CNN Prima News výlet

výlet

Výpis příspěvků ke štítku „výlet“

Víme, jak se obléct na zimní radovánky a zůstat v suchu i v teple. A se slevou

13. ledna 2023 11:00

Ne pro každého je zima obdobím, kdy se tráví většina času doma a šetří se silami. Stále více lidí se od podnikání výletů a výprav nenechá odradit, ani když teploty padají k nule. A proč by taky ano, když pokrok zařídil, že stále můžeme být v teple, suchu a pohodlí. Se správným vybavením se tak dá takřka kdykoli vyrazit na túru do hor, sednout na kolo či prostě popadnout sáňky a vydat se na nejbližší kopec.

Horská služba odvezla ze Sněžky tři vyčerpané turisty. Jeden byl jen v trenkách

22. prosince 2022 22:26

Krkonošská horská služba ve čtvrtek musela z vrcholu Sněžky dolů dopravit skupinu tří turistů ve věku kolem 25 let, kteří podcenili počasí a vyčerpal je chlad v kombinaci s deštěm. Jeden ze skupiny se navíc na nejvyšší horu ČR vydal jen v trenkách, rukavicích a botách. Horská služba ČR o tom informovala na webu pod titulkem „Turisté jsou nepoučitelní“ a apelovala na turisty, aby nepřeceňovali svoje síly a na výlety byli dostatečně vybaveni.

Zdravá míra používání chytrých technologií aneb jak rozpoznat jejich škodlivost?

19. listopadu 2022 07:00

Snad každého rodiče při pohledu na děti trávící čas s chytrými technologiemi napadne stejná obava – ze závislosti na nich. I to je jedním z důvodů, proč se obvykle své potomky zdráháme pustit k nim blíž. Byla by ale chyba zvídavou mysl nejmladších členů domácnosti držet daleko od moderní techniky, která je stejně obklopuje, kamkoli se vrtnou, a dříve nebo později si k ní cestu najdou. Jak tedy zajistit, aby děti přistupovaly k online světu se zdravou mírou a co nás spolehlivě upozorní, že už mohou škodit? O problému jsme mluvili s odborníkem na online bezpečnost Pavlem Koškem.

Recept na nezapomenutelnou (pod)zimní dovolenou: Hallstatt a Gosau v Rakousku

2. listopadu 2022 21:36

Přemýšlíte kam vyrazit během chladnější poloviny roku? Na naplánování (pod)zimní dovolené je právě teď nejvhodnější doba. Pokud máte rádi historii, přírodu a místa bohatá na tradice a kulturu, určitě neprohloupíte, když si za cílovou stanici vyberete rakouskou oblast Solná komora, konkrétně městečka Gosau anebo Hallstatt u stejnojmenného jezera. Krásná příroda, historie tamních solných dolů, výlety po jezeře a jeho okolí i sportovní vyžití - poznat a vyzkoušet si při návštěvě místa, které se právem skví na seznamu UNESCO, můžete všechno z toho.

Tip na výlet: Největší německý zábavní park láká na horskou dráhu se zrychlením Bugatti

14. října 2022 13:43

Chladné počasí pomalu, ale jistě klepe nad dveře. Je proto ten nejvyšší čas vyrazit s rodinou či kamarády někam na výlet a naplno si užít posledních teplé dny. Ideálním místem na podzimní radovánky může být zábavný park, konkrétně Europa-park. Žádné fronty a levnější vstupné jsou dobrými argumenty pro návštěvu tohoto oblíbeného komplexu plného nejrůznějších atrakcí.

PRIMA ČESKO KVÍZ: Atom muzeum, světoznámé pivo i vesnický statek

16. září 2022 23:29

Není tip na výlet jako tip na výlet. Někdo má rád dobrodružství, jiný adrenalin. Další dávají přednost odhalování tajemství a jiní přírodě. V Prima Česku si na své přijdou všichni. V posledním díle jsme prošli skladiště jaderných zbraní v Brdech, kam donedávna ještě smělo vstoupit jen pár povolaných. V obytném voze jsme vyrazili za sportem na Klínovec i za památkami do Chebu. A tipů, kam vyrazit, jsme vám naservírovali mnohem víc! Teď máte možnost zjistit, jak dobře jste Prima Česko sledovali.