CNN Prima News výlet

výlet

Výpis příspěvků ke štítku „výlet“

Taxikář z Plzně žil dvojí život. Když na to partnerka přišla, chrstl jí do obličeje žíravinu

Rozhodl se vyřešit zklamání z nenaplněné lásky tím nejhorším možným způsobem. Pomstou, která v Česku do té doby neměla obdoby. Plzeňský taxikář Jan Dubský si na svou bývalou partnerku počkal na ulici a za rozchod ji odsoudil k doživotní slepotě. Do obličeje jí vychrstnul nebezpečnou žíravinu. Zákeřný útok žena přežila jen díky rychlému zásahu zdravotníků. Vážné následky jí ale zůstanou navždy.

Mámy s Hyundai po Česku: Památka z kostí i moderní umění. Obojí najdete v Kutné Hoře

Kutná Hora. Právě toto středočeské město se stalo dalším cílem reportérky Andrey Antony při natáčení příspěvku do rubriky Mámy na cestách v pořadu Prima Česko. Ve složení dcera–⁠matka–⁠babička nasedly do auta a vyrazily objevovat tamní krásy, kterých je mimochodem více než dost. O chrámu sv. Barbory slyšel snad každý, ale víte, kolik kostí ukrývá zdejší Kostnice Sedlec, případně kolik děl najdete ve zdejší Galerii Středočeského kraje? S námi máte šanci to zjistit a udělat si tak představu o tom, jestli stojí za to sem vyrazit. Napovíme rovnou –⁠ určitě stojí.

Epilepsie vyřazuje děti ze školního kolektivu. Chybí osvěta, stěžují si jejich rodiče

Epilepsie je nemoc, kterou stále provází řada předsudků a mýtů. Fakt, že osvěta je nedostatečná, vyplynul i z průzkumu Společnosti E, neziskové organizace, jež se přes 33 let věnuje pomoci lidem s touto diagnózou. Letos se průzkum zaměřil na zkušenosti rodičů a dětí z různých vzdělávacích institucí – mateřských, základních a středních škol. Text publikujeme u příležitosti Národního dne epilepsie, který připadá na 30. září.

Češi stále více holdují podzimní dovolené. Srí Lanka je krásná a levná exotika, láká Pavlíková

Letní dovolené má většina z nás za sebou. Příjemné teploty nás sice ještě čekají, je nicméně jasné, že zima začne pomalu, ale jistě klepat na dveře. Kam se dá na podzim a v zimě zaletět za teplem a trošku se ohřát? A kdy začít zájezd kupovat? I na to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS odpovídala mluvčí cestovní kanceláře Čedok Kateřina Pavlíková.

Orloj s pracující inteligencí či kaplička ukrytá v sousoší. Olomouc kdysi uchvátila i Mozarta

Prázdniny jsou definitivně za námi a zbyly z nich jen vzpomínky. Přinášíme vám nicméně tip na výlet, který můžete zrealizovat, kdykoli vás napadne. S kamerou pořadu Prima Česko jsme vyrazili do Olomouce. Prohlédli si tamní orloj, který je oslavou pracující inteligence, i Sloup Nejsvětější Trojice –⁠ největší barokní sousoší ve střední Evropě ukrývající kapličku. Naše kroky mířily také na Svatováclavské návrší a nakonec do zoo. Mimochodem, věděli jste, že Olomouc svého času bývala po Praze druhým nejdůležitějším sídlem u nás?