravý rozum. Pirátský poslanec Ondřej Profant ale podotkl, že zákon se schválil kvůli malé aktivitě policistů.

reklama

Domácí zpravodajství

Netolický: Lhůty od stavebního zákona jsou šibeniční, reforma bude stát spoustu peněz

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) je i nadále kritický k novému stavebnímu zákonu z dílny ministerstva pro místní rozvoj. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že například lhůty na vyřízení stavebních povolení jsou od nového zákona „šibeniční, až nerealizovatelné“. A měl i další výtky. Proti těm se staví šéfka zmíněného resortu Klára Dostálová (za ANO).

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Dostane žhář z Bohumína doživotí? Obviněný trest přijal, rozhodne soud

Muž obviněný ze způsobení loňského požáru, při kterém v bohumínském panelovém domě zahynulo 11 lidí, by měl ve vězení strávit zbytek života. Jeden ze zmocněnců poškozených, Petr Kausta, to v pátek během jednání v budově krajského soudu řekl novinářům. Podle Kausty se obviněný doznal ke všem skutkům, tedy k vraždě a obecnému ohrožení, z nichž byl obviněn. Přijal také nabídku státního zástupce na doživotní trest vězení.

reklama