CNN Prima News Vysočina

Vysočina

Výpis příspěvků ke štítku „Vysočina“

Měl hned dvě zbraně a střílel. Policie pátrá po útočníkovi z čerpací stanice u Velké Bíteše

29. listopadu 2022 20:01

Chtěl opravdu vyděsit, a tak si do každé ruky vzal zbraň a šel si na benzínku pro peníze. Kolegyně přepadené čerpadlářky u Velké Bíteše redakci Krimi zpráv detailně popsala dramatické ráno, kdy ke kase přiběhl maskovaný lupič. Od čtvrtka je na útěku a policisté po něm stále pátrají. Během přepadení dokonce i střílel.

Migranti si stříhají doklady do krabiček od cigaret. Mezi převaděči jsou také Češi

2. listopadu 2022 10:56

Prudký nárůst nelegální migrace je problém nejen na hranicích se Slovenskem. Policisté s ním mají zkušenost i na Vysočině. Ve srovnání s loňským rokem zaznamenali dvojnásobek zadržených migrantů. Podle Evropské agentury pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex) přišlo letos do Evropské unie o 70 procent více lidí než za stejné období vloni.

V Jihlavě tvoří koalici ODS, ANO a lidovci. Nagyová do zastupitelstva zatím nezasedne

24. října 2022 10:47

Jihlavskou radnici povede v novém volebním období vítězné hnutí ANO s druhými ODS a lidovci. Na primátora bude kandidovat Petr Ryška z ODS. Ustavující městské zastupitelstvo začne hodinu po poledni. Nová koalice v něm bude mít 24 hlasů z celkových 37, Jana Nagyová z ANO zatím nebude její součástí. Nagyová je společně s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem obžalovaná v případu dotace na stavbu areálu Čapí hnízdo.

Soud rozdal tresty za pád mostu ve Vilémově. Při neštěstí zemřeli čtyři dělníci

30. srpna 2022 10:21

Soud v Havlíčkově Brodě odsoudil pět mužů kvůli pádu mostu ve Vilémově k dvouleté podmínce. Původně je soudci obžaloby zprostili. Při neštěstí zemřeli v roce 2014 pod mostem čtyři dělníci, další dva utrpěli zranění. Čtyři obžalovaní, kterými jsou pracovníci stavebních firem, se hned odvolali, pátý z nich a státní zástupkyně odvolání zváží. Okresní soud se případem znovu zabýval z rozhodnutí nadřízeného krajského soudu.

PŘEHLEDNĚ: Chcete natankovat lacino? Podívejte se, kde najdete nejlevnější benzínky

25. srpna 2022 20:11

Česko v posledních měsících kromě dalších problémů trápí také vysoké ceny pohonných hmot. Ty se v posledních týdnech začínají mírně snižovat, ale i tak jsou stále vyšší, než bývaly před zahájením ruské invaze na Ukrajinu. Kde v tuzemsku naleznete ty nejlevnější pumpy, kde si můžete za co nejméně peněz natankovat? Podívejte se na přehledný článek CNN Prima NEWS.

Drama na Vysočině: Muži chtěli unést dceru podnikatele, mířili na ni zbraní. Pak přišel zvrat

21. července 2022 10:53

Dvojice mužů z Vysočiny se podle policistů pokusila se zbraní v ruce unést dceru jihomoravského podnikatele. Žena jim utekla. Motivem činu byl nejspíš obchodní spor a mnohamilionový dluh. Pravděpodobné pachatele policie dopadla. Za pokus o vydírání hrozí oběma mužům trest pět až 12 let ve vězení, oznámil novinářům policejní mluvčí Pavel Šváb.