CNN Prima News dopravní nehoda

dopravní nehoda

Výpis příspěvků ke štítku „dopravní nehoda“

Tragická nehoda u Levic. Muž se druhého potomka nedožil, těhotná přítelkyně prosí o pomoc

28. ledna 2023 11:44

Letošní rok měl být pro Alonu Kryvolotovou šťastný, protože má za necelé dva měsíce porodit svého druhého potomka. Jenže tyto pocity se v několika okamžicích rozpadly na prach. Auto jejího partnera se 25. ledna na silnici mezi slovenskými obcemi Bátovce a Bohunice v okrese Levice dostalo do smyku a narazilo do stromu. Muž svým zraněním na místě podlehl.

Vážná nehoda u Chrudimi: Srazila se čtyři auta. Sedm lidí bylo zraněno, zasahoval vrtulník

28. ledna 2023 10:09
Aktualizováno

Při srážce čtyř osobních aut u Libáně na Chrudimsku na silnici I/37 se v sobotu ráno zranilo sedm lidí. Silnice, která je hlavním tahem z Pardubic na Vysočinu, byla v místě nehody uzavřená asi šest hodin. Plný provoz se na silnici vrátil před 14:00, řekla mluvčí policie Dita Holečková. Osobní auta uzavřený úsek objížděla přes okolní obce.

Na Pražském okruhu se srazily kamiony. Hasiči vyprošťovali řidiče z úplně zničené kabiny

17. ledna 2023 11:54

Provoz na 17. kilometru Pražského okruhu ve směru od Ruzyně k dálnici D1 byl v úterý zhruba hodinu přerušen kvůli srážce dvou kamionů. Auta se srazila u sjezdu k ulici K Barrandovu. Jednoho z řidičů museli hasiči vyprostit, utrpěl mnohočetná zranění, včetně poranění hlavy, uvedli záchranáři na Twitteru. Mluvčí ŘSD Jan Rýdl krátce po poledni tamtéž informoval, že provoz v místě nehody byl obnoven jedním jízdním pruhem.

Náledí ochromilo dálnice. Některé byly uzavřené, nehoda na D10 si vyžádala lidský život

12. ledna 2023 07:29
Aktualizováno

Kvůli náledí byla situace na některých dálnicích kritická. Na dálnici D10 mezi 48. až 50. kilometrem na Mladoboleslavsku havarovalo na zledovatělé vozovce několik aut. Dálnice musela být v obou směrech uzavřena, plně průjezdná byla půl hodiny před polednem. Jeden člověk při nehodě zemřel a další dva utrpěli zranění. Dopravu v Brně a okolí komplikovala vážná dopravní nehoda několika nákladních aut na vytíženém úseku D1 mezi sjezdy 194 a 196. Dálnice byla zcela zprůjezdněna až po několika hodinách. Policisté také na pět hodin uzavřeli dálnici D3 ve směru z Tábora do Prahy.

Nehoda na D1 uzavřela dálnici v obou směrech na několik hodin. Na místě vznikly dlouhé kolony

10. ledna 2023 06:54
Aktualizováno

Nehoda dodávky a kamionu uzavřela v úterý ráno v obou směrech dálnici D1 u Říčan nedaleko Prahy, neprůjezdná byla zhruba čtyři hodiny. Do částí havarovaných aut narazily další vozy, vše se podle policie obešlo bez vážnějších zranění. Záchranná služba podle středočeské mluvčí Moniky Novákové ošetřila jednoho muže s otřesem mozku a převezla ho do vinohradské nemocnice. Na místě se tvořily několikakilometrové kolony a provoz houstl i na objízdných trasách.

Tragická bilance: Na českých silnicích loni zemřelo 454 lidí. Nejméně v historii statistik

6. ledna 2023 10:38

Loni zemřelo na českých silnicích nejméně lidí od roku 1961, kdy policie začala vést souhrnné statistiky. Mrtvých bylo 454, tedy o 16 méně než předloni. Dopravních nehod policisté zaznamenali 98 460, což je o 872 méně než v předloňském roce. Celková hmotná škoda dosáhla loni zhruba 7,5 miliardy korun. Na tiskové konferenci to uvedli náměstek policejního prezidenta Tomáš Lerch a ředitel dopravní policie Jiří Zlý.