reklama

Tipsport COOL ligu suverénně opanoval tým Entropiq Prague. Přepsal historii

Tipsport COOL ligu suverénně opanoval tým Entropiq Prague.
Zdroj: PLAYzone.cz

Devátá sezona Tipsport COOL ligy ve hře Counter-Strike: Global Offensive zná svého vítěze. Nejvyšší stupínek patří týmu Entropiq Prague, kterému se podařil historický kousek. Jako první dokázali jeho hráči zvítězit, aniž by v celé soutěži ztratili jedinou mapu. Entropiq Prague tak získává nejenom největší porci bodů do klasifikace Vodafone mistrovství ČR v počítačových hrách 2021, ale také bude reprezentovat Česko v kvalifikaci na prestižní turnaj BLAST Premier Showdown, kde se utká s předními evropskými týmy.

reklama

Osm týmů stálo na startu, čtyři nejlepší se utkaly v play-off a na konci stanul jediný šampion. Tím se v 9. sezoně s přehledem stal tým Entropiq Prague. Jeho hráči si vedli dobře po celou základní části a do vyřazovací fáze postoupili z 1. místa. Spolu s ním se kvalifikovaly i celky ENTERPRISE, eSuba a Sampi.Tipsport. Všechny čtyři týmy patřily mezi favority už před začátkem soutěže, takže jejich postup nebyl žádným překvapením. Stejný průběh jako základní část pak mělo i finále, Entropiq Prague nenechali nic náhodě a po vítězství 2:0 v semifinále nad Sampi.Tipsport a 3:0 ve finálové bitvě nad ENTERPRISE se stávají neoddiskutovatelnými králi 9. sezony Tipsport COOL ligy. Bronzovou příčku bere eSuba.

Tipsport COOL liga  turnajový pavouk
Tipsport COOL liga turnajový pavouk
Zdroj: PLAYzone.cz

A právě k tomu budou mít ideální příležitost. Entropiq Prague totiž budou pokračovat do východoevropské kvalifikace na turnaj BLAST Premier Showdown. Pokud v ní uspějí, utkají se s nejlepšími organizacemi světa a na své konto si připíšou zhruba 550 tisíc korun (25 tisíc dolarů).

Komentátoři Tipsport - COOL ligy
Komentátoři Tipsport - COOL ligy
Zdroj: PLAYzone.cz

Zájem diváků se zvyšuje

Letošní 9. sezona Tipsport COOL ligy ukázala, že zájem diváků o esport stále velmi rychle roste. Oproti předchozí sezoně se jen na streamovací platformě Twitch zvýšil počet zhlédnutí o 100 tisíc. Výrazný nárůst zaznamenal také celkový počet zhlédnutí na Facebooku, Twitchi, HbbTV i na televizních obrazovkách Chuck TV, který překonal hranici 700 tisíc zhlédnutí. Organizátoři si pak pro diváky připravili více než 120 hodin obsahu. Zápasy doplňoval také bohatý program, díky zapojení Tipsport COOL ligy do iniciativy Zdravý hráč byly pro fanoušky připraveny také speciální výzvy, s nimiž si mohli během přestávek také fyzicky zacvičit.

„Rozmach esportu je v plném proudu a jsem velmi rád, že to potvrzuje i zájem diváků o naše soutěže. Každá sezona Tipsport COOL ligy byla vždy něčím unikátní – ať už vyrovnanými souboji, či v tomto případě neuvěřitelnou jízdou vítězů. A právě jedinečné příběhy jsou tím, co do světa virtuálních sportů láká stále více fanoušků. Chci poděkovat nejenom jim, ale také partnerům soutěže a všem kolegům, kteří se na organizaci podílejí,“ říká Pavel Kristián z agentury PLAYzone, hlavní organizátor Tipsport COOL ligy.

Tipsport COOL liga - stupně vítězů
Tipsport COOL liga - stupně vítězů
Zdroj: PLAYzone.cz

Podzimní 10. sezona Tipsport COOL ligy bude mít jednoznačného favorita. Kromě známých jmen se tým Entropiq Prague dočká nového vyzyvatele. V barážích mezi dvěma nejhoršími celky 1. divize a dvěma nejlepšími celky 2. divize totiž dokázal uspět tým GLORE, který postupuje do nejvyšší soutěže. V ní se dokázali udržet také slovenští DEFEATERS. Naopak mezi tuzemskou elitou se neudrželi Dark Tigers.

Konečné pořadí 9. sezony Tipsport COOL ligy

  1. Entropiq Prague
  2. ENTERPRISE
  3. eSuba
  4. Sampi.Tipsport
  5. Dynamo Eclot
  6. eEriness.MARVO
  7. Dark Tigers (sestup)
  8. DEFEATERS (záchrana)

Strategickým partnerem se v tomto ročníku opět stala sázková kancelář Tipsport. Ligu také podpořili výrobce herních periferií Logitech a výrobce počítačů HAL3000. Dalšími partnery sezony byli výrobce chipsů Pringles, prodejce elektroniky Datart, řetězec restaurací s rychlým občerstvením KFC, výrobce energetických nápojů Big Shock! a výrobce herního příslušenství DEV1S.

Více informací najdete na oficiálních stránkách Tipsport COOL ligy.

Tagy: esport turnaj Entropiq Tipsport COOL liga Gaming COOL Liga
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

EURO 2021

Lukaku věnoval svůj gól Eriksenovi. Buď silný, miluju tě, vzkázal mu během oslavy gólu

Lukaku věnoval svůj gól Eriksenovi. Buď silný, miluju tě, vzkázal mu během oslavy gólu

Belgický útočník Romelu Lukaku poslal sympatické gesto svému spoluhráči z Interu Milán Christianu Eriksenovi. Ten jenom necelých pár hodin předtím během zápasu mezi Dánskem a Finskem zničehonic zkolaboval. Oživovat ho museli zdravotníci přímo na hřišti, poté byl převezen už při vědomí do nemocnice. Podle informací by naštěstí měl být ve stabilizovaném stavu.

Hrůza na Euru. Dán Eriksen dostával na trávníku masáž srdce, teď už komunikuje
Podvodníci úspěšně kradou lidem peníze z účtů. Používají SMS zprávy jako od banky
Zlaté dědictví Jany Novotné. Jak se u Krejčíkové zrodil obdiv k tenisové legendě
Bulánci slaví. Na návrat kultovní české hry se sešlo přes šest milionů korun
Zkus vyhrát grandslam, řekla před smrtí Novotná Krejčíkové. Přání je nyní splněno
reklama
reklama
S Libuší Šafránkovou se rozloučí i veřejnost. Pohřeb se státními poctami rodina odmítla

Kultura

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama