reklama
CNN Prima News tornádo

tornádo

Výpis příspěvků ke štítku „tornádo“

Ševčík: Mráz přichází z Bruselu. Hloupá zelená opatření EU zasáhnou nejchudší

Ekonom a kandidát uskupení Trikolóra Svobodní Soukromníci Miroslav Ševčík říká, že z Evropské unie vychází hloupá opatření protlačována Zelenými z Německa. Opatření týkající se energií podle něj zasáhnou nejchudší, ale i střední třídu. Ševčík to prohlásil ve vysílání CNN Prima NEWS. Spolupředsedkyně českých Zelených Magdalena Davis mu oponovala a zkritizovala jej, že si váží více svého života než životů našich dětí.

V Itálii řádilo hned sedm tornád. Živel devastoval domy i auta, z letiště je spoušť

V neděli odpoledne v severní Itálii napočítali sedm tornád ruzné síly a velikosti, která značně poničila obce a majetek. Přírodní živel se vyskytl mezi oblastmi Lombardie a Emilie, největší škody pak napáchal v města Carpi v oblasti Emilia-Romagna. Zde větrný vír zničil aeroklub, který prošel rekonstrukcí a čekal na slavnostní otevření. I přes napáchané škody nebyl nikdo vážně zraněn.

Letní a zimní čas se budou dál střídat. Vláda schválila termíny na dalších pět let

Letní čas bude v dalších pěti letech stejně jako dosud začínat vždy poslední březnovou neděli a trvat bude do poslední neděle v říjnu. Nařízení schválila v pondělí vláda. Změny času měly v EU skončit už v roce 2019, členské státy se ale zatím nedohodly. Vláda také schválila vyšší odměny pro hygieniky nebo vyšší pomoc pro oblast zasaženou červnovým tornádem.

V Itálii řádilo tornádo. Vyneslo auta do vzduchu a zabíjelo, hasiči mluví o apokalypse

Dva lidé zemřeli a devět se zranilo poté, co malý italský ostrov Pantelleria ve Středozemním moři zasáhlo tornádo. Obě oběti, 86letého obyvatele ostrova a hasiče mimo službu, zastihlo tornádo při řízení auta. Vír je vynesl do vzduchu a auta pak prudce dopadla na zem. Zranění, z nichž čtyři jsou ve vážném stavu, byli údajně také účastníky dopravních nehod způsobených silným větrem, píše agentura ANSA.

New York pod vodou, 22 mrtvých. Mezi oběťmi silných bouří je i dvouleté dítě

Aktualizováno

Nejméně 22 mrtvých si vyžádaly v New Yorku a New Jersey bleskové záplavy, déšť a silný vítr, pozůstatky hurikánu Ida, který v neděli pustošil Louisianu, uvedla stanice CNN. Devět obětí hlásí New York, kde bouře způsobila přívalové deště, vyplavila metro a donutila úřady k vyhlášení nouzového stavu. Oblast kromě záplav zasáhla i tornáda. Přes 220 tisíc lidí bylo bez proudu. Prezident Joe Biden slíbil regionům postiženým přírodními pohromami veškerou pomoc.

Hřbitov poničený tornádem přivádí místní k slzám. Nakonec ho nemusí opravit z vlastního

V obcích zasažených tornádem se dlouho mluví o opravě zničených hřbitovů. Doposud to vypadalo, že si rozbité náhrobky lidé opraví na vlastní náklady. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) ale v pátek představila nový dotační titul, v němž se počítá také s opravou hrobových míst. Rovných 420 milionů by mělo vesnicím pomoci zrekonstruovat i další majetek.

Lidé ji kritizovali za chování po tornádu. Starostka Mikulčic rezignovala na svou funkci

Starostka Mikulčic na Hodonínsku Marta Otáhalová (za Nový směr) na čtvrteční schůzi zastupitelstva rezignovala na funkci, složila i mandát zastupitelky. Odůvodnila to tím, že ji opozice i někteří občané kritizovali za postup po červnovém tornádu. Lidé ji osočovali na sociálních sítích, jedna obyvatelka Mikulčic jí dokonce vyhrožovala, případem se zabývá policie. Novým starostou zastupitelé zvolili Josefa Dvořáčka staršího (Těšičané Mikulčané).

OBRAZEM: Stovky milionů korun a týdny dřiny. Jak se proměnily obce zasažené tornádem?

Nikdo z postižených obcí na jižní Moravě netušil, jak se jim 24. června změní život. Řádění tornáda lidem bralo střechy nad hlavou, celé domovy i životy. Díky lidské solidaritě, pomoci záchranářů i dobrovolníkům se však postižené oblasti snaží obnovit to, co vzdušný vír zničil. Práce nekončí, už nyní se však obce proměnily k nepoznání. Podívejte se na letecké snímky z roku 2018, z konce června – po řadění tornáda – a z konce července, kdy na obnově pracovaly tisíce lidí.

reklama