reklama
CNN Prima News tornádo

tornádo

Výpis příspěvků ke štítku „tornádo“

OBRAZEM: Rok 2021 očima Čechů. Od křížů přes ničivé tornádo na Moravě k nové vládě

31. prosince 2021 23:45

Ačkoliv se může zdát, že pandemie koronaviru končící rok naprosto zastínila, opak je pravdou. V roce 2021 byli Češi ať už osobně, či vzdáleně svědky mnoha momentů, které si budou léta pamatovat. Pocity štěstí a hrdosti nejen ze sportovních úspěchů mnohdy střídaly chvíle děsu a hrůzy z událostí v rodné zemi. Připomeňme si zásadní okamžiky roku 2021, které se mnohým Čechům vryly do paměti.

Morava se stále vzpamatovává z tornáda. Tradiční silvestrovské oslavy musí lidé oželet

30. prosince 2021 06:40

Hodonínsko i Břeclavsko se stále snaží vzpamatovat z ničivého tornáda, které se prohnalo Moravou letos v červnu. Místní stále opravují škody a oželet budou muset i klasické silvestrovské oslavy. Střechy pod plachtami by totiž mohly od světlic snadno chytnout. Například Moravské Nová Ves zrušila oblíbený ohňostroj i tradiční rozlévání svařáku. Většina lidí žádné speciální zakončení roku nechystá, proto oslaví příchod toho nového skromně v okruhu svých nejbližších.

Smutné výročí tornáda na Štědrý den. Podívejte se, jak se změnily zničené obce

24. prosince 2021 05:46

Na Štědrý den je to přesně půl roku, kdy se moravským Podlužím prohnalo ničivé tornádo, stalo se tak 24. června. „Na stromek letos ani nemyslím, stačí mi svítící vánoční andělíček,“ říká penzistka Dana Svobodová, která v obci Lužice už šest měsíců opravuje živlem téměř zničený dům. „Bez stromku si Vánoce nedovedeme představit ani po tornádu, které nám zlikvidovalo zrekonstruovaný byt,“ vypráví důchodkyně Naďa Herníková z Lužic a zve reportéra CNN Prima NEWS ke stromečku.

Půl roku po tornádu: Nedaří se opravit hospodu, tak zkouším vařit marmelády

23. prosince 2021 07:58

Než letos 24. června udeřilo na moravské Lužice tornádo, hospodská Aneta Stibůrková nevěděla, kam dřív skočit. „Na půl roku dopředu jsem měla objednané svatební hostiny,“ vypráví 36letá žena. Živlem zničený výčep U Konečků sice vstává z mrtvých, jde to však pomaleji, než se čekalo. „Milion mě stála nová střecha, další pomoc od státu se zadrhla,“ říká těsně před Vánocemi. Zkouší se uživit domácí výrobou marmelád a denně se věnuje charitě, zrovna připravuje vánoční balíčky pro sousedy poškozené tornádem.

Chcete domů? Máte padáka. Během tornáda mělo zaměstnancům továrny vedení vyhrožovat

14. prosince 2021 17:42

Než v noci na sobotu tornádo zničilo továrnu na svíčky na jihozápadě amerického státu Kentucky, chtěli mnozí zaměstnanci z areálu kvůli blížící se silné bouři odejít. Podle výpovědí několika pracovníků ale vedení lidi informovalo, že když pracoviště opustí před koncem směny, budou propuštěni. Píše o tom na svém webu televize NBC News.

Tisíce Američanů jsou po sérii tornád stále bez elektřiny. Záchranáři hledají přeživší

13. prosince 2021 10:58

Ve Spojených státech pokračuje pátrání po přeživších pátečních bouří. Do pomoci v šesti státech se vedle záchranářů zapojili i členové národní gardy a dobrovolníci z Červeného kříže. V nejvíce zasaženém Kentucky se počet obětí živlu odhaduje na více než sto. Přes 70 tisíc obyvatel zůstalo navíc v průběhu neděle v Kentucky i v Tennessee bez proudu.

reklama