Tragický konec policejní honičky na Chrudimsku: Řidič čtyřkolky zraněním podlehl
V pátek v noci zemřel na Chrudimsku při nehodě řidič čtyřkolky. Policie ho chtěla zkontrolovat, ale on před ní ujížděl. Po havárii podlehl svým zraněním. Uvedli to policejní mluvčí Markéta Janovská a mluvčí záchranářů Josef Strašík.
Nehoda byla nahlášena záchranářům v pátek kolem 23:00, stala se v blízkosti obce Kameničky v nepřístupném terénu. Muž, ročník 1969, vjel se čtyřkolkou do lesa, řekl Strašík. Policejní hlídka chtěla muže zkontrolovat, ten však před ní začal ujíždět. Policisté ho pronásledovali a následně došlo k havárii.
ČTĚTE TAKÉ: Havárie kamionu na D8, prorazil svodidla a z tahače spadl náklad. Tvoří se kolony
„Je nutné zdůraznit, že v průběhu celé události nedošlo k žádnému kontaktu mezi čtyřkolkou a policejním vozidlem. Policisté bezprostředně po nehodě poskytli zraněnému první pomoc, ale i přes jejich okamžitý zásah muž na místě svým zraněním podlehl,“ uvedla Janovská.
Čtěte také
Mluvčí Strašík měl v noci službu a slyšel vše z vysílačky. „Je nutné zmínit, že policie od první chvíle poskytovala první pomoc a resuscitovala našeho pacienta, a to v nedostupném terénu,“ řekl Strašík. K neštěstí jela posádka z Hlinska a letěl tam vrtulník z Hradce Králové. „I přes veškeré úkony, které jsme na pacientovi provedli, svým zraněním podlehl,“ dodal Strašík.
MOHLO VÁM UNIKNOUT: Tragická nehoda u Velkých Němčic, zemřel oblíbený zpěvák. Urbanovi bylo jen 33 let