reklama
CNN Prima News Vysočina

Vysočina

Výpis příspěvků ke štítku „Vysočina“

Hádka o sociální služby: Maláčová chce rovnost, hejtman varuje před návratem komunismu

1. října 2021 15:02

Ministryně práce a sociální věcí Jana Maláčová (ČSSD) a hejtman kraje Vysočina Vítězslav Schrek (ODS) se pohádali o budoucnosti sociálních služeb v České republice. Zatímco Maláčová chce jednotný standard pro všechny, Schrek upozornil, že dobu se systémem „všichni všem stejně“ si hodně lidí pamatuje, a nepovažuje ho za dobrý.

Přinášíme tip na výlet: Vydejte se prozkoumat přírodní krásy i historii Vysočiny

26. září 2021 10:19

Letním dovoleným v zahraničí pomalu odzvonilo, nyní je čas na podzimní poznávání krásných míst u nás. Vysočina, region ležící na pomezí Čech a Moravy, v samém středu České republiky, si návštěvníky získává městy s bohatou historií, čistou a nedotčenou přírodou v přírodních rezervacích a také bohatým kulturním vyžitím. Kraj Vysočina je tedy, i díky skvělé dopravní dostupnosti dálnice D1, dokonalým místem pro váš další víkendový výlet.

Migranti cestovali po D1 na podvozku kamionu. Policisté je chytili na odpočívadle

30. srpna 2021 09:20

Policie v pátek zadržela na odpočívadle na 112. kilometru dálnice D1 na Vysočině dva migranty, cestovali ukrytí v prostoru podvozku kamionu. Uvedli, že pocházejí z Alžírska, neměli u sebe žádné doklady. Policie s nimi zahájila správní řízení, umístěni byli do zařízení pro zajištěné cizince ve Vyšních Lhotách. V pondělí o tom informovala mluvčí krajské policie Dana Čírtková.

Ženu naštvalo, že nedostala dárek. Partnera málem zabila nožem a paličkou na maso

23. srpna 2021 22:53

Za pokus o vraždu si 51letá žena z Havlíčkova Brodu vyslechla nekompromisní verdikt: deset let za mřížemi. O vánočních svátcích napadla v bytě svého partnera paličkou na maso a nožem. Dvakrát ho bodla tak, že údajně dle lékařů málem přišel o život. V pondělí žena před vynesením rozsudku svého činu litovala. Partner ji prý psychicky týral neustálým buzením.

Kolona na D1 kvůli nehodě tří aut. Nedaleko Humpolce musel zasahovat vrtulník

21. srpna 2021 14:30
Aktualizováno

Dálnici D1 uzavřela v sobotu po poledni na Havlíčkobrodsku dopravní nehoda tří aut. Provoz směrem na Brno byl přerušen. Záchranáři ošetřovali dva zraněné, jednoho přepravil vrtulník s vážnějšími problémy do brněnské nemocnice. Na dálnici se několik hodin tvořily několikakilometrové kolony, policie provoz obnovila kolem půl třetí.

reklama