CNN Prima News tisková konference

tisková konference

Výpis příspěvků ke štítku „tisková konference“

Bartoš obrací: Útlum rodných čísel nebyl můj nápad. Zodpovědnost má prý Rakušanovo vnitro

3. června 2023 12:51

Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) se distancuje od nápadu utlumit používání rodných čísel. Sdělil, že finální rozhodnutí leží na vládě a agenda spadá pod ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Ještě před týdnem přitom hovořil o tom, že vláda Petra Fialy (ODS) s návrhem změny počítá a obhajoval i jeho možné náklady.

Experti o vládě: Škrty zpatlala na poslední chvíli. Je to guláš, lidi zírají a nevědí

13. května 2023 08:12

Rezignace vlády na porozumění běžného občana je ohromující. Poradci NERV hovoří moudře o tom, co se má dělat a lidi čumí a nevědí, co jim říkají. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS takto zhodnotil představení konsolidačního balíčku odborník na politický marketing Oto Klempíř. S kritikou souhlasili i reportér Seznam Zpráv Václav Dolejší a šéfredaktor Týdeníku Echo Dalibor Balšínek. Podle nich kabinet Petra Fialy (ODS) zpatlal úsporná opatření na poslední chvíli a vznikl z nich guláš.

GLOSA: Zrušte volby, už to nedává smysl, když slova politiků mají nulovou hodnotu

13. května 2023 07:19

Vláda představila svůj „ozdravný balíček“ tak trochu v duchu předvolební kampaně – načasování na za pět minut dvanáct, přítomnost všech šéfů stran a ministrů, chlebíčky pro novináře, heslo Česko ve formě… Marketéři zřejmě poradili, že špatné zprávy pro drtivou většinu obyvatel je třeba prezentovat jako něco veskrze optimistického, radostného. Může to ale zakrýt prostý fakt, že především ODS chladnokrevně porušila slib u jednoho ze svých bytostných témat?

GLOSA ze zákulisí vládní tiskovky: Jde do tuhého. Tak moc, že přinesli i chlebíčky a překlepy

11. května 2023 23:18

Tolik novinářů se ve Strakovce už dlouho nesešlo. Za pět minut dvanáct měla začít dosud nejdůležitější tisková konference vlády Petra Fialy (ODS), na níž se měl kabinet zhostit mimořádně nevděčného úkolu – vysvětlit co nejsmířlivěji národu, že líp už dávno bylo. Když pak premiér na úvod vzkázal, že neočekává slova chvály ani masivní pochopení, nejspíše netušil, že už po prvních slidech prezentace se budou obracet oči v sloup. Místy to bylo takové dada, že atmosféru nezachránil ani servírovaný chlebíček. Na covidový komunikační Mordor to ale ještě nemá. Zatím.

GLOSA: Utrpení na tiskovce vlády. Už našel pan ministr Stanjura tu tabulku?

11. května 2023 17:18

Měla to být velkolepá vysvětlovací tisková konference. Místo toho předvedli občanům zástupci vlády často nesrozumitelné, zdlouhavé, útrpné rétorické cvičení, které běžný divák u televizních obrazovek – soudě třeba dle ohlasů na sociálních sítích – absolutně nedokázal pochopit. To vše za doprovodu nekonečných prezentací v PowerPointu. Ale aspoň v něčem se ajťák a ministr financí Zbyněk Stanjura mohl cítit jako expert…

Vládě se povedly dva majstrštyky, sdělil Kovanda. Zmínil i zbytky pravicového uvažování

11. května 2023 00:10

Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) představila konkrétní body konsolidačního balíčku. Kromě jiného zruší 22 daňových výjimek, DPH bude mít dvě sazby a dotace čeká výrazné osekání. V případě penzijní reformy by nové důchody měly být o něco nižší než nyní. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) uvedl, že balíček sníží schodek v příštím roce o 94,1 miliardy korun a v roce 2025 o dalších 53,4 miliardy korun. Opozice obsah brífinku tvrdě kritizuje, ekonom Lukáš Kovanda zmínil dva vládní majstrštyky.

Stanjura: Potřebujeme ještě pár hodin. Hlavní obrysy konsolidačního balíčku ale máme hotové

10. května 2023 11:00

Debata byla konstruktivní, odcházím s dobrým pocitem. Po jednání s prezidentem Petrem Pavlem to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Šéf státní kasy hlavě státu představoval hlavní obrysy chystaného vládního konsolidačního balíčku na ozdravení veřejných financí. Kompletní obsah zmíněného balíčku by kabinet měl odtajnit veřejnosti ve čtvrtek v 11:55.

Sledujte ZÁZNAM brífinku vlády. Panuje v pětikoalici shoda na podobě konsolidačního balíčku?

10. května 2023 09:04

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) od středečního dopoledne pokračuje v jednání o balíčku ke konsolidaci veřejných financí. Členové pětikoalice uvádějí, že se blíží společné dohodě, stále ale zůstávají sporné body. Zhruba ve 13:30 by se měla uskutečnit tisková konference se zástupci vlády. Sledovat ji můžete na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Pavel po návratu z Ukrajiny: Chceme zvýšit dodávky munice. Bez ní nejde provést protiútok

30. dubna 2023 13:09

Ukrajině chybí munice. Bez ní se nejen nemůže efektivně bránit, ale také provést úspěšnou protiofenzívu a získat zpět Rusy okupované území. Prezident Petr Pavel to řekl v neděli po návratu z válkou zmítané země. Podle něj nebyla cesta jen symbolickým gestem nejvyšších politických postů, ale také snahou o naplnění konkrétních forem podpory. „Budeme nadále hledat cesty, jak zvýšit dodávky munice z našich zdrojů,“ dodal Pavel před novináři.

Česká pošta vysvětlila, podle čeho zavírá pobočky. Překvapila nižším počtem zrušených pozic

3. dubna 2023 10:14

Česká pošta nadobro zavře 300 svých poboček. Nakonec zruší výrazně méně pracovních míst, než původně předpokládala – místo několika tisíc pozic půjde o 950. Pověřený ředitel České pošty Miroslav Štěpán na tiskové konferenci vysvětlil, podle jaké metodiky probíhal výběr poboček, které budou muset ukončit provoz. Zároveň konstatoval, že fronty na poštách budou nadále, i po redukci míst by je ale měli pracovníci zvládnout. Zrušením poboček chce pošta ušetřit zhruba 700 milionů korun ročně.