CNN Prima News tornádo

tornádo

Výpis příspěvků ke štítku „tornádo“

Tornádo a ničivé bouře se prohnaly státem Mississippi. Zanechaly spoušť a nejméně 24 obětí

25. března 2023 10:16

Na 24 vzrostla bilance obětí tornáda a silných bouří, které se v noci na sobotu prohnaly americkým státem Mississippi. Informovala o tom mississippská agentura pro krizové řízení, podle níž desítky dalších lidí utrpěly zranění a čtyři osoby jsou nezvěstné. Stanice ABC s odvoláním na místní a federální úřady uvedla, že škody jsou hlášeny z pásu území o délce až 160 kilometrů.

S obavami vyhlížejí zimu. Někteří lidé z obcí po tornádu stále nemají střechu nad hlavou

5. listopadu 2022 20:32

Někteří obyvatelé Moravské Nové Vsi na Břeclavsku se stále nemohou vrátit do svých domovů. Čeká je tak další zima v provizorním prostředí. Rodina Nosterských našla dočasný azyl v mobilním domku. Vedle blížící se zimy ji ale trápí i drahá elektřina, která je potřeba nejen k vytápění, ale i k nutným opravám domu.

Zničené domy, vyvrácené stromy a desítky zraněných. Americkým jihem se přehnala tornáda

5. listopadu 2022 05:19

Částmi amerických států Texas, Arkansas a Oklahoma se v pátek prohnala silná bouře s tornády. Živel srovnal se zemí desítky budov, nejméně jeden člověk zemřel a dvě desítky dalších osob utrpěly zranění. Záchranáři pátrají po pohřešovaných, lidé podle nich mohou být uvěznění v troskách domů, informovala v sobotu agentura AP.

Na Floridě bijí na poplach. Z domovů utíkají statisíce lidí, na oblast se řítí hurikán Ian

27. září 2022 08:14

Obyvatelé jihovýchodního pobřeží USA se připravují na nejhorší. Ve čtvrtek by je mohl zasáhnout hurikán Ian. Nejtvrději by měl hurikán udeřit na záliv Tampa Bay a sousedící okresy. Floridský guvernér Ron DeSantis proto už v sobotu vyhlásil stav ohrožení ve všech 67 okresech státu. S evakuací statisíců lidí bude pomáhat i Národní garda. Hurikán změnil cesty výletních lodí a zásadně ovlivní i fungování mezinárodních letišť na Floridě.

Zlínem se ve čtvrtek prohnalo tornádo, potvrdili meteorologové. Urazilo přes kilometr

16. září 2022 15:56

Odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) potvrdili, že Zlín zasáhlo ve čtvrtek odpoledne slabé tornádo. Podle předběžných odhadů urazilo asi 1 200 metrů, trychtýř víru mohl mít v některých místech až 50 metrů. Hasiči v souvislosti s průtrží mračen a silným větrem ve čtvrtek ve Zlíně vyjížděli pouze k poškozenému billboardu v místní části Malenovice.

Na Novojičínsku zřejmě řádilo tornádo, upřesnili experti. Škody jsou v desítkách milionů

12. září 2022 08:29

Obyvatelé Hrabětic na Novojičínsku i v neděli likvidovali následky sobotní větrné smrště, která se prohnala touto místní částí Jeseníku nad Odrou. Starosta Tomáš Machýček (Venkov 2018) řekl, že očekává, že škody budou v řádu desítek milionů korun. Odborníci v místě provedli terénní výzkum a nevyloučili, že škody mohlo způsobit tornádo, řekla Marie Glofáková z Regionálního předpovědního pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Teploty dál porostou, varují odborníci. Může za ničivý požár v Česku klimatická změna?

2. srpna 2022 06:59

Českou republiku v posledních letech zasáhly již dvě významné přírodní katastrofy. Před rokem řádilo na jižní Moravě ničivé tornádo a letos se musí hasiči stále ještě vypořádávat s devastujícím požárem v Českém Švýcarsku. Obě události vyvolaly bouřlivou debatu, zda je jejich důvodem klimatická změna. Odborníci se shodují, že vytváří podmínky pro snadný vznik požárů, loňské tornádo však s globálním oteplováním souviset nemuselo.