CNN Prima News Vysočina

Vysočina

Výpis příspěvků ke štítku „Vysočina“

MAPA: Podívejte se, kde jsou největší kalamity na silnicích. Přívaly sněhu ochromily republiku

Aktualizováno

Na dálnici D5 u Mýta na Rokycansku havaroval v podvečer kamion. Dálnice je kvůli nehodě dočasně ve směru na Prahu uzavřená. Přes den několikrát stála i dálnice D1. Stále se na ní tvoří fronty, například v úseku mezi Kojetínem a Mořicemi v Olomouckém kraji nebo mezi 41. až 78. kilometrem směrem na Brno. Problémy spojené s intenzivním sněžením ochromily dopravu po celé zemi.

Dramatické chvíle na Vysočině: Vlak v Pelhřimově najel do náklaďáku, vůz se převrátil na bok

Nehoda na železničním přejezdu v Pelhřimově zastavila ve čtvrtek po 8:00 dopravu na trati Pelhřimov – Nová Cerekev. Vlak narazil do nákladního automobilu, který se převrátil na bok. V soupravě cestovalo devět lidí. Nikdo se při havárií nezranil. Doprava na trati ale stále stojí. České dráhy předpokládají, že provoz obnoví ve večerních hodinách. Na místě je zavedena náhradní autobusová doprava. Podle mluvčího Správy železnic Martina Drápala nehoda způsobila škodu 2,7 milionu korun.

Zavinil nehodu na D1, při níž zemřeli tři lidé. Soud řidiče poslal na tři roky za mříže

S tříletým trestem odešel od soudu Radim Manoušek z Blanska. Ten způsobil na dálnici D1 v blízkosti obce Meziříčko na Žďársku dopravní nehodu, která si vyžádala tři lidské životy a dvě vážná zranění. Verdikt ve středu vynesl Krajský soud v Brně, k němuž se obžalovaný odvolal v souvislosti s rozsudkem Okresního soudu v Jihlavě. Informuje o tom web Blanenský deník.

OBRAZEM: Robotický pomocník i historické kousky. Hasiči ukázali, čím vším krotí plameny

Unikátní robotický bojovník s plameny, těžká hasicí technika i vrtulníky. Během Pyrocaru v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku se hasiči pochlubili svými pomocníky, kteří jim pomáhají zkrotit plameny. Ukázali zásahové obleky vybavené elektronikou nebo systémy ochrany proti povodním. Veletrh hasičské a záchranářské techniky je součástí setkání hasičů a jejich techniky z Česka, které se koná od pátku na tamním letišti. Pořadatelem je Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem ČR, armádou a dalšími partnery.