reklama
CNN Prima News Vysočina

Vysočina

Výpis příspěvků ke štítku „Vysočina“

Dětí s poruchami chování přibývá, jediný ústav pro chlapce na Vysočině však končí

Žďár nad Sázavou v současnosti řeší ožehavý problém. Výchovný ústav pro chlapce, jediný v celém kraji, a navíc s 30letou tradicí, má brzy skončit. Oprava zanedbaného objektu by totiž vyšla na desítky milionů korun. Verdikt ministerstva školství kritizují pedagogové, zaměstnanci i úřady. Peticí dávají najevo, že zavření ústavu rodinného typu bude velká chyba.

Vylité řeky a desítky dětí evakuovaných z táborů. Bouřky hrozí i v pátek

Česko zasáhly extrémně silné bouře a vydatné deště. Navečer se prohnaly přes Plzeňský kraj. Problémy byly i na Příbramsku, na Vysočině a východě Čech a v Jihočeském kraji. Tam dokonce na jedno z aut spadl strom, který zabil dva lidi. Hasiči zasahovali u několika set případů, tisíce domácností jsou bez elektřiny. Problémy způsobilo počasí také na železnici. Bouřky a intenzivní déšť zvedly hladiny několika menších toků, na třetí povodňový stupeň se dostala Úslava v Plzeňském a Novohradka v Pardubickém kraji.

Policisté na Vysočině si posvítili na kamiony se dřevem. Jsou přetížené a ničí silnice

Řidiči kamionů se dřevem neunikli během středy masivním kontrolám na Vysočině. V patách jim byli policisté na motorkách, desítky hlídek i experti na silniční dopravu. Důvod? Situace na silnicích je prý alarmující, protože až polovina kladařů porušuje předpisy. Na policii denně volají i řidiči, kteří se v momentech, kdy jedou za kamionem s kulatinou, cítí v ohrožení.

Smrt důchodce na Moravě zavinila nejspíš nedbalost při kouření. Požár se pak sám uhasil

Aktualizováno

V úterý před pátou hodinou ranní přijali hasiči na lince tísňového volání 112 oznámení o kouři, který vycházel z bytu v panelovém domě v ulici Žďárská v Novém Městě na Moravě. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Nového Města na Moravě a Žďáru nad Sázavou – Zámku. Bohužel i přes rychlý zásah bylo pozdě.

reklama