Tragédie na Filipínách: Potopil se trajekt s více než 350 lidmi. Nejméně 18 lidí zemřelo
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia
Na jihu Filipín se v pondělí potopil trajekt s více než 350 lidmi na palubě, nejméně 18 lidí zahynulo a po dalších 24 možných přeživších pátrají záchranáři. S odvoláním na místní úřady o tom informovaly agentury AP a AFP.
Trajekt vyslal nouzový signál v pondělí okolo 1:50 místního času (neděle 18:50 SEČ); nehoda se stala u ostrova Baluk-Baluk za dobrého počasí. Pobřežní stráž popřela, že by nehoda vznikla překročením povoleného počtu cestujících, vychází proto z technických problémů plavidla. Trajektem, který mířil na ostrov Jolo, cestovalo 332 pasažérů, na palubě bylo také 27 členů posádky.
ČTĚTE TAKÉ: Pád letadla při sněhové bouři v USA. Osud pasažérů je neznámý, na místě vypukl požár
Do záchranné operace se zapojily lodě pobřežní stráže a také rybářská plavidla, záchranáři nasadili rovněž vrtulníky a průzkumné letadlo. Ani tak však úřady nestíhaly péči o přeživší. „Největší problém je velký počet pacientů. Momentálně nám chybí personál, který by se o ně postaral,“ řekl AFP záchranář Ronalyn Perez.
Trajekty ve Filipínách jsou podle AFP většinou ve špatném stavu a málo podléhají úředním kontrolám. Přesto představují v zemi, která se rozkládá na více než 7 100 ostrovech, hlavní dopravní prostředek.
MOHLO VÁM UNIKNOUT: Hromadná srážka na D1. Na 300 metrech havarovaly desítky vozů. Mezi nimi i autobus a kamion