CNN Prima News tisková konference

tisková konference

Výpis příspěvků ke štítku „tisková konference“

Vláda kašle na lidi. Zoufalí důchodci už kradou i klobásy a masox, rozohnil se Okamura

15. listopadu 2022 14:22

Vláda Petra Fialy (ODS) kašle na české občany. Situace zašla tak daleko, že zoufalý senior ukradl klobásu a masox, rozčiloval se předseda opozičního hnutí SPD Tomio Okamura před úterním jednáním dolní komory. Kabinet také obvinil, že posílá miliardy korun do zahraniční místo toho, aby řešil výdajovou stránku státu. Rovněž potvrdil, že poslanecký klub SPD nebude hlasovat proti vetu prezidenta Miloše Zemana k novele státního rozpočtu na letošní rok.

Stanjura omlouvá zmatky kolem windfall tax: Důležitý je výsledek, ale poučili jsme se

26. října 2022 15:41

Komunikace nebyla šťastná, nemáme z toho radost, ale je to poučení, omlouval na dotaz CNN Prima NEWS ve středu ve Sněmovně ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) zmatky kolem windfall tax. Ty v posledním týdnu vyvolaly velké emoce na české politické scéně. Vládní pětikoalice se totiž nemohla shodnout, jestli bude nová daň platit už za rok 2022 nebo až od roku následujícího.

Rakušanův mluvčí uvedl tiskovku ministrů ve stylu MMA. Zarecituje příště báseň?

25. října 2022 16:33

Úvod tiskové konference jako při představování bojovníků v ringu v MMA? Tak to vypadalo v pondělí na brífinku po jednání ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) s ministry zemí EU odpovědnými za migraci. Mluvčí resortu Ondřej Krátoška představil politiky velmi netradičně, jejich jména protáhl, jak je vidět v úvodním videu. Vzbudil tak velké emoce na sociálních sítích.

Návrh, který dělí i pětikoalici. Poslanci projednají daň z mimořádných zisků

25. října 2022 12:37

Vládu čeká dlouhý den. Mimořádné „válečné“ zdanění energetik, bank a dalších firem bude hlavním tématem úterní sněmovní schůze. Daň zvanou windfall tax bez dodatečných úprav odmítají někteří odborníci i členové pětikoalice. Ve druhém čtení by měli zákonodárci projednat také změny v řízení Národní sportovní agentury, která rozděluje sportovní dotace, a zabývat se budou i zjednodušením povolování menších staveb obnovitelných zdrojů energie.

Sledujte brífink ministra Válka: Je třeba se obávat další vlny covidu a restrikcí?

25. října 2022 09:45

Očkování proti covidu je podle ministerstva zdravotnictví stále potřebné. Vedle koronavirové vakcíny bychom ale měli přemýšlet i o očkování proti chřipce. Je třeba se obávat další vlny koronaviru? A jak účinná jsou očkování? Dotazy zodpoví na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Živě ji můžete sledovat ve vysílání CNN Prima NEWS nebo na cnn.iprima.cz.

Sledujte ZÁZNAM: Stáhnou lidovci Hladíkovu nominaci na ministra? Jurečka řekne, co bude dál

20. října 2022 20:10

Vedení vládní KDU-ČSL na celostátním výboru projednává, jak naloží s nominací lidovce Petra Hladíka na post ministra životního prostředí. Ten se má stát nástupcem Anny Hubáčkové (za KDU-ČSL). Lidovci však kvůli úternímu zásahu policie v jeho kanceláři na brněnském magistrátu odvolali tradiční schůzku s prezidentem Milošem Zemanem. Jak se vedení strany rozhodne? Sledujte tiskovou konferenci živě na CNN Prima NEWS nebo na webu cnn.iprima.cz. Začátek je předběžně naplánovaný na 20:15.

Sledujte mimořádný brífink prezidenta Zemana: Postaví se proti nominovanému Hladíkovi?

18. října 2022 14:52

Ačkoliv prezident Miloš Zeman pokračuje v návštěvě Ústeckého kraje, na úterý mimořádně naplánoval brífink. Hlava státu by se mohla vyjádřit i ke kauze kolem Petra Hladíka (KDU-ČSL), který se má stát ministrem životního prostředí. Policie totiž Hladíka kvůli razii v Brně požádala o přístup do jeho kanceláře. Tisková konference je naplánovaná na 15:10, živě ji můžete sledovat ve vysílání CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Sledujte tiskové konference poslaneckých klubů: Podpoří zrušení EET?

11. října 2022 11:15

V úterý odpoledne začne další řádná schůze Sněmovny. Na té by poslanci měli řešit například zrušení elektronické evidence tržeb nebo navýšení schodku státního rozpočtu. Zatímco k EET by se měli dostat už v úterý, jednání o rozpočtu se očekává příští týden. Od 11:30 probíhají ve Sněmovně tiskové konference poslaneckých klubů. Živě je můžete sledovat v úvodním videu tohoto článku.

REPORTÁŽ: Přísný pohled z Turecka a Fiala v centru dění. Co se odehrálo na pražském summitu?

8. října 2022 07:31

Česko má za sebou akci, kterou již nějaký čas nepamatuje. Praha se ve čtvrtek a pátek proměnila v jedno z nejstřeženějších měst na světě, protože do stověžaté metropole na velký summit přicestovaly politické špičky nejen z Evropské unie, ale i dalších evropských zemí. Co akce pod taktovkou českého předsednictví, které se účastnili třeba francouzský prezident Emmanuel Macron či turecká hlava státu Recep Tayyip Erdogan, ukázala a jaký má význam?

Sledujte ZÁZNAM: Zeman i Síkela řešili dodávky plynu s katarským emírem. Na čem se dohodli?

5. října 2022 11:59

S vojenskými poctami přivítal tuto středu prezident Miloš Zeman na Pražském hradě katarského emíra Tamima bin Hamada Sáního. Během dopoledne měli mezi čtyřma očima i v rámci národních delegací mluvit mimo jiné o ekonomické spolupráci mezi oběma zeměmi. Tiskovou konferenci po jednání sledujte od 12:30 v televizi CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku.

Sledujte ZÁZNAM: Jak se koalice Spolu staví k prezidentským volbám?

4. října 2022 11:39

Koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) v úterý v Brně oznámí, jaký postoj zaujme k prezidentským volbám. Podle informací CNN Prima NEWS podpoří stávajícího kandidáta. Vybírat měla mezi generálem Petrem Pavlem, senátorem Pavlem Fischerem a ekonomkou Danuší Nerudovou. Tiskovou konferenci sledujte od 12 hodin v televizi CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku.